Zakázali predaj holandského prípravku na podporu potencie

28. januára 2010, 11:04
Tip redakcii

V Česku zakázala poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia predaj prípravku Golden Erect na podporu erekcie. holandský výrobok obsahuje malajský ženšen, ktorého použitie v potravinách doteraz ešte Európska komisia neschválila, informovala hovorkyňa inšpekcie Martina Šmídtová.

Výrobok Golden erect.

Výrobok Golden erect.

Autor: interent

"V zložení výrobku bola uvedená aj rastlina Tongat Ali, čo je iný názov rastliny Eurycoma longifolia teda Malajský ženšen. Táto rastlina patrí medzi takzvané potraviny nového typu a jej použitie nebolo zatiaľ schválené.

Podľa hodnotenia ministerstva zdravotníctva prípravok ohrozuje zdravie konečného spotrebiteľa," povedala Šmídtová. Prípravok do Česka doviezla spoločnosť VaV trading company. Jediným odberateľom bola firma ODK Magnum prevádzkujúca internetové obchody s potravinovými doplnkami. Z dovezených 500 balení po osem kapsulí sa predalo 380, zvyšok dovozca stiahol. Výrobná šarža má označenie: LOT: C860712 s dátumom použiteľnosti do októbra 2012.

Potravinami nového typu sa myslia potraviny získané z exotických rastlín či živočíchov, ktoré sa v ČR predtým nekonzumovali, alebo suroviny, ktoré boli vyrobené pomocou netradičných výrobných technológií, ktoré výrazne ovplyvňujú ich štruktúru aj zloženie. Každá taká potravina musí byť najprv schválená Európskou komisiou. V rámci schvaľovacieho procesu odborníci posudzujú, či je uvedená potravina bezpečná alebo aký vplyv by mohla prípadne mať na výživu človeka.

 
Autor: ČTK 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Zakázali predaj holandského prípravku na podporu potencie
ČTK