Tvrdý chlebík amerických tajných agentov: Vrásky im robí prezident Trump!

22. augusta 2017, 08:00
Tip redakcii

Tajná služba USA si uťahuje opasok. Počet ochrankárov amerického prezidenta Donalda Trumpa sa má znížiť. Uviedol to riaditeľ Tajnej služby Randolph 'Tex' Alles. Dôvodom sú práve financie a početná Trumpova rodina.

Bezpečnosť Trumpa a jeho rodiny je pre Tajnú službu finančne nákladová.

Bezpečnosť Trumpa a jeho rodiny je pre Tajnú službu finančne nákladová.

Autor: Getty Images

Alles v rozhovore pre USA Today uviedol, že vyše 1000 agentov tajnej služby už dosiahlo nadčasy a odmeny, ktoré boli nastavené federálnou vládou na celý tento rok. Dôvodom nedostatku financií je fakt, že musí strážiť prezidenta, jeho početnú rodinu a tím, čo dokopy predstavuje 42 ľudí. Počas prezidentovania Baracka Obamu bol tento počet nižší, ochrankári sa starali o bezpečnosť 31 osôb.

 

VIDEO Trumpov megatrapas: Prezident USA ukázal, ako sa správa len poriadny grobian!

FOTO VNÚTRI Prvý pár USA na návšteve EÚ: Melania Trump bola opäť za hviezdu, zvolila poriadne extravagantné šaty!

Randolph 'Tex' Alles už rokuje so zákonodarcami o zvýšení ročných limitov na výplaty a nadčasy zo súčasných 160 000 na 187 000 dolárov. Jeho cieľom je tiež zvýšiť počet agentov zo súčasných 6800 na 7600 do roku 2019 a ďalej na 9500 do roku 2025. Tajná služba Spojených štátov si už totiž nemôže dovoliť platiť stovky agentov potrebných na ochranu prezidenta.

FOTO VNÚTRI Prvá dáma USA Melania Trump na stretnutí s pápežom: Takto zahalená nebola ani medzi moslimami!

Prišli o rozum? Pozrite sa, čo robili Trumpovci počas zatmenia Slnka!

USA Today pripomenul, že šéf Bieleho domu cestoval takmer každý víkend od januárového nástupu do funkcie. Ochrana tajnej služby prináleží aj jeho deťom a ich rodinným príslušníkom, ktorí ako podnikatelia tiež často cestujú.

Strážiť musia ochrankári aj súkromné sídla, ktorých má Trump viacero."Prezident má veľkú rodinu a naša zodpovednosť je predpísaná zákonom. Nemôžem to zmeniť, nemám na výber," dodal pre denník Alles.

 
Autor: reb, TASR 
 
Aplikácie 7 plus