Tip redakcii
 

Gáboríkova priateľka Soňa: Sme žiarlivci

SOŇU BARCAJOVÚ (25) spojila s hokejistom MARIÁNOM GÁBORÍKOM (28) láska k rýchlym autám. V týchto dňoch Soňa balí kufre, aby Mariána nasledovala za veľkú mláku, kde hrá za New York Rangers. Čo bude robiť v Amerike, keď tam nemôže pracovať? Prezradila nám aj to, čo je športovcovou slabosťou a že k svojej priateľke je skutočne štedrý.

24. septembra 2010, 08:00
Spoločná láska k rýchlym autám ich zaviedla tento rok aj do fabriky Ferrari.

Spoločná láska k rýchlym autám ich zaviedla tento rok aj do fabriky Ferrari.

Autor: Archív S.B.

S Mariánom Gáboríkom chodíte už šesť rokov. Ako ste sa zoznámili?
– Bolo to celkom vtipné. Kedysi som pretekala na majstrovstvách Slovenska motokár a automobilov do vrchu. Prišiel sa pozrieť na preteky a jeden môj spolujazdec nás zoznámil.

Takže rýchle autá, ktorých má Marián vo svojej zbierke niekoľko, sú vašou spoločnou vášňou?
– Áno.

Čo máte ešte spoločné?
– Radi cestujeme, už sme toho pobehali veľa. Po skončení sezóny si väčšinou doprajeme nejakú exotiku, kde si oddýchneme. Potom klasicky Chorvátsko...

Tento rok ste kde zakotvili?
– Týždeň sme boli v Turecku, týždeň v Dubaji a ďalší týždeň v Chorvátsku. Potom sme boli ešte niekoľko dní v Maranelle a Modene pozrieť si fabriku Ferrari a Pagani.

Dovolí vám Marián jazdiť na svojich autách? Alebo máte vlastné „žihadlo“?
– Mám skvelé malé autíčko BMW 1, s ktorým sa perfektne jazdí po meste. Čo sa týka jeho „rýchlikov“, sama sa do toho nepúšťam. Ale keď niekedy treba čosi previezť alebo odviezť, rada ich vyskúšam. No na cestách už nepretekám, radšej sa obaja vybláznime na dráhe. Nie som zástancom rýchlej jazdy na cestách.

Aj tak predpokladám, že máte problém dodržiavať päťdesiatku.
– To mi robí veľký problém.

Študovali ste na Slovensku aj v Amerike. Dokončili ste už obe školy?
– V Amerike som študovala tri a pol roka, ale školu som nedokončila. Majo išiel z Minnesoty, kde hral, do New Yorku, a ja som sa vrátila na Slovensko. V Bratislave som však konečne „dokopala“ bakalára.

Aký odbor ste študovali?
– V Amerike kombináciu komunikácia a biológia. Tam som si plnila detský sen veterinu. A na Slovensku masmediálnu komunikáciu.

Budete pokračovať na magisterský titul?
– Určite, ale neskôr. Dám si rok pauzu, zdokonalím sa v jazykoch.

Čo budete robiť v Amerike okrem štúdia jazykov? Plánujete pracovať?
– Pracovala som časť minulého roka na Slovensku v reklamnej agentúre. Bola to skvelá robota. Náročná, ale boli sme perfektný kolektív a dobre sa nám spolu robilo... No keď sa ma teraz niekto pýta, čo budem robiť, vždy odpovedám, že neviem. Lebo naozaj neviem. Pracovať v Amerike totiž nemôžem.

Neláka vás ostať na Slovensku a budovať si kariéru?
– Skúšala som to vlani. Na jeseň som pracovala a popritom som robila školu. Bolo to ťažké, lebo s Majom sme boli veľmi ďaleko od seba. V tomto štádiu si človek musí vybrať buď – alebo. Zatiaľ som stavila na to alebo.

Marián vás preho vára, aby ste išli do Ameriky alebo nechá va rozhodnutie na vás?
– Prehovárať ma nemusí, ale pravda je, že na Slovensku sme doma. Obom sa nám tu páči. Keď skončí kariéru, určite sa usadíme na Slovensku. V Amerike je síce super, ale neviem, či by som tam dokázala žiť celý život.

V New Yorku bude teda vašou jedinou úlohou starať sa o priateľa?
– Čokoľvek si rozkáže, to mu navarím. Má vždy upratané, oprané a ožehlené. Myslím si, že je spokojný a hlavne nemá žiadne prehnané nároky.

Viete si predstaviť, že by ste ostali ženou v domácnosti?
– Nie. Som človek, ktorý dlho neobsedí. Keby som však mala dieťa, bolo by to úplne iné. Sme spolu šesť rokov, čiže toto by som si už aj vedela predstaviť...

