Zabudnite na suché „páči sa mi“! Facebook predstavil nové tlačidlá

08. októbra 2015, 16:34
Tip redakcii

Už niekoľko rokov užívatelia najrozšírenejšej sociálnej siete požadujú okrem možnosti označenia príspevku "páči sa mi to", aj opačnú alternatívu, "nepáči sa mi to". Tentokrát sú k splneniu svojho želanie bližšie, no má to jeden háčik.

Svoje príspevky na Facebooku, budete môcť upravovať.

Svoje príspevky na Facebooku, budete môcť upravovať.

Autor: profimedia.sk

Sociálna sieť Facebook nie je populárna len medzi mladými ľuďmi. Čoraz častejšie v nej nachádzajú zábavu aj starší. Už od počiatkov ale bolo všetkým užívateľom nejasné, prečo môžu jednotlivé príspevky označiť len pomocou tlačidla "páči sa mi to" a negatívna odozva chýbala.

Podľa portálu venturebeat.com sa zmeny začali diať už minulý mesiac a mnohí sa tešili, že sa konečne dočkajú možnosti "nepáči sa mi to". Zdá sa však, že novinka nie je úplne tým, po čom ľudia užívajúci Facebook túžia. Podľa najnovších informácii, obyčajnú možnosť "nepáči sa mi to" nahradia ikony podobné smajlíkom, podľa ktorých budeme môcť vyjadriť svoj postoj k danému príspevku.

Zakladateľ sociálnej siete Mark Zuckerberg si myslí, že je to najlepšia alternatíva. Podľa neho by obyčajné "nepáči sa mi" mohlo spôsobiť emocionálne problémy užívateľov a takisto aj rozšírenú šikanu. Náhradu svetu predstavil v podobe nových šiestich ikon a to: láska, smiech, jej, wow, smútok a hnev.

Už vo štvrtok by prvé zmeny mali spozorovať ľudia, ktorí užívajú sociálnu sieť v Španielsku a Írsku.

 
Autor: Pluska.sk/sig 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Zabudnite na suché „páči sa mi“! Facebook predstavil nové tlačidlá
Pluska.sk/sig