Meníme sa pre vás k lepšiemu povedzte nám svoj názor Prejdite na novú verziu Plusky
 

Najväčší pes na svete žije v Arizone a váži 111 kíl

24. február 2010, 06:30

Je to potvrdené! Guinnessova kniha rekordov uznala za najväčšieho psa na svete nemeckú dogu z Tucsonu v štáte Arizona. Volá sa Giant George, čo sa dá preložiť ako Obor Ďuro. Meno ho presne vystihuje – v kohútiku má 109 cm a váži 111 kíl.

Najväčší pes na svete žije  v Arizone a váži 111 kíl

Obrovský pes možno budí rešpekt, ale je veľmi mierumilovný. Je zvyknutý na to, že si ho ľudia chcú pohladkať a vyfotiť si ho. Vždy ochotne pózuje. Foto: giantgeorge.com

Na svet prišiel 17. novembra 2005. Jeho majiteľ David Nasser rýchlo zistil, že doma nemá len takú bežnú dogu. Svojho miláčika sa už dlhšie snažil dostať do Guinnessovej knihy rekordov a po viacerých nezávislých meraniach sa mu to konečne podarilo.

Giant George má zápis hneď v dvoch kategóriách – najväčší žijúci pes a najväčší pes v histórii. Najbližšieho rivala, dogu menom Titan z Kalifornie, prekonal o dva centimetre.

Mediálna hviezda

V Amerike sa už predtým stal hviezdou. Ľudia sledovali Georgeovu snahu dostať sa do knihy rekordov na jeho internetových stránkach. Dokonca si ho do svojej televíznej šou pozvala Oprah Winfrey. Problém nastal s tým, ako dostať obrovského psa z Tucsonu na nakrúcanie do Chicaga. Nakoniec mu isté aerolinky dali zadarmo tri sedadlá v kabíne úplne vpredu. Počas letu si ho chcelo toľko ľudí pozrieť zblízka, že kapitán lietadla musel rozsvietiť príkaz, aby sa všetci pripútali a ostali sedieť na miestach. Giant George a jeho majiteľ sa musia popasovať aj s celým radom iných problémov. Pes za mesiac zožerie 50 kíl potravy. Keď sa kŕmi, má misku položenú na stolčeku a aj tak sa k nej musí zohýnať. Spať musí vo svojej vlastnej nadrozmernej posteli, ktorá má 160 x 200 cm. A keď spolu s Davidom sedia na gauči, hádajte, kto koho vytláča?

Video: internet

Video: YouTube.com

Video: YouTube.com

Autor: Plus JEDEN DEŇ
Poslať e-mailom