Hovoríte spolu o svadbe alebo dokonca máte už termín?
– Bavíme sa o nej veľmi povrchne. Prehodíme dve, tri vety a začneme hovoriť o niečom inom. Čiže nikdy to nedotiahneme do finálnych plánov. Na začiatku sme sa zhodli v tom, že budeme mať veľkú svadbu na Slovensku, kopu hostí a ako predjedlo bude šunková rolka s chrenom. To boli základné body, ktoré sme chceli dodržať. Majo teraz skôr uvažuje o malej svadbe niekde mimo. Ale ja si stojím za svojím, že keď sa budem vydávať, bude to veľká svadba. Uvidíme, kam to nakoniec dotiahneme.

Keď partneri spolu veľmi dlho chodia, hovorí sa, že by sa mali konečne zobrať alebo rozísť. Nebojíte sa, že prešvihnete termín na svadbu alebo dieťa?
– (smiech) Prešvihli sme ho už veľakrát. No zo všetkých síl sa snažím do ničoho ho netlačiť. Aj keď žena sa vo mne niekedy nezaprie (smiech). Ale Majo tiež už pomaličky dospieva k tomu – zariadiť si dom, založiť rodinu. Najbližší rok nám to však nehrozí. Bolo by to náročné. Vidím to na ostatných babách, keď sa musia presúvať s deťmi. Vybavovať stále nové škôlky, školy, zvykať si na nových kamarátov...

S ktorou partnerkou z našich hokejistov z NHL si najlepšie rozumiete?
– Keď sme boli v Minnesote, hral tam aj Branko Radivojevič, teraz už s manželkou Jankou. S ňou som prežila jej tehotenstvo, pôrod, sledovala som, ako malý Luka rástol, začal chodiť... Trávili sme spolu každú voľnú chvíľku, pretože chlapi boli často preč. Veľmi sme si „sadli“, neskutočne sme si rozumeli. Často som si v New Yorku pomyslela, keby tu tak bola Janka...

Ste v Amerike populárna ako partnerka Mariána Gáboríka?
– Fanúšikovia ani novinári sa tam o priateľky alebo manželky hokejistov vôbec nezaujímajú. Orientujú sa iba na kariéru hráčov. Ak je škandál, v ňom sa piplú. No písalo sa o nás, keď sme boli v Minnesote. Marián bol totiž u holiča, ktorý mu urobil otrasné schody. Tak som ho posadila do vane a strojčekom oholila na koleno. A v novinách napísali, že brčkavý blondiačik sa zmenil na masového vraha.

Ako sa vám býva na 68. poschodí newyorského mrakodrapu?
– Najviac som bola prekvapená z výťahov. Keď idete hore, zaľahne vám v uchu, ale hore ste asi o šesť sekúnd. Výťah ide neskutočne rýchlo. V bytoch v takýchto výškach sa nedá otvoriť okno. Sú tam iba maličké vetračky. Nonstop klimatizácia, recyklovaný vzduch...

No musí tam byť nádherný výhľad.
– Najmä v noci je krásny, keď je všetko vysvietené. Vidíme aj Sochu slobody, hoci maličkú, rieku Hudson, celú západnú stranu Manhattanu... Ale inak všetkým vidíte na strechy a milión žltých taxíkov dolu.

Viete si predstaviť, že by sa pokazil výťah?
– To si ani nechcem predstavovať. Nikdy sa nestalo, že by niektorý nešiel. Ale neviem si predstaviť ani to, že by som v nejakej krízovej situácii mala bežať dolu... V marci mi operovali koleno, nemohla som chodiť ani o barlách, čiže som viac- -menej len ležala. Vtedy som uvažovala – do kelu, čo ak začne horieť?

Na odovzdávaní Zlatého puku pred dvoma rokmi vás ohodnotili ako najlepšie oblečenú partnerku hokejistov. Zaujíma vás móda?
– Som skôr „teniskový“ typ. Ale ako každá žena sa rada pekne oblečiem, pobehám obchody. No som rýchly nakupovač.

Vyberáte veci aj Mariánovi? Alebo si nakupuje sám ako väčšina chlapov jednorazovo a na pol roka?
– Je presne ten typ jednorazovky. Nakupuje síce len občas, ale keď ide, stojí to za to. Vydrží aj niekoľko hodín vyberať a skúšať. Zapojí celý personál v obchode, ktorý mu len nosí ďalšie a ďalšie kúsky a on, á la Pretty Woman, si ich v kabínke skúša. Trošku ho koordinujem jedine vtedy, ak ideme na nejakú spoločenskú akciu. Aby sme aspoň trochu spolu ladili.

Aký je to pocit, môcť si kúpiť takmer všetko, čo sa vám zapáči?
– Priznám sa, mám v skrini zopár fakt dobrých kúskov. Ale v New Yorku mám nejaké dva-tri obchody, kde rada nakupujem. Nepotrpím si na drahé kúsky a nekúpim si ich len preto, že na ne mám. Najväčšiu radosť mám z toho, keď sa mi niečo páči a je to také zlacnené, až sa mi oči prevracajú. Dizajnérske kúsky mi väčšinou nosí Majo. Má úžasný vkus, pozná ma ako vlastnú dlaň, takže vie odhadnúť, čo sa mi bude páčiť. Dokonca aj keď prinesie niečo výstredné a má trochu pochybnosti, čudujem sa, že mal odvahu kúpiť mi to. Je to vždy perfektné.

