Tip redakcii
 

Marie Rottrová: Som zamilovaná a vekový rozdiel neriešim

Česká „lady soul“ MARIE ROTTROVÁ (67) doslova žiari! Speváčka, ktorá mala vždy povesť distingvovanej a skôr neprístupnej dámy, bez zábran priznáva, že je šťastne zamilovaná. Netrápi sa ani tým, že jej „chlap“ Milan Říha (52) je od nej o šestnásť rokov mladší. Všetky predsudky hodila za hlavu a lásku si naplno užíva.

24. septembra 2009, 12:00

Po dvoch nevydarených manželstvách vás opäť zasiahol Amorov šíp. Je to láska ako z románu? 
  – Presne tak. To som teda vôbec neočakávala.

Čím môže muž očariť zrelú ženu umelkyňu, ktorá má vybudovanú kariéru, svoju rodinu? Je možné, že zrazu príde chlap, ktorý spôsobí v jej citoch zemetrasenie? 
  – Ja som mala problém pustiť ho k sebe. Dvoril mi naozaj dlho, občas priniesol kvety, košík jahôd. Myslela som si, že je trochu starší, pretože nosil fúzy. Nechcela som ho, mne sa ani nepáčia chlapi s fúzmi, vôbec ma neočaril. Bol vytrvalý. Zdôveril sa mi, že ma miluje od štrnástich rokov, že som jeho celoživotná láska. Vraj vždy počúval len Rottrovú... Nejako podvedome ma mal stále v hlave. To mi však povedal až neskôr, keď sme už boli spolu. Priz nal sa, že veľmi dlho zbieral odvahu, aby ma oslovil. Napokon sa k tomu odhodlal a povedal si: Čo sa mi môže stať? V najhoršom ma pošle do hája. Nič viac.

Neposlali ste ho... 
  – Raz mi prišiel zagratulovať k narodeninám. Mám totiž narodeniny presne v deň, keď aj jeho maminka, 13. novembra. Je krstená Marie Božena a ja som tiež Marie Božena. Je to zaujímavé. To bolo po prvý raz, čo som ho pozvala ďalej na pohárik. Ale ani som ho neponúkla, aby si sadol. Tak tam stál a ja som sa tvárila, že by už mohol ísť. A on šiel.

Je taký tichý typ? 
  – To rozhodne nie, introvert on vôbec nie je. Ale mal rešpekt a vycítil, že už by som si priala, aby odišiel.

 

 Mladší priateľ Milan Říha ju najskôr neočaril. Teraz na neho nedá dopustiť.

Ale prišiel zas... 
  – Po nejakom čase opäť zazvonil. Pravdupovediac, mne to bolo nepríjemné, pretože nie vždy som bola upravená, doma je to predsa len iné, ako keď idete do spoločnosti. Povedala som mu, že keď bude chcieť prísť, nech mi dopredu zavolá, nemám rada, keď ma len tak prekvapí. Potom mi zavolal, či by som s ním nešla na večeru. Vravím mu, na večeru nie, to by bolo rande, pôj deme na obed. Tak sme boli na obede. Povedala som si, že ho vezmem do veľmi drahej reštaurácie, nech ho trochu napálim a možno viac za mnou nepríde. Vybrala som reštauráciu a on statočne šiel. Objednala som si to najdrahšie, čo tam mali a myslela som si, že teraz už určite rezignuje. Povie si, že som veľmi náročná a vycúva. Ale on to nevzdal.

Zaiskrilo to konečne medzi vami? 
  – Ani tam nie. Potom zas zavolal, či by som nešla na tú večeru. Tak som teda súhlasila, ale po večeri som šla hneď domov.

Vy máte teda guráž... To vás naozaj ničím neupútal? 
  – Ja neviem. Vravela som si, že je to príjemný človek, inteligentný, tak môžeme ísť spolu do divadla alebo do kina. Myslela som si, že by to mohol byť kamarát. Časom sme šli na prechádzku so psom do lesa, na pivo do krčmičky...

