Tip redakcii
 

Lucia Hablovičová by už chcela aj ďalšie dieťa

Po kariére modelky a riaditeľky súťaže krásy sa Lucia Hablovičová (35) rozhodla pre dieťa. Vraví: Načo by mi boli drahé šaty, ktoré by som si mohla obliecť len raz? A ako je na tom so svadbou?

06. januára 2014, 10:00
Lucia Hablovičová by chcela aj tri také deti, ako je jej prvorodený Theo.

Lucia Hablovičová by chcela aj tri také deti, ako je jej prvorodený Theo.

Autor: Lýdia Jušková

Obrátil vám syn Theo život naruby?

Čo sa týka denného režimu, určite áno, z pohľadu vnútorného nastavenia nie. Vždy som mala blízky vzťah k deťom a túžila stať sa raz mamou.

Nečakali ste na svoje prvé dieťa trochu pridlho?

Nikdy som neuvažovala o tom, kedy chcem rodiť prvýkrát ani koľko mať detí. A ani som to nechcela unáhliť, aby sa nestalo, že nebudem mať kde bývať, z čoho žiť či pri každej kúpe plienok plakať... Potrebovala som si vytvoriť prostredie, v ktorom si budem svoje dieťa naplno užívať.

Keď sa vám to podarilo, bol to oslobodzujúci pocit?

Prinajmenšom viem, že mi nič neušlo. Nemôžem povedať, že som nemala žiadnu mladosť, necestovala toľko, koľko som chcela, či nezažila pracovné úspechy. Som vďačná za všetko, môj syn je len čerešničkou na torte.

Čo chýba vášmu šťastiu do dokonalosti?

Každý deň s Theom je úžasný a nezabudnuteľný. Aj keď si večer líham do postele unavenejšia ako kedykoľvek predtým, uvedomujem si, že som šťastná žena, že mám takého pohodového chlapca. Zo žartu hovorievam, že keby som vedela, že aj ďalšie deti budú také ako Theo, hneď by som porodila ešte tri (smiech).

Aj pre vás svadba znamená len kus papiera?

V podstate áno, lebo som z rozvedenej rodiny. Videla som, ako to vyzerá v realite, keď manželstvo nevyjde. Myslím si, že ten papier nie je zárukou ničoho. Pre mňa je dôležitejšie, či ten vzťah funguje, alebo nie.

Vydať sa – nie je to predsa len skrytá túžba každej ženy?

Nie, aj keď viem, že mnohé ženy, ktoré tvrdia, že sa nechcú vydať, klamú. Na druhej strane, nehovorím radikálne nie, pre mňa to však nie je podmienka, aby som bola šťastná.

A keby si otec vášho dieťaťa pred vami pokľakol s prsteňom, čo by ste mu odpovedali?

My máme s Romanom rovnaký názor na svadbu, takže verím, že tak skoro kľakať nebude...

A keby predsa?

To je hypotetická otázka, ale ešte dnes večer sa s ním o tom vážne porozprávam (smiech).

Ako spolu trávite čas najradšej?

Ako rodina ho máme menej, lebo môj partner cez týždeň veľa pracuje, a tak sa snažíme užiť si aspoň víkend. Ak sa dá, radi cestujeme alebo sme na chalupe na Záhorí.

V Malackách ste si zriadili súkromnú materskú školu. Ako sa zrodí taký podnikateľský zámer?

Hovoriť o ňom v mojom prípade je skôr vtipné, lebo som sa rozhodovala srdcom, nie rozumom. Vyštudovala som pedagogickú školu so zameraním učiteľka v materskej škole. Aj keď sa moje cesty uberali iným smerom, stále to bolo moje vysnívané povolanie. Keď som odišla z projektu Miss Slovensko, chcela som robiť niečo, pri čom sa budem stále tešiť do práce. A neľutujem.

Nestane sa aj Theo onedlho vaším škôlkarom?

Určite áno, občas tam so mnou chodí a vidím, že deti má rád a hračky ho zaujímajú.

Stretávate sa pri podnikaní s neprajnosťou ľudí?

Na Slovensku je závisť obľúbený „šport“, no na druhej strane si hovorím, že ma to nezlomí, naopak, môže ma to motivovať ešte k lepším výkonom. A budem sa môcť nad tým len pousmiať...

Nie je vám ľúto, že vaša kariéra modelky sa už pominula?

Vôbec nie, fotoateliérov a prehliadkových mól som si užila aj viac, ako by som bola chcela. Nemám pocit, že by mi niečo ušlo. Naopak, som rada, že svoj život si dokážem plánovať aj žiť podľa svojich predstáv. Aj keď to neraz podmieňoval tlak médií či momentálne životné situácie, naozaj robím to, čo ma baví a napĺňa.

Hovorí sa, že Slovenky sú najkrajšie ženy na svete. Nie je to len naše zbožné prianie?

Slovenky sú atraktívne, lebo v minulosti sa na našom území pomiešalo veľa rôznej krvi, národností a mentalít. Preto sme rôznorodé, ale priznám sa, že netuším, ako vyzerá typická Slovenka. Česi si takisto radi prisvojujú toto prvenstvo, na svetových súťažiach sa im dokonca darí o trochu viac ako nám, ale obe krajiny majú veľký potenciál ženskej krásy. Aj keď podľa mňa krásne ženy nájdete kdekoľvek na svete.

