Obrovská obeta dievčatka na FOTO: Zomrela, aby ostatní mohli žiť!

11. septembra 2017, 06:00
Tip redakcii

Svojou smrťou zachránila životy ostatných! Krásna Jemima Layzell (+13) z britskej obce Horton zomrela v marci 2012 na náhle krvácanie do mozgu. Jej rodičia, ktorí sa rozhodli darovať jej orgány, sa teraz dozvedeli, že toto veľkorysé gesto pomohlo zachrániť životy ôsmich ľudí.

Jenima zomrela na náhle krvácanie do mozgu

Jenima zomrela na náhle krvácanie do mozgu

Autor: Profimedia

Keď Jemima rodičom povedala, že by po smrti chcela darovať svoje orgány, povedali jej, že sú na ňu hrdí. Ich dcéra bola zdravé dievčatko a na túto tému sa začali rozprávať iba pre nedávnu autonehodu, pri ktorej zahynul ich dobrý priateľ.

Neprešiel však takmer ani týždeň, keď Jemima doma skolabovala. Previezli ju do nemocnice a po štyroch dňoch zomrela na krvácanie do mozgu. Pre jej rodičov to bola zdrvujúca rana, no aj napriek neopísateľnej bolesti sa rozhodli splniť posledné prianie svojej dcéry – darovať jej orgány na transplantáciu.

„Bolo to pre nás ťažké rozhodnutie, no zároveň sme vedeli, že je správne. A navyše to chcela aj Jemima, túžila pomáhať ľuďom,“ zhodli sa jej rodičia Sophie a Harvey Layzellovci.

Teraz, po piatich rokoch po jej smrti, sa dozvedeli, že orgány ich dcéry zachránili život ôsmim ľuďom. Ako uviedli pracovníci transplantačnej jednotky, ide o rekordný počet zachránených orgánmi pochádzajúcimi z jedného a toho istého človeka.

„Jemina bola múdra, vtipná a vedela sa vcítiť do pocitov ostatných. Bola by hrdá na posolstvo, ktoré za sebou zanechala,“ dodala jej matka. 

 
Autor: pag 
 
Aplikácie 7 plus