Rodičov načisto opantal trend dnešných dní: Deťom dali mená Pokémonov

02. augusta 2016, 12:00
Tip redakcii

Maličkí Pokémoni už nie sú iba obeťou virtuálnych lovcov, ktorí ich chytajú do mobilov. Najnovšie inšpirovali aj niektorých rodičov, ktorí po nich pomenúvajú svoje ratolesti. Veď raz im to tie deti zrátajú!

Dávať deťom mená podľa trendu sa nemusí v budúcnosti vyplatiť.

Dávať deťom mená podľa trendu sa nemusí v budúcnosti vyplatiť.

Autor: Matej Kalina

Viete si predstaviť, že by ste doma mali blonďavého Pikachua alebo ryšavú Eevee? Ale áno, aj takto sú niektorí rodičia schopní nazvať svoje deti. Ako totiž píše portál najmama.sk, pri výbere mena pre bábätko sa niektorí rodičia inšpirujú známymi kreslenými postavičkami. Pokémoni, na ktorých vyrastali deti pred dvadsiatimi rokmi, sú dnes opäť v móde.

Viacerí behajú s mobilom po mestách a lovia farebné postavičky. Iní išli ešte ďalej. Zahraničná stránka Babycenter upozorňuje, že pribúda bábätiek, ktorých meno veľmi podozrivo pripomína niektorého Pokémona. Do rebríčka najpopulárnejších detských mien sa tak dostalo meno Eevee, ktoré patrí rozkošnej líštičke, alebo Onyx, čo je meno veľkého hada.

„Rodičia vždy hľadajú populárne mená pre svoje dieťa, teraz je najhorúcejšou inšpiráciou pre nich Pokemon Go,“ vysvetlila šéfredaktorka portálu Linda Murray. Len dúfajme, že aj na slovenskom sídlisku namiesto „Miško, kde si?“ nebudeme onedlho počuť „Squirtle, poď už domov!“

 
Autor: jap 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Rodičov načisto opantal trend dnešných dní: Deťom dali mená Pokémonov
jap