Slovák v Británii dostal 8 rokov

06. júna 2008, 12:00
Tip redakcii

Na osemročné väzenie odsúdili v anglickom meste Bradford mladého Slováka Jána Tokára. Ten pri bezohľadnej jazde autom narazil do policajnej motorky a policajta zabil.

  K nehode došlo 10. októbra minulého roku. Ján Tokár (21), ktorý žil v Bradforde v oblasti Sunningdale, šiel o pol siedmej ráno autom do práce v meste Leeds, kde sa živil ako balič. Pri agresívnom predbiehacom manévri sa dostal vedľa deliaceho ostrovčeka a čelne sa zrazil s protiidúcim policajtom Ianom Walkerom († 50), ktorý na mieste zomrel. Britské médiá informovali, že Tokár sa svoju vinu pred súdom snažil zvaliť na auto, ktoré predbiehal. To viedol šofér z povolania Shazad Khalil, ktorý vypovedal, že Tokár sa s autom viackrát priblížil tesne za neho, čo ho znervózňovalo. Do predbiehacieho manévru sa navyše pustil zhruba desať metrov od deliaceho ostrovčeka. Khalil pred súdom doplnil, že okamžite pribrzdil, aby agresívneho vodiča pustil pred seba, no ten zrýchlil a obchádzal ostrovček z nesprávnej strany. Práve tu čelne vrazil do policajta Walkera, ktorý šiel do práce na motorke.

Vôbec nebrzdil

  Walker sa snažil zachrániť si život skokom z motorky, no aj tak skončil pod kolesami Tokárovho auta. Na mieste sa nenašli žiadne stopy po brzdení pred zrážkou. Aj preto sudca Durham Hall vymeral Tokárovi prísny trest. Jeho konanie označil Hall za chladnokrvné a bezohľadné predvádzanie sa, hoci pripustil, že policajta zabil neúmyselne. 
  Tokár si už deväť mesiacov pred nehodou vyslúžil zákaz šoférovania, keď ho policajti prichytili bez zákonnej poistky. Auto Nissan Almera, ktorým policajta zabil, kúpil od iného Slováka, no tiež ho nepoistil.

 
Autor: (ho, Reprofoto: Daily Mail) 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Slovák v Británii dostal 8 rokov
(ho
Reprofoto: Daily Mail)