Toto má byť najmocnejší muž sveta?! Amerike by pokojne mohol vládnuť aj školák

22. marca 2016, 00:00
Tip redakcii

Slováci majú zrejme dosť zo svojich vlastných volieb, ktorých atmosféra ešte stále pomaly doznieva. Spojené štáty, naopak, žijú hádkami medzi demokratmi a republikánmi, a kandidátmi jednotlivých strán. Istá štúdia, zameraná na záujemcov o niekoľkoročné predplatné do Bieleho domu, však odhalila výsledky, ktoré určite pobavia nejedného našinca.

Donald Trump sa chváli prestížnym vzdelaním, podľa analýzy sa však vyjadruje ako školák.

Donald Trump sa chváli prestížnym vzdelaním, podľa analýzy sa však vyjadruje ako školák.

Autor: SITA

Podľa výskumníkov z univerzity Carnegie Mellon by mohol mať republikánsky prezidentský kandidát Donald Trump problém v bývalej súťaži televízie Markíza Ste chytrejší ako piatak?

Výsledky odhalili, že milionárova gramatická úroveň je práve na tejto stredoškolskej úrovni.


>>VIDEO Poriadna mela na Trumpovom mítingu: Keď oznámil, že nepríde, vypuklo peklo!<<Zdroj: YouTube

O niečo lepšie je na tom pri slovnej zásobe, kde si môže podať ruky so siedmakmi. Trump sa však pred voličmi rád chváli svojím vysokým vzdelaním a tými „najlepšími slovami“.

Ani Trumovi rivali ale nedopadli omnoho lepšie. Ted Cruz, Marco Rubio, Hillary Clintonová či Bernie Sanders; žiadny z nich sa nedostal na vysokoškolskú úroveň.


>>Hrozba menom Donald Trump: Znamenal by v kresle prezidenta katastrofu?<<Zdroj: YouTube

Trump je, v každom prípade, extrémom osobitej kategórie. Jeho gramatika je veľmi, veľmi zlá nielen v porovnaní so súčasnou konkurenciou, ale celkovo v rámci všetkých prezidentov USA. V rebríčku skóroval len o niečo lepšie ako kritizovaný George Bush, zatiaľ čo najžiarivejším momentom amerických dejín bol, podľa analýzy kampaní, Abraham Lincoln.

Na strane druhej – štúdia taktiež odhalila, že Trump je akýsi „gramatický chameleón“, píše web Mashable. V praxi to znamená, že tento kandidát dokáže svoj prejav prispôsobiť cieľovej skupine a publiku, ktoré ho počúva.


>>Pomsta za otca? Syn Donalda Trumpa zažil šok!<<Zdroj: YouTube

  
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Toto má byť najmocnejší muž sveta?! Amerike by pokojne mohol vládnuť aj školák