Nový iPhone je už tu: Vývojári Applu si pripravili revolučné zmeny. Vieme, aké!

12. septembra 2017, 18:00
aktualizované 12. septembra 2017, 20:39 Tip redakcii

Sviatok všetkých nadšencov vychytávok je tu. Dnes večer IT gigant Apple predstavil svoje novinky v oblasti techniky. Všetci s nadšením čakali na najnovší iPhone. Ako však býva zvykom, informácie kolovali po internete aj niekoľko hodín vopred.

Priaznivci nových telefónov od spoločnosti Apple si budú môcť kúpiť nové modely od 22. septembra.

Priaznivci nových telefónov od spoločnosti Apple si budú môcť kúpiť nové modely od 22. septembra.

Autor: Getty Images

Čo všetko Apple chystá, sa šírilo najmä z ázijských webov. Podľa týchto informácií pokračovatelia modelov iPhone 7 a iPhone 7 Plus by mali byť iPhone 8 a iPhone 8 Plus, píše britský portál Daily Telegraph.

Absolútnou novinkou je iPhone X, ktorý bude celkom iný. Písmeno X nie je len výstrelok, ale odkaz na desiate výročie od uvedenia prvého iPhonu na svetové trhy.

Práve ten bol najväčším prekvapením. Prvý raz v histórii nemá domovské tlačítko a displej zasahuje až k okrajom telefónu.

Keďže v predošlom modeli slúžilo domovské tlačidlo aj na bezpečnostné účely, teda prostredníctvom neho bolo možné odtlačkom prstu otvoriť telefón, mnohí si kládli otázku, ako to bude u nového telefónu.

Revolučná zmena

Podľa portálu pôjde však o revolučnú zmenu a to rozpoznávanie tváre prostredníctvom senzoru Face ID. Senzor by mal rovnako fungovať aj na to, že dokedy sa bude človek pozerať na displej, dovtedy bude svietiť. Senzor navyše slúži aj pri vytváraní vlastných smajlíkov inšpirovaných tvárou užívateľa, ktoré majú názov animoji.

Vývojári telefón vybavili OLED technológiou a True Tone. Tá prispôsobuje farby, aby boli čo najprirodzenejšie.

Takisto veľkou zmenou je bezdrôtové nabíjanie, ktorým by zo zariadenia mali zmiznúť všetky prebytočné otvory. Takýmto bezdrôtov=ym nabíjaním sú vybavené už aj modely iPhone 8 a iPhone 8Plus. 
Nové modely iPhone si  bude možné zakúpiť na v októbri.Nový iPhone X by mal v prepočte stáť takmer 850 eur. 

 
Autor: mn,esm 
 
Aplikácie 7 plus