Smrteľne dôležitá kúpeľňa: Inštrukcie americkej vlády k jadrovému útoku vás šokujú!

13. augusta 2017, 07:00
Tip redakcii

Neutíchajúca slovná prestrelka medzi nevyspytateľnou Severnou Kóreou a „silácke“ reči rovnako nevyspytateľného amerického prezidenta Trumpa vzbudzujú obavy z naplnenia tej najhrozivejšej predstavy o jadrovom konflikte. Napriek tomu, že explózia jadrovej bomby môže byť tou poslednou pre celú planétu, americká vláda zverejnila pre obyvateľstvo inštrukcie potrebné urobiť po bezprostrednom útoku.

Americká vláda vypracovala inštrukcie k prvým 24 hodinám po jadrovom útoku.

Americká vláda vypracovala inštrukcie k prvým 24 hodinám po jadrovom útoku.

Autor: Getty Images

Inštrukcie sa týkajú prvých 24 hodín po jadrovej explózii. Ako ubezpečujú experti, výbuch atómovej bomby nemusí znamenať bezprostredne smrť. Napriek tomu sa môže otráviť radiáciou ak nepodnikne adekvátne kroky. Jednotlivé kroky zverejnil na svojej stránke Youtuber Jack Vale.

FOTO Nevyslovená hrôza menom III. svetová vojna: Ak by prišlo k najhoršiemu, takto prežijete!

Moment detonácie

Vo chvíli keď na zem doľahne doslova peklo v podobe explózie je možné zhliadnuť záblesk a dôležité je nepozerať sa do svetla. Ak je človek stále nažive, znamená to, že sa nachádza najmenej 1 míľu (cca 1,8 km) od miesta kde bola zhodená bomba.

15 minút po explózii

Odborníci radia, že prvú štvrťhodinu po útoku je dôležité sa okamžite dostať do interiéru budov či domov, aby sa vyhol radiácii a padajúcim úlomkom. Dôležité je vyhľadať budovy s pevným základom, ktorým nehrozí zrútenie. Dôležitá je skutočnosť, že aj keď je človek oddelený od rodiny, rozhodne by nemal vychádzať von.

30 minút po explózii

Ak sa človek dostal do relatívneho bezpečia ako prvé by mal zo seba odstrániť čo najviac častíc radiácie. Je nutné si vyzliecť šaty, očesať si vlasy, aby tak odstránil radiáciu z hlavy. Ak je to možné, je dobré si dať sprchu, ale neumývať si hlavu kondicionérom, ktorý môže viazať rádioaktívne častice.

Hodina od katastrofy

V tejto chvíli by mala radiácia stratiť 50 % zo svojej energie. Dôležité je zostať v úkryte minimálne 24 hodín do príchodu možnej pomoci a záchranárov.

 
Autor: mn 
 
Aplikácie 7 plus