Tip redakcii
 

Rosnička Lenka Vavrinčíková už býva s priateľom vo svojom: Čo plánujú?

S priateľom Albertom sa vlani presťahovali do nového domu na Záhorí. Čo má v ňom rosnička Lenka Vavrinčíková (29) najradšej? A prečo ju ani v zime neláka exotika?

26. januára 2016, 00:00
S priateľom Albertom

S priateľom Albertom

Autor: Archív L.V.

Aký bol prechod z paneláka do rodinného domu?

Dobrý, lebo už nežijeme v ruchu veľkomesta, ale na dedine. V paneláku sa na strope odrážali svetlá áut a autobusov, doliehali tam rôzne zvuky od susedov, kým v našom dome je také ticho, že takmer počuť spadnúť vlas…

Nehrozí, že začnete šalieť od nudy?

Ani nie, veď často tam len prespávame. Máme svoju prácu a rôzne aktivity. Niekedy si povieme, že sa nám ani neoplatí zapáliť oheň v kozube, lebo už pôjdeme spať.

Ktorý priestor v dome považujete za svoje kráľovstvo?

Kuchyňu. Užila som si ju najmä pred Vianocami. Vypekala som rôzne dobroty, na linku som mohla rozložiť aj tri plechy, a miesiť, vykrajovať, natierať, púšťať robot… Väčší priestor v kuchyni je na nezaplatenie.

Nestriehli vaše mačky a pes na to, či niečo nespadne zo stola?

Psa máme vonku a mačky sú naučené nežobrať. Obšmietali sa mi však okolo nôh, musela som dávať pozor, aby vianočné zákusky neboli chlpaté (smiech).

Je cestovanie do práce bezproblémové alebo ho komplikujú zápchy?

Ak sa nestane nejaká nehoda, smer na Záhorie je pomerne plynulý. Do práce však chodím o piatej ráno, keď bežní smrteľníci ešte spia, poobede sa zas vraciam domov mimo dopravnej špičky, takže sa to dá vydržať.

Už bývate vo svojom, čo by malo nasledovať v ďalšej fáze vášho života?

Dovolenka a oddych. Po troch rokoch, čo sme stavali dom a skoro nikde neboli.

V letných dovolenkách u vás doteraz víťazilo Grécko. A v zimných?

Čakáme na sneh, lebo za naším domom stoja príjemné kopce. Keďže s priateľom nelyžujeme, povedali sme si, že to skúsime aspoň na bežkách. Ale zatiaľ je otázne, v ktorom storočí a kde (smiech).

Exotika vás svojím teplučkom a priam gýčovým morom neláka?

Maldivy, Karibik a podobné destinácie mi nikdy nič nehovorili. Zdajú sa mi príliš ďaleko, aj počasie je nevyspytateľné. Občas sa vyskytne zemetrasenie, tajfún či cunami, mne pokojne stačí Grécko či Chorvátsko, ktoré sú na skok.

Do akej miery poznáte Slovensko?

Odpoveď na túto otázku, ako aj celý rozhovor, nájdete v aktuálnom vydaní týždenníka Báječná žena, alebo v pokračovaní článku ako súčasť Piana.

Asi na úrovni stredoškolskej geografie. Východ je pre mňa neznáme územie, nemám tam rodinu, preto som nemala dôvod tam cestovať. Najďalej som sa dostala po Poprad. Najlepšie poznám západné Slovensko, najmä okolie Bratislavy.

S priateľom Albertom ste desať rokov. Nie je už čas na svadbu?

Čas by aj bol, ale ešte ma nepožiadal o ruku (smiech). Neriešime to ani na to nečakám. Občas si ma sesternica doberá, že žijeme nadivoko, pre mňa však nie je podstatné, aby som si svadbu odškrtla na pomyselnom zozname vecí, ktoré chcem tento rok stihnúť.

Aký najkrajší či najosobnejší darček ste dostali od svojho priateľa?

Pred pár rokmi mi na Valentína ušil medveďa. Vysokého asi meter. Mal ruky, nohy, oči, uši, dnes by sa také ručne vyrobené veci mohli aj predávať. Skoro som odpadla.

Albert je taký zručný?

Áno, zvláda nielen roboty okolo domu, ale má v sebe aj umelecké nadanie. Myslím, že by mi vedel ušiť aj šaty zo starej záclony (smiech).

A nebol by úžasnejší darček bábätko?

Dieťa je niekedy v pláne, ale ešte stále mám čas. Keď to príde, tak to príde.

Koľko detí by ste chceli mať?

Aspoň dve, aby sa nenudili, lebo ja som jedináčik. Chýbal vám súrodenec? To nie, od detstva mám zopár dobrých kamarátov. Vidím však na ľuďoch, ktorí majú súrodenca, aký majú pekný vzťah, keď sa vydarí. Rodina je zo všetkého najviac.