Na čo najviac míňate?
– Mojou srdcovkou sú topánky. Môžem ich mať miliardy a stále nemám dosť. Aj keď som ich nikdy nemala obuté, pozerám sa na ne a teším sa, že ich mám. Alebo v nich chodím len tak po byte.

Muži väčšinou nemajú pochopenie pre ženské úlety. Nevyčíta vám niekedy priateľ, načo vám je ďalší pár topánok, keď ich máte plnú skriňu?
– V tomto si nemáme čo vyčítať. Topánok mám síce veľa, ale každé sú iné. Aj on ich má dosť na to, že je chlap – a navyše ten istý štýl, úplne rovnaké.

Je Marián romantický?
– Vie byť úžasný a prekvapiť ma takými vecami, až sa mi zastaví dych. Ale musí mať na to náladu. Musí sám chcieť.

Čím vás naposledy takto prekvapil?
– Ani neviem, kedy naposledy, ale viem, čím najviac. Dal mi snubný prsteň.

Ako to prebiehalo?
– Bolo to po večernej romantickej jazde v koči po Central Parku.

Takže to mal perfektne naplánované?
– Podľa mňa to vôbec neplánoval. No bolo to romantické, vtipné, trošičku rozpačité. Potom sme sa na tom aj smiali. Ale bolo to úžasné, presne také, aký je Marián.

Čím vás vie najviac naštvať?
– Žiarlivý je asi ako každý chlap. Ale typická situácia, keď hádžem hrach na stenu, je tá, keď mu poviem, aby vybral sušičku, pretože týždeň nebudem doma. Je mi úplne jasné, že sušička nebude vybraná a umývačku riadu tiež nezapol.

Žiarlite aj vy naňho?
– Jasné. Obaja sme žiarliví, ani neviem, kto viac. Je pochopiteľné, že keď je niekto známy a úspešný, nemá núdzu o opačné pohlavie. Ale nepomôžeme si, sme takí.

Zažili ste niekedy situáciu, keď ho iná žena pred vami drzo balila?
– Zatiaľ nie. Chvalabohu, pretože by som sa asi neudržala na uzde.

Vytmavili by ste to tej dáme alebo jemu?
– Záležalo by na tom, ako by zareagoval. Čiže, kto by na tom niesol väčšiu vinu. Určite by som k tejto situácii vedela povedať svoje. (smiech)

Autor: PLUS JEDEN DEŇ pre ženy/Martina Korbašová

video

 


 

 
 

pluska správy

Módna polícia z OTO 2017: Moderátorka Dana Čapkovičová šokovala teniskami. Mala na to vážny dôvod!

Udeľovanie sošiek OTO je príležitosť, kedy sa každá jedna celebrita doslova...
 

FOTO: Šperky v cene bytu! TÁTO dáma prišla na galavečer OTO s hriešne drahou „výzdobou“

Pozrite sa, čo a za koľko sa ligotalo na módnej dizajnérke a na aké róby stavili...
 

Dokonalá Danglová, Kalisová v negližé a ktorá si anketu OTO pomýlila so svojou svadbou?

Tieto známe dámy stavili na bielu a niektoré veru aj pripomínali nevesty....
 

Milan Markovič si na OTOvi rypol do Pellegriniho. TOTO v živom prenose vystrihnúť nemohli

Humorista využil príležitosť a tiež vyjadril svoj názor na to, čo sa na Slovensku...
 

Sex alebo mobil? TAKTO sa rozhodol národ, ktorý má povesť milovníkov!

Mladí ľudia ťukajú do mobilu tri hodiny denne.
 

Vaše diétne tipy

Sexi fotky: Zuzana Belohorcová nafotila ďalšie šteklivé zábery, pozrite sa na jej telo!

Vypracovala si síce ukážkovú figúru, no jej manžel je na nervy. Vieme prečo....
 

Herečka Adriana Krúpová schudla 36 kíl. TAKTO to dokázala aj bez odborníka

Zhadzovať kilá sa rozhodla v momente, keď sa ručička na váhe blížila k stovke....
 

NAHRADÍ CUKOR aj TUK. Nejde o žiadny zázrak, ale opäť o niečo, čo nám ponúka príroda

Neviete sa rozhodnúť medzi medom, stéviou či javorovým sirupom? Skúste...
 

Neuveriteľné! Toto jedli hollywoodske hviezdy na galavečere odovzdávania ocenení Zlatý glóbus!

Pozrite sa, čo skončilo na ich rozmaznaných jazýčkoch. Žeby im nezáležalo...
 

Brzda pre roztiahnuté žalúdky: Skúste sa desať dní stravovať podľa zakladateľa makrobiotiky

Máme za sebou polovicu januára a vy stále nezačali s diétou, hoci ste si to...
 
 
Gáboríkova priateľka Soňa: Sme žiarlivci
PLUS JEDEN DEŇ pre ženy/Martina Korbašová