Čo sa deje tesne pred smrťou? Sestričky prehovorili o posledných slovách umierajúcich!

19. novembra 2017, 07:00
Tip redakcii

Napriek tomu, že nepoznáme deň ani hodinu našej smrti, v mnohých prípadoch sú posledné chvíle človeka spojené s nemocničným zariadením. Tamojší personál tak má možnosť počuť záverečné slova pacientov tesne pred vydýchnutím. Niektoré sestry sa rozhodli svoje zážitky zverejniť.

Pacienti sa s prežívaním pred smrťou rôznia.

Pacienti sa s prežívaním pred smrťou rôznia.

Autor: Pixabay

Svoje výpovede zverejnili sestry paliatívnej starostlivosti z Royal Stoke Univerzity nemocnice v britskom meste Stoke-on-Trent.

Ako uvádza britský portál Daily Mail, niektorí pacienti chcú tesne pred smrťou vidieť svojho milovaného zvieracieho miláčika a niektorí si len poprosia šálku čaju.

Chlapec, ktorý prežil klinickú smrť šokuje: Videl som Ježiša!

Ako opísala jedna zo sestier, v ich zariadení ležal manželský pár, ktorý bol chorý. Manželia si požiadali spojiť postele. V priebehu 10 dní obaja odišli z tohto sveta.

Jozef prežil klinickú smrť: Vlastný mozog sa ma snažil zachrániť

Mnoho pacientov, ako uvádza britský portál, sa sestrám sťažuje na krátkosť života, ako aj ľutuje, že ťažko dosiahnutý dôchodok prežili v chorobe. Rovnako sa našiel aj pacient, ktorý si pred smrťou požiadal o svoj obľúbený alkoholický nápoj.

Smrť krásnej Zuzky († 28) vyvoláva otázniky: Šokujúce tvrdenie pacientiek a lekárov!

Britské sestry vyzývajú ľudí, aby sa nebáli smrti, nakoľko mnoho pacientov im popisovalo tesne pred skonaním, že vidia záblesky neba. Je podľa nich vhodné, aby s umierajúcim bola rodina a rovnako, aby sa o smrti bežne rozprávalo ako o prirodzenej súčasti života.

 
Autor: mn 
 
Aplikácie 7 plus