Keby vás v televízii chceli z postu rosničky posunúť inam, kam by vás to ťahalo najväčšmi?

Neviem, možno aj preto, lebo dnes už nie je toľko relácií ako kedysi. Veľké projekty si vyžadujú skúsených moderátorov, ktorí toho majú veľa „odhovoreného“, na druhej strane som však otvorená novým možnostiam. Navyše, mne je v počasí veľmi dobre…

Riadite sa ako rosnička predpoveďami počasia?

Áno, ale hlavne fungujem ako informačná kancelária pre svoje okolie. Napríklad sa ma spýtajú, či bude v sobotu pršať, lebo majú turnaj, a tak zisťujem a oznamujem dobré alebo zlé správy. Priznám sa, že keď zo tri dni nerobím, vypadnem z toho. Sama sa riadim len pohľadom z okna.

Všimol by si niekto, keby ste počasie predpovedali podľa svojej hlavy?

Hovoríme zaužívané formulácie, myslím, že keby som si to aj celé vymyslela, nič by sa asi nestalo. Ide o predpoveď, teda o niečo, čo sa ešte neudialo, predpokladá sa, že to bude, ale výsledok nie je istý. Jeden kolega si robí žarty z toho, že najhrubšiu kožu zo všetkých profesií má meteorológ.

Máte niekedy pred kamerou trému?

Skoro zakaždým, ale už je to príjemnejšia tréma. Žiadne chvenie v žalúdku, skôr sa ocitám v akomsi móde: teraz sa sústreď, uvedom si, čo chceš povedať, a rozprávaj plynulo.

S priateľom ste stále vegetariáni?

Ja áno, on už nie. Už sa u nás varí na oba spôsoby. K mäsu som skeptická, nevyhľadávam ho, aj v reštaurácii si málokedy objednám jedlo z mäsa.

Na pravej zabíjačke by sme vás teda nestretli?

Keď som bola malá, u babky na dvore bývali zabíjačky a dodnes mám z toho traumu (smiech). Ale zabíjačkové špeciality som nejedla, nejem a asi nikdy jesť nebudem.

Viete si samu seba predstaviť ako nákupnú maniačku?

Keďže som na obrazovke, musím si v obchodoch zháňať aj šaty na vysielanie. Raz za týždeň chodím do obchodu, ktorý mi požičiava veci. Vyberám, skúšam, kombinujem nové kúsky.

Prečo občas nosíte veľké svetre, keď nemusíte skrývať kilá navyše?

Lebo ich mám rada. Sú príjemné, moderné, dajú sa kombinovať s úzkymi kúskami aj s nohavicami. A vyhovuje mi ležérny štýl. Keď si taký sveter oblečiem do práce, cítim sa pohodlne ako na chate…

Má rada adrenalín?

Aký vzťah k adrenalínu má Lenka Vavrinčíková? Vraj ho na život veľmi nepotrebuje. „Ani kolotoče, nieto ešte bungee jumping,“ smeje sa známa rosnička. „Pred takými vecami mám rešpekt, bála by som sa, že sa lano odtrhne.“ A kde by sa cítila strašidelnejšie: vo vzducholodi alebo v ponorke? „Asi v ponorke, bála by som sa, že mi dôjde kyslík.“ 

Autor: BÁJEČNÁ ŽENA/ Emil BABÍN
 


 

 
 

pluska správy

FOTO: Manželka premiéra Andreja Babiša na vianočnej párty v luxusnom kožuchu. Komu to klalo oči?

Monika Babišová sa pre krikľúňov svojich drahých kúskov predsa nevzdá....
 

FOTO: Viete, kto je toto malé rozkošné dievčatko? Dnes je z nej poriadna sexica!

Je dcérou Melanie Griffithovej (60) a vďaka filmom o hriešnej láske sa...
 

Pripravil Andrej Bičan svoju milenku naozaj na všetko? O tomto mladé dievča asi nesníva

Druhá manželka Andreja Bičana (42) Edita sa musela popasovať s úlohou macochy....
 

Vaše diétne tipy

Počuli ste už o hubovej káve, hubovom latte a hubovom kakau? Oplatí sa ich vyskúšať!

Máte problémy so srdcom, alebo tlakom? Riešte to kávou. Samozrejme, bezkofeínovou....
 

Strava ma vyliečila, tvrdí autorka stravovacieho hitu Antónia Mačingová. Naozaj to funguje u každého?

„Keď ma lekárka otestovala, zistila, že som alergická hádam na všetko…...
 

TAKTO to robí Dara Rolins! Ženy sa chcú obliekať ako ona, mať jej postavu aj frajera. Speváčka svoje finty netají

Návod, ako vyzerať skvele, