VIDEO Simpsonovci predpovedali Trumpovu výhru už pred 16 rokmi: Ak sa splní aj ich ďalšie proroctvo, Američania budú plakať!

11. novembra 2016, 00:00
Tip redakcii

Zabudnite na babu Vangu a iných prorokov – Simpsonovci z dielne Matta Groeninga vedeli už v roku 2000, že Trump získa prezidentské kreslo.

Tvorcovia seriálu Simpsonovci správne predpovedali, že Donald Trump sa raz stane prezidentom USA.

Tvorcovia seriálu Simpsonovci správne predpovedali, že Donald Trump sa raz stane prezidentom USA.

Autor: SITA/Fox

Z výsledku amerických volieb sa mnohí stále spamätávajú doteraz. Málokto čakal, že Donald Trump v súboji o Biely dom porazí Hillary Clintonovú, je to preto logické, že voliči, celebrity, ba aj politici sú v absolútnom šoku. Nie však Simpsonovci, ktorí tento výsledok predpovedali už pred 16 rokmi v epizóde Bart do budúcnosti.

>> Hrozivé proroctvo: Bude Trump anjelom apokalypsy?

Najvtipnejšie na celej veci, že v roku 2000 dosadili tvorcovia Trumpa na čelo USA ako absolútnu recesiu. „Trump bol, samozrejme, tou najabsurdnejšou voľbou, akú sme v tom čase dokázali vymyslieť,“ citoval Mail Online Matta Groeninga, ktorý fiktívnu žltú rodinku vymyslel už v roku 1985.

„A stále to platí,“ dodal Groening. „Je to satira nad všetky satiry.“

>> Američania po Trumpovom víťazstve pokukujú, kam by utiekli

Hollywood Reporter prináša aj pohľad Dana Greaneyho, scenáristu Simpsonovcov.

„Bola to výstraha Amerike. Niečo ako posledná zastávka pred tým, než narazí na dno. Zhodovalo sa to s víziou, že Amerika šalie.“

>> 7 šialeností z prezidentských volieb v USA

Keďže Simpsonovci v minulosti správne predpovedali Trumpa – a množstvo ďalších udalostí –, viacerí nespokojní voliči na sociálnych sieťach veštia, že v roku 2020 zasadne do Oválnej pracovne Lisa Simpsonová. V seriáli to bola práve ona, kto po Trumpovi prevzal prezidentský mandát.

„Zdedili sme od Trumpa poriadnu dieru v rozpočte. Aké zlé to je?“ spýtala sa Lisa v epizóde z roku 2000 svojich poradcov, vrátane dospelého Milhousea.


Po Trumpovi nastúpila do Bieleho domu už dospelá Lisa Simpsonová.
Zdroj: 20th Century Fox Television

Ten jej na jednoduchom grafe ukázal, že krajina je kvôli Trumpovi na mizine. Žeby ďalšia predpoveď, ktorá sa časom ukáže ako správna? To sa ešte len uvidí...

>> Nechutné FOTO „Trumpa“ pri sexe v Bielom dome

Americké prezidentské voľby sme na Pluska.sk sledovali počas celej noci prostredníctvom ONLINE článku. Už v skorých ranných hodinách bolo zrejmé, že nad Hillary Clintonovou, kandidátkou demokratov, zvíťazí republikánsky magnát Donald Trump.

Myslíte si, že sa splní aj predpoveď Simpsonovcov o Trumpovom hospodárení s rozpočtom?

Áno
36%
 
Nie
64%
 
Celkový počet hlasujúcich: 211

Triumf človeka bez akýchkoľvek politických skúseností vzbudil medzi mnohými laikmi aj odborníkmi zdesenie, vrátane zahraničných celebrít. Herec Ron Perlman, filmový predstaviteľ komixového hrdinu Hellboya, dokonca vyhlásil, že v ďalších voľbách sa bude o post prezidenta uchádzať aj on.

Na situáciu, samozrejme, reagovali aj slovenskí politici na čele s Borisom Kollárom (Sme rodina), ktorý sa netajil radosťou z výsledkov volieb.

>> Ako na Trumpovu výhru reagoval náš prezident Andrej Kiska?

Clintonová, ktorej volebný neúspech zrejme pochoval politickú kariéru a de facto aj vplyv rodiny Clintonovcov na americkú politickú scénu, Trumpovo víťazstvo formálne uznala v súkromnom telefonáte a neskôr svojim voličom otvorene povedala, že mu majú dať šancu.

>> Prečo sa Clintonová pri rozlúčkovej reči obliekla do fialovej? Má to dojímavý dôvod

Donald Trump nebol jedinou správnou predpoveďou zo seriálu Simpsonovci. Prečítajte si o ďalších na strane 2.

 
Predchádzajúca strana 1 / 2 Nasledujúca strana


 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
VIDEO Simpsonovci predpovedali Trumpovu výhru už pred 16 rokmi: Ak sa splní aj ich ďalšie proroctvo, Američania budú plakať!
mar