A stále nič? 
  – Nič. Stále mal fúzy... (smiech). Tam som mu povedala, že sa nemôžeme spolu stýkať, že s ním nechcem chodiť. Ale pripustila som, že do divadla by sme spolu mohli zájsť. Súhlasil. Imponovalo mi, že je veľmi pohodový a kultivovaný muž.

Tak kedy vás konečne zasiahol Amorov šíp? 
  – Pozvala som ho na koncert do Ostravy. Dohovorili sme sa, že sa stretneme pred koncertom v reštaurácii v kultúrnom dome. Prišiel a ja som ho nespoznala. Oholil si fúzy! Vysvetlil to tým, že chcel urobiť vo svojom živote totálnu zmenu a fakt ju urobil. Bolo to úplne inštinktívne. Akoby to tušil. Povedal si, že chce začať nový život a naozaj začal. Vyzeral veľmi dobre! Po koncerte pri šiel za mnou do zá kulisia a keď som ho tam videla, ako tam stojí a ako na mňa zamilovane pozerá, odrazu som mala chuť skočiť mu okolo krku! Bola som ešte plná emócií z koncertu a ten pocit bol celkom spontánny. Ale neurobila som to. Keď sme sa po vystúpení rozišli a každý išiel preč svojím autom, celou cestou sme si písali esemesky. To už bolo krásne, vtedy som sa totálne zamilovala. Zrazu si ma celkom podmanil.

Ako ste sa vyrovnali s tým, že je od vás o šestnásť rokov mladší?
  - Pravdupovediac, tušila som, že je mladší, ale hádala som mu o dobrých päť, šesť rokov viac. A keď dal preč tie fúzy, hovorím si, pozor, to nebude tak, ako som si myslela, ten je ešte mladší!

Prekážalo vám to? 
 - Chvíľu som na to myslela, ale potom som to hodila za hlavu. Povedala som si: A čo? Prečo by som to mala riešiť?

Ako to robíte, že tak dobre vyzeráte? 
 - Neviem, každý sa ma na to pýta a zakaždým som rovnako na rozpakoch, ako odpovedať. Fakt neviem, čím to je. Nakrémujem sa ráno, nakrémujem sa večer a to je všetko. Nepoužívam peeling, žiadne vychytávky, dokonca ani masky na tvár. Mám síce doma nejaké vzorky, občas si vravím, že by som ich mala vyskúšať. A keď si ich už konečne dám na tvár, potom zas ďalší polrok nič. Aby som povedala pravdu, ja o seba vôbec nedbám. Maminka mi vždy vravievala: Mala by si sa o seba viac starať, mala by si to, hento. Ale ja na to kašlem.

Nie je to zdravou životosprávou? 
 - To určite nie. Nedávno u nás v Kolovratoch otvorili novú cukráreň a majú tam veľmi chutné zákusky. Niekoľkokrát do týždňa som tam na ne chodila a dokonca som si ich nosila aj domov. Teraz som to obmedzila, trochu som pribrala. Ale ako sa hovorí, keď je žena staršia, musí si vybrať – buď tvár, alebo zadok (smiech). Aspoň mi nie je vidno vrásky...

Netajíte sa tým, že ste si k dokonalému výzoru dopomohli menším chirurgickým zákrokom... 
 - Dala som si spraviť u plastického chirurga korekciu horných očných viečok. Bolo to už dávno, v osemdesiatom siedmom roku, a výsledok bol úžasný. Odstránili mi nadbytočnú kožu. Pred dvomi rokmi som sa rozhodla pre rovnaký zásah aj na spodných viečkach, ale nemalo to vôbec žiadny efekt. Tentoraz to bol úplne zbytočný zákrok.

Nemali ste strach? 
  - Vôbec nie. To mi najprv nakreslili malé mesiačiky okolo očí a napichali injekcie. Pripadalo mi to smiešne. Zdá sa vám, akoby niekto strihal papier a zároveň si uvedomujete, že vám strihajú kožu. Chvíľami mi bolo až do smiechu. Ale efekt bol fantastický a najmä okamžitý. Fakt ma to omladilo. Bola to zásadná zmena.

 

 Na koncertoch dáva zo seba úpne všetko. Onedlho si ju budeme môcť vychutnať aj v Bratislave.

