Šokujúci prípad, pri ktorom sa chytíte za hlavu: Žena mala v oku 27 šošoviek a vôbec o tom netušila!

16. júla 2017, 18:15
Tip redakcii

Lekári ostali v šoku po vyšetrení staršej pacientky, ktorá sa sťažovala na tlak v oku. Mala v ňom 27 kontaktných šošoviek, ktoré sa medzičasom spojili do súvislej hmoty.

Žena sa sťažovala na tlak v oku, lekári jej v ňom našli 27 kontaktných šošoviek.

Žena sa sťažovala na tlak v oku, lekári jej v ňom našli 27 kontaktných šošoviek.

Autor: Profimedia

Tím lekárov v birminghamskej nemocnici Solihull sa pripravoval na štandardnú operáciu šedého zákalu oka staršej pacientky (67), keď si zrazu chirurg všimol, že niečo nie je v poriadku. Pri kontrole zbadal pod viečkom zvláštnu modrú hmotu. Pri dôkladnejšom pohľade zistil, že ide o zdeformované kontaktné šošovky. Spolu ich tam bolo až 27 kusov. Informácie priniesli Tvnoviny.sk

Pacientka sa pred plánovanou operáciou síce sťažovala na nepríjemný tlak v oblasti oka no lekári to až do prekvapivého nálezu nepokladali za dôležité. "S takým prípadom sme sa ešte nestretli. Všetky tie šošovky sa spojili do jednej masy. Veľmi nás prekvapilo, že pacientka si to vôbec nevšimla. Muselo to byť veľmi nepríjemné," uviedol pre portál The Telegraph oftalmológ, ktorý našiel kontaktné šošovky.

Žena lekárom povedala, že ich nosila počas uplynulých 35 rokov no nevymieňala si ich pravidelne. Operáciu museli nakoniec kvôli tejto komplikácii odložiť, pretože hrozilo, že sa pacientke v oku vytvorí nepríjemný zápal. "Keď sme je to oznámili bola v šoku. Dva týždne po vyčistení oka si uvedomila, ako veľmi a zbytočne trpela," dodal oftalmológ.

 
Autor: ev 
 
Aplikácie 7 plus