Nepočuli ste ešte o bike-joggingu? Vyskúšajte praktický polobicykel do mesta

Nepočuli ste ešte o bike-joggingu? Vyskúšajte praktický polobicykel do mesta

Halfbike spája beh s bicyklovaním / Kolelinia/Kickstarter

 
 
 

Halfbike spája beh s bicyklovaním, pre mestskú dopravu je teda podľa konštruktérov ako stvorený.

publikované: 08.04.2015

Má jedno veľké koleso vpredu a dve oveľa menšie stabilizačné vzadu. Cyklista ho ovláda  pomocou riadiacej tyče, zatiaľ čo stojí na pedáloch. Smer mení jednoducho tým, že sa o tyč vybavenú pákovou brzdou opiera svojím telom a nakláňa sa. Pripomína tak elektrický Segway.

Jeho tvorcovia tvrdia, že je dosť malý na to, aby sa dal odniesť, keď sa nepoužíva a pre mnohých by mohol byť alternatívou k návštevám fitness centier. Pre takúto aktivitu vymysleli aj názov bike-jogging.

Firma z Arizony pôvodne zháňala peniaze na prototyp Halfbiku na internetovej platforme Kickstarter a teraz je pripravená predávať jeho druhú verziu za 399 dolárov, píše britský denník Daily Mail. Nechce pritom nikoho presviedčať, že ich výrobok "je lepší ako bicykel", ale domnieva sa, že užívateľa priblíži k prirodzenému chodeniu. Na tomto bizarnom dopravnom prostriedku sa dá navyše novým spôsobom trénovať udržiavanie rovnováhy a reflexy.

"Pocit z jazdy na Halfbiku sa naozaj nedá vôbec porovnávať s jazdou na bicykli," hovorí vynálezca Martin Angelov, ktorý chcel podľa vlastných slov iba zjednodušiť bicykel.

Autor: Zázračný svet/juh
 
 Ďalšie články
Nepočuli ste ešte o bike-joggingu? Vyskúšajte praktický polobicykel do mesta
Zázračný svet/juh