Trojročnú dcérku polial benzínom a zapálil: Dôvod je taký príšerný, že mu nebudete chcieť veriť!

21. marca 2017, 00:00
Tip redakcii

Príbeh ako z hororu! Namiesto toho, aby svoju dcérku chránil pred zločincami, sám jej spôsobil traumu a rany, z ktorých sa bude spamätávať celý život. Ohavný čin otec obhajuje tým najabsurdnejším dôvodom.

Autor: profimedia

Trojročnú dcérku polial benzínom a podpálil. Prečo? Lebo bola „príliš krásna“. Aspoň tak to uviedol vo výpovedi na súde svedok otrasného činu, ktorý spáchal trojnásobný otec Edward John Herbert.

Dievčatko sa privolanej pomoci, našťastie, podarilo zachrániť. Popáleniny jej však pokrývajú 13 percent tela a mnohé z nich jej vážne ohrozovali život. Desivý príbeh, ktorý sa stal ešte pred dvomi rokmi v auguste v austrálskom meste Perth, dodnes nie je vyriešený. Dokonca je možné, že šialený otec za svoj čin nepôjde do väzenia.

Nevinné batoľa nebolo jediné, na ktoré zvrátený otec zaútočil. Druhú, o štyri roky staršiu dcéru, Herbert taktiež polial benzínom, podpáliť ju, našťastie, nestihol. Desivé výkriky vystrašených detí privolali na pomoc susedu, zhodou okolností policajtku, Stephanie Bochorsky. Tá dekami uhasila plamene, ktoré trojročné dievča takmer pripravili o život.

Ďalší zo svedkov krutého činu, sused David McMillan, uviedol vo výpovedi na austrálskom súde, že Herbert bol v čase útoku zdrogovaný, pobehoval po kuchyni a pil pivo. Keď sa McMillan pokúsil pomôcť Herbertovej dcére, hádzal po ňom pivové fľaše a povedal mu, že sú to jeho deti a teda si s nimi môže robiť, čo chce. Keď sa ho spýtal, prečo to spravil, odpovedal: „Je príliš krásna.“

Herbertova partnerka priznala, že otec detí v tom čase vo veľkej miere fajčil marihuanu a denne vypil kartón piva. Predtým ako benzínom polial obe dcéry, z ktorých staršia trpí autizmom, naháňal partnerku po kuchyni s nožom a vykrikoval „prichádza vlkolak“.

Jediné dieťa, ktorému by vraj Herbert neublížil, je jeho syn. „Nebojte sa, nikdy by som nepodpálil môjho chlapčeka,“ povedal Herbert potom, ako mu syna vzal súd. Prípad je stále predmetom vyšetrovania a nie je jasné, či bude Herbert uznaný vinným alebo sa obhajobe podarí dokázať, že bol agresívny otec v čase incidentu nepríčetný.

 
Autor: bri 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Trojročnú dcérku polial benzínom a zapálil: Dôvod je taký príšerný, že mu nebudete chcieť veriť!
bri