Môj dom, môj hrad: Chcete mať v záhrade iglu za 30-tisíc alebo za 800 eur?

Môj dom, môj hrad: Chcete mať v záhrade iglu za 30-tisíc alebo za 800 eur?

Môj dom, môj hrad - čo na tom, že je z nemeckého PVC? / Mail Online

 
 
 

Zimná záhrada pre bývanie na Mesiaci? Nie, to je tohtoročná letná móda mať v záhrade skleník.

publikované: 30.03.2015

Ak je Angličanov dom jeho hradom, skleník je jeho pevnosťou. Toto záhradné útočisko pomohlo vypestovať veľa sadeníc a zachránilo nejedno manželstvo.

Ale dnes púhy prístrešok nestačí. Takže si splňte sen a dajte si postaviť dom zo skla v tvare iglu - za 30-tisíc eur. Že na to nemáte? Brit John Lewis vám odporučí iglu z Nemecka za 800 eur z konštrukcie podobnej stanovej, a z plastovej fólie v tvare polkruhu.

Jeho stavba si vyžaduje určitú mieru trpezlivosti, ak dokonca nie titul inžiniera strojára, ale výsledok je nepochybne impozantný: stavba štyri metre široká a vyše dva metre vysoká z precízne remeselne vypracovaného hladkého nemeckého plastu. John Lewis priznáva, že keď sa so ženou Deborah nasťahovali do svojho terajšieho domu, manželka si so sebou priniesla súpravu náradia, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani technik  Formuly 1. John si priniesol poličku na koreničky a štetec na mastenie koláčov pri pečení.

Preto s istou úzkosťou prevzal dodávku obrovskej a ťažkej kartónovej škatule, odoslanej z Berlína. Výrobok, ktorý skrývala, ba sa mohol nazývať iglu, ale na sklamanie jeho dcéry neobsahovala vyrezané ľadové bloky z kryhy, ktoré by bolo nepochybne zložité osadiť do zeme v Dorsete na konci marca. V škatuli bola kovová konštrukcia a hladká fólia.

A výsledok dvaapolhodinovej práce? Presvedčte sa sami. Potom už bolo treba len doniesť dnu pomarančovník, figovník a papradie, stôl a stoličky a čo je najdôležitejšie, chladič na víno. Záhradné iglu môže vyzerať zaujímavejšie než obyčajný záhradný domec, ale má jednu drobnú chybu: Je úplne priesvitné. Ak holdujete tajným driemotám alebo alebo si chcete dať pivo, koľko vám len hrdlo ráči, takýto dom nie je pre vás. A je v ňom šialene horúco. Iste, figovník priam prekvitá, rovnako ako pomarančovník, paradajky alebo ananás. Ak si nevšímate mdlý zápach nového PVC, je to idyla.

Predaj v Nemecku bol doteraz pomerne skromný – za minulý rok asi 500 kusov – ale Chris Dimpker, vedúci marketingu v nemeckej firme, hovorí: „Náš produkt je stopercentne odolný proti poveternostným vplyvom a naozaj sa hodí do Veľkej Británie. Sú tam teplejšie zimy a chladnejšie letá. Náš záhradný dom je šitý na mieru pre tieto podmienky.“

Autor: Zázračný svet/ nit
 
 Ďalšie články
Môj dom, môj hrad: Chcete mať v záhrade iglu za 30-tisíc alebo za 800 eur?
Zázračný svet/ nit