A čo vy sama musíte dopriať svojej tvári, aby ste boli neodolateľná?

Teraz svoju vizáž veľmi neriešim, lebo bežný deň trávim so synom a s povinnosťami doma a v škôlke. Keď som sa však pred pár mesiacmi vybrala na prehliadku návrhára Borisa Hanečku, musela som sa pekne namaľovať a obliecť. Theo sa na mňa pozeral s takým zbožným a spokojným pohľadom, až som si povedala: Chudák, chlapček, mala by som ti to dopriať častejšie (smiech).

Podliehate módnemu diktátu?

Nie a dokonca ani vtedy nie, keď som sa pohybovala v modelingu, ktorý je tým doslova známy. Vždy som mala svoj štýl, v ktorom víťazila pohodlnosť. Išlo mi o to, aby ma oblečenie vystihovalo takú, aká som, a nebolo výraznejšie ako ja.

Stalo sa vám, že ste veľmi túžili po nejakých šatách, ale finančne ste si ich nemohli dovoliť?

Nikdy som nemala také sny – hoci občas si treba urobiť aj radosť –, no aj keď mám zopár krásnych drahých kúskov, netúžila som po finančne nedosiahnuteľných šatách. Navyše, ak si ich v prostredí šoubiznisu môžem obliecť len raz, bola by to pre mňa zbytočne drahá investícia. A v skrini by mi ich žrali mole?

Preháňajú niektoré dievčatá, keď sú si samy sebe vizážistkami a štylistkami, alebo im to už ide celkom dobre?

Myslím, že sa to zlepšuje. Keď som ja bola v puberte, ešte nebolo veľa možností, ako sa pekne a vkusne obliecť. Ale už to nie je vecou peňazí či toho, že musíte mať na sebe exkluzívne značky, stačí, ak dievčatá majú dobrý vkus. Keď ich vidím upravené, neraz dávam klobúk dolu.

Aké miesto v tom zohráva originalita?

Veď o to práve ide. Teším sa, že aj na Slovensku sa pomaly objavuje originalita, ktorá je v okolitých metropolách dávno samozrejmosťou. Obliecť si niečo, čo nemá každý, a zároveň sa nehanbiť, že všetci sa na mňa budú pozerať...

Akým veciam v obchodoch neodoláte?

Stále si potrpím na kvalitné topánky a čižmy. Veľmi ťažko odolávam kabelkám, aj keď je pravda, že odkedy sa narodil Theo, táto vášeň mnou až tak nelomcuje. Kabelku už musím mať takú, kam sa mi zmestí všetko, čo na starostlivosti o neho potrebujem.

Ako zhodila po pôrode

Ako Lucii Hablovičovej išli po pôrode kilá dolu? Ľahko alebo sa týrala diétami? „Tak, že som sa jednoducho nezastavila, navyše Theo málo spáva a stále ho dojčím,“ vysvetľuje bývalá riaditeľka súťaže krásy Miss Slovensko. „Pred pôrodom som pribrala až dvadsaťtri kíl, no asi po piatich mesiacoch všetky odišli.“ Nerobila teda žiadne špeciálne cviky? „Nie. Len pravidelne dvíham a nosím svoje dieťa na rukách,“ smeje sa Lucia.

Autor: Báječná žena/ Emil Babín
 


 

 
 

pluska správy

FOTO VNÚTRI: Saganov návod na šťastný život. Pozrite sa na tento záber s manželkou

Najlepšiemu cyklistovi sveta ide karta aj v súkromí.
 

Ups! Takmer jej ušiel prsník: Romana Škamlová v dráždivom outfite poodhalila vnady

Bývalej misske nechýbalo veľa, aby si vyrobila blamáž.
 

Foto: Známa advokátka zo Súdnej siene má extrémnu úchylku na TOTO!

Naďa Jurkemik (33) má doma v kúpeľni zbierku, ktorá by jej mohla závidieť...
 

Foto: Známa advokátka zo Súdnej siene má extrémnu úchylku na TOTO!

Naďa Jurkemik (33) má doma v kúpeľni zbierku, ktorá by jej mohla závidieť...
 

Po svadbe v posteli, no radosť z toho nemá. Čo sa stalo Kataríne Hasprovej po svadbe?

Po rokoch sa konečne vzali. Herečka Katarína Hasprová (45) však prežíva...
 

Vaše diétne tipy

Známej speváčke šaman zachránil život. Prečo takto skončila?

Marcella Molnárová (52) tvrdí, že ani v tomto veku sa nemusí v jedle obmedzovať....
 

Máte radi husté polievky a omáčky? Vyskúšajte namiesto múkovej zápražky sliz

Hľadáte ideálnu diétnu potravinu? Uvarte si okru.
 

Čitateľky, ktoré chudli so Šarmom: Opäť majú chuť žiť!

Naše čitateľky Martina Konfederáková (38) a Anna Krupská (57) po dvojmesačnom...
 

Podovolenkový detox: Nápoj z 2 surovín prečistí črevá a naštartuje trávenie

Prehnali ste to s dobrotami počas dovolenky? Vráťte telo do normálu pomocou...
 

Špecialistka na zdravú výživu Tina Zlatoš Turnerová radí: Hladovka je prospešná!

Niektorí špecialisti na zdravú výživu tvrdia, že by sme mali jesť päťkrát...