Zabudnite na selfie palice: Je tu selfie ruka!

Zabudnite na selfie palice: Je tu selfie ruka!

Selfie ruka je zatiaľ len umeleckým projektom, ale ktovie, či raz nepredbehne v popularite selfie palicu / Aric Snee/Justin Crowe

 
 
 

V týchto časoch sú čoraz populárnejšie takzvané selfie palice, čo sú vlastne držiaky na mobilný telefón, ktorý môžete dať od seba ďalej alebo vyššie, aby ste sa lepšie odfotili.

publikované: 29.04.2015

Dvaja americkí umelci ju však upravili na selfie ruku. Na fotke to potom vyzerá, ako keby ste sa držali za ruky s milovanou osobou.

Tvorcovia - Aric Snee a Justin Crowe z Nového Mexika - sú presvedčení, že fotografovanie so selfie rukou ponúka oveľa lepší zážitok ako s rovnou palicou. Podľa vlastných slov ich fascinovala myšlienka technológie a jej iluzívnej "družnosti".

Svoj vynález popisujú ako "sarkastické" riešenie zásadného problému - nikto nechce vyzerať osamelo, keď sa sám bezmyšlienkovite fotí.

Produkt, ktorý je zatiaľ len umeleckým projektom, predstavuje v podstate ruku na privítanie a čo je ešte lepšie - nič nehovorí a nemá žiadne emócie, píše britský denník Daily Mail.

Selfie ruka je vyrobená zo sklolaminátu, je ľahká a prenosná. Projekt je podľa tvorcov priamym komentárom k rozmáhajúcemu sa fenoménu selfie palice a neustálej potreby narcistického internetového sebahodnotenia.

Autor: Zázračný svet/juh
 
 Ďalšie články
Zabudnite na selfie palice: Je tu selfie ruka!
Zázračný svet/juh