Chcete orechovú vaňu? Za 34tisíc eur je vaša

20. októbra 2011, 07:23
Tip redakcii

Zdá sa, že móda sa vracia nielen v obliekaní, ale aj v zariadení do domácnosti. Kedysi sa naše staré mamy kúpali v drevených kadiach a teraz je to späť. Dôkazom je aj vaňa z orechového dreva, ktorá vraj vydrží aj 100 rokov. Jej cena je však závratných 34-tisíc eur.

Sedí sa v nej výborne: Vyskúšala si to aj Natália (18, zľava), Ladislav (17) a Paulína (18).

Sedí sa v nej výborne: Vyskúšala si to aj Natália (18, zľava), Ladislav (17) a Paulína (18).

Autor: MATEJ KALINA

Luxusnú vaňu pokrytú špeciálnym lakom si môžete pozrieť aj vy v rámci veľtrhu Moddom v bratislavskej Inchebe. „Je to dizajnový kus, ktorý má vlastný rodný list a podľa mojich odhadov by mohol vydržať aj 100 rokov,“ povedal nám dizajnér Daniel Karpiš (32), ktorému jej výroba trvala 200 hodín. Má antibakteriálny povrch a zmestí sa tam 500 litrov vody.

„Používať môžete hocijaké kozmetické prípravky. Dokonca sa dá umývať aj naším najagresívnejším čistiacim prostriedkom, je totiž odolná kyselinám do 20 percent,“ tvrdí dizajnér.

Len pre prachácov

Vzácnu vaňu s rozmermi 1,8 x 2,2 metra si však môže dovoliť len horných desaťtisíc. „Jej cena je 34-tisíc eur, je to teda dobrý kus na investície. Niekto investuje peniaze do obrazov a niekto do funkčného umenia,“ hovorí Karpiš.

K vani z masívneho slovenského orecha ponúkajú aj umývadlo, zrkadlo a skrinku. Táto súprava stojí 5-tisíc eur. Veľtrh Moddom trvá až do nedele a vstupenka stojí 4 eurá.

 
Autor: PLUS Jeden deň//ep 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Chcete orechovú vaňu? Za 34tisíc eur je vaša
PLUS Jeden deň//ep