Škandalózne pátranie po zmiznutej Maddie: Policajti dostali peniaze, no vykašľali sa na to!

17. júla 2017, 12:00
Tip redakcii

Od zmiznutia britského dievčatka Madeleine McCann z portugalského letoviska uplynulo v máji už desať rokov. Vyšetrovatelia nedávno oznámili, že sú na stope novým dôkazom, pričom na pokračovanie pátrania dostali aj extra financie. Mail Online však odhalil, že iba pár mesiacov po obdržaní finančného obnosu sa ukázala zdržanlivosť v pátraní.

Maddie zmizla počas dovolenky v roku 2007.

Maddie zmizla počas dovolenky v roku 2007.

Autor: Profimedia

Britským detektívom vyšetrujúcim zmiznutie Maddie bolo poskytnutých v prepočte takmer 100-tisíc eur, no do Portugalska, kde chodili kvôli spolupráci s tamojšími vyšetrovateľmi, minulý rok odleteli iba dvakrát.

Ich celkové výdavky sa vyšplhali iba na takmer 600 eur.

Polícia sa tak dostalo pod ostrú kritiku, pretože napríklad v roku 2014 absolvovali 67 spiatočných ciest za v prepočte 18-tisíc eur.

Celkovo už na pátranie minuli 12 miliónov eur. Ako uviedol šéf Scotland Yardu Mark Rowley, úrad do vyšetrovania investoval ďalšie peniaze pre "kritické stopy" v pokračujúcom prípade.

"Sme na stope dôležitým poznatkom, ktoré sú na toľko relevantné, aby sme pokračovali vo vyšetrovaní," uviedol, avšak bližšie ich špecifikovať nechcel.

 
Autor: pag 
 
Aplikácie 7 plus