FOTO VNÚTRI To si snáď robí srandu. Umelkyňa sa pokúsila opraviť sochu a smeje sa z nej celý svet!

26. októbra 2016, 19:00
Tip redakcii

Socha Ježiša s Máriou pri kostole v kanadskom mestečku Sudbury sa stala terčom vandalov, ktorí odvalili hlavu božiemu synovi a ukradli ju. Situáciu sa pokúsila zachrániť miestna umelkyňa, jej výtvor je však teraz na smiech celému svetu.

Nevydarený pokus o záchranu umeleckého diela pobavil celý svet.

Nevydarený pokus o záchranu umeleckého diela pobavil celý svet.

Neznámi vandali oddelili hlavu sochy od tela v minulosti už niekoľkokrát, ale pri poslednom vyčíňaní ju nikto nenašiel.

Situáciu sa rozhodol riešiť miestny kňaz Gérard Lajeunesse, ktorý požiadal miestnych remeselníkov aby soche vyrobili náhradnú hlavu. Nikto sa však nemal k činu a do hry vtedy vstúpila miestna umelkyňa Heather Wise.

Svojrázna umelkyňa svojim dielom vyčarila úsmev na mnohých tvárach.

Foto: Facebook

"Bola som z toho smutná, pretože som sa pýtala kto ju opraví? Povedala som si teda, že som umelkyňa tak sa na to podujmem", povedala Wiseová pre portál Sudbury.com Jej terakotová interpretácia tváre malého Ježiša však vyvolal vlnu smiechu u domácich a po zverejnení v médiách aj na sociálnych sieťach. Väčšine kritikov svojskej reštaurácie nová hlava pripomínala skôr tvár Lisy Simpsonovej, než božieho syna.

Prekvapivý zvrat

Zdá sa však, že otrasná kvalita opravy umeleckého diela nakoniec priniesla svoje prekvapivé ovocie. Neznáma žena totiž minulý piatok priniesla do kostola pôvodnú hlavu sochy, ktorú si pravdepodobne odniesla domov ako suvenír po tom, ako ju odlomili vandali.

Tiny hands, tiny head. #temporaryjesushead

Fotka uverejnená používateľom @temporaryjesushead,

Amatérsky pokus o obnovu umeleckého diela s vtipným výsledkom pripomína "slávny" reštaurátorský počin Cecilie Gimenéz. Tá sa preslávila po celom svete po tom, ako "opravila" obraz Ježiša spôsobom, ktorý rozosmial celý svet a urobil z nej nechcene celebritu.

 
Autor: sim 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
FOTO VNÚTRI To si snáď robí srandu. Umelkyňa sa pokúsila opraviť sochu a smeje sa z nej celý svet!
sim