Novinka, ktorá ohromí hlavne ženy: Takýto telefón ste ešte nevideli

03. marca 2016, 14:40
Tip redakcii

Americký spoločnosť vyvinula nový typ smartfónu. Má byť určený hlavne pre ženské pohlavie.

Americká firma chce uviesť na trh kruhový typ telefónu.

Americká firma chce uviesť na trh kruhový typ telefónu.

Autor: Twitter.com

Spoločnosť odhalila svoj zámer vyvinúť smartfón okrúhleho tvaru, ktorý má byť určený pre ženy. Je navrhnutý tak, aby bol pre nežné pohlavie viac prirodzený a zmyselnejší, ako tradičné modely obdĺžnikového tvaru.

Spoločnosť Dtoor, ktorá sa týmto návrhom predstavila, tvoria dve bývalé zamestnankyne Microsoft. Dokonca názov ich firmy je odvodený od zámeru – „Designing the Opposite of Rectangle“ čiže navrhovanie opaku k obdĺžniku.

Cieľom okrúhleho telefónu má byť pre ženy viac elegantným zariadením, ktoré sa zmestí do menšieho vrecka na rozdiel od klasických smartfónov. Ide aj o to, aby telefón pôsobil diskrétnejšie

Nový typ telefónu je vo vývojovej fáze, základnou myšlienkou je, aby sa otváral ako toaletné zrkadielko a mal malú kruhovú obrazovku v dolnej časti.

Svoj nápad dve Američanky odprezentovali už na konci februára s tým, že si vytlačili oranžový prototyp na 3D tlačiarni. Už tohto roku v lete chcú predať prvé kusy svojho vynálezu v podobe 2G modelu na internete a to za 100 dolárov za kus. Neskôr chcú vylepšiť dizajn a rok neskôr plánujú uviesť na trh aj 4G model s dvoma obrazovkami.

Spoločnosť pritom nie je prvá, ktorá prišla s nápadom vytvoriť iný tvar telefónu ako je ten tradičný obdĺžnikový. Firma z Kalifornie už vlani predstavila kruhový telefón na základe tvaru vreckových hodiniek, no predobjednávky doteraz nezrealizovala.

 

 
Autor: Pluska.sk/kat 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Novinka, ktorá ohromí hlavne ženy: Takýto telefón ste ešte nevideli
Pluska.sk/kat