Opitý kňaz súložil s veriacou

08. januára 2011, 11:15
Tip redakcii

Z tohoto duchovného by si veru jeho ovečky nemali brať príklad. Farnosť v hamburskej štvrti Altona vyhodila zo svojich radov pastora, ktorý sa po omši opil a priamo na lavici, kde sa ľudia modlia k Bohu, zhrešil s jednou z veriacich.

St. Petri:
V tomto svätostánku
v Hamburgu sa pastor
s veriacimi po omši
poriadne opili a žúr
zakončili súložou
medzi lavicami.

St. Petri: V tomto svätostánku v Hamburgu sa pastor s veriacimi po omši poriadne opili a žúr zakončili súložou medzi lavicami.

Autor: wikimedia commons

Donebavolajúce smilstvo sa odohralo v evanjelickoluteránskom kostole St. Petri. Prípad vyvoláva v Nemecku o to väčšie pohoršenie, že pastor Michael G. (49) je podľa nemeckých médií ženatý otec troch detí. Navyše sa spustil po omši pri príležitosti cirkevného sviatku Dňa pokánia a modlitby, ktorý si nemeckí veriaci pripomenuli 17. novembra 2010.

Celá kauza sa na verejnosti prevalila až teraz, keď prípad začal zaujímať aj prokuratúru.

Víno tieklo potokom

Na konci bohoslužby dostali veriaci červené víno a viacerí sa zdržali s pastorom na kus reči. Popíjanie sa však zvrhlo na divokú opileckú párty.

„Pastor nám neustále dolieval víno,“ spomína jedna z ovečiek. Po polnoci zostal v kostole už len Michael G. a 32-ročná členka predstavenstva kostola. Tá teraz tvrdí, že počestne chcela odísť domov, no prišlo jej nevoľno.

„Ani som nevedela stáť na nohách, bolo mi zle, tak som sa posadila na lavicu,“ spomína. Nahú ženu zakryl talárom Zrazu vraj videla pred sebou pastorov nos, cítila, ako jej ktosi obchytkáva nohavice. „Neskôr som počula vzdychy,“ dodala žena. Na viac si vraj nepamätá. Zobudila sa až ráno medzi lavicami.

„Od pása dolu som bola nahá. Nohy som mala prikryté talárom pastora. Ležal za mnou,“ šokovala. O niekoľko dní neskôr jej pastor poslal viacero e-mailov, v ktorých sa ospravedlňoval za svoje správanie. Aj tak sa však rozhodla, že prípad oznámi príslušnému prepoštovi. Ten informoval políciu a Michael G. dostal výpoveď. Štátne zastupiteľstvo teraz vyšetruje prípad pre podozrenie zo sexuálneho zneužitia.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/lz 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Opitý kňaz súložil s veriacou
Plus JEDEN DEŇ/lz