Žiadne iné omladzovacie zásahy ste neabsolvovali? 
 - Nie. Ale ako sa tak pozerám na svoje čelo, vravím si, že by som s tým mala niečo robiť. Lenže môj muž mi vraví, aby mi to ani nenapadlo, že jemu sa to páči. Vraj v mojom veku musím mať nejaké vrásky, lebo inak by som vyzerala zvláštne. Takú by ma nechcel. Vraví, že je to príroda, páčim sa mu taká a vraj mi tie vrásky svedčia. Inakšiu by ma nechcel. Takže kvôli nemu v najbližšom čase pod skalpel nepôjdem.

Veľa sa dá zakryť aj kvalitným líčením... 
 - To je pravda, ale ja veľmi líčidlá nepoužívam. Väčšinou len dobrý hydratačný krém a jemný sypký púder. Čím je žena staršia, mala by používať menej mejkapu.

Nemáte problém otvorene hovoriť o plastickom zásahu, a pritom sa bránite odhaliť svoje súkromie v knihe spomienok. Nezmenili ste názor a nedočkáme sa raz nejakej? 
 - Myslím si, že som sa veľakrát zdôverila novinárom so svojím súkromím. Často som to potom oľutovala, niektorí sú vskutku nekorektní a vymýšľajú si. Niekedy som žasla nad tým, čo o mne popísali. Stalo sa, že bulvárni novinári mali neďaleko nášho domu tri dni zaparkované auto, odkiaľ nás zo zadného sedadla sledovali. Nemám v pláne napísať o sebe knižku, nie som exhibicionista.

Marie Rottrová sa narodila 13. novembra 1941 v Ostrave. Počas svojej úspešnej kariéry vydala množstvo albumov, ktoré dosiahli vysokú predajnosť. Získala niekoľko zlatých albumov a platinový album za predaj CD Podívej. Spolupracovala so skupinou Flamingo, ktorá neskôr zmenila názov na Plameňáci, a s mnohými známymi českými hudobníkmi a textármi (Wykrent, Nohavica, Borovec...). Medzi najznámejšie hity patria Večerem zhýčkaná, Lásko, Zřejmě letos nikde nejsou kytky, Ten vůz už jel, Lakomá, Markétka. Speváčka má dvoch dospelých synov.

Autor: Marika Studeničová, foto: Michal Smrčok, profimedia.sk
 


 

 
 

pluska správy

Šokovali vás psychopati, ktorí mučili svojich trinásť detí susedom pod nosom? Podobná dráma sa odohrala aj v Čechách!

Nebezpečný pedofil držal svoje obete v garáži v Ústí nad Labem. Najhoršie...
 

Sexi aj konzervatívne celebrity. Keď uvidíte, v čom prišla Čírová, Chomisteková a Haydu, padne vám sánka

Na prestížnom odovzdávaní cien Krištáľové krídlo dostali dámy opäť príležitosť...
 

Vyhnite sa mu jedlom: TOTO je 6 chutných potravín, ktoré eliminujú stres!

Cítite neustále stres a napätie? Okrem iného sa zamerajte na konzumáciu...
 

Vaše diétne tipy

Neuveriteľné! Toto jedli hollywoodske hviezdy na galavečere odovzdávania ocenení Zlatý glóbus!

Pozrite sa, čo skončilo na ich rozmaznaných jazýčkoch. Žeby im nezáležalo...
 

Brzda pre roztiahnuté žalúdky: Skúste sa desať dní stravovať podľa zakladateľa makrobiotiky

Máme za sebou polovicu januára a vy stále nezačali s diétou, hoci ste si to...
 

TIPY od fitnestrénerov: Tieto dobroty môžete jesť bez výčitiek

Manželia Tina a Vlado Zlatošovci ponúkajú vo svojej knihe aj zdravé recepty....
 

Teraz to vyjde! Začínate nový rok chudnutím? Takto dosiahnete trvalé výsledky

To, ako definitívne skoncovať s nadváhou a tukovými vankúšikmi alebo...
 

To najlepšie z kúpeľní! Pripomeňme si intímne triky najkrajších Sloveniek

Po celý rok vám známe krásky prezrádzali triky pre krásne telo, pleť a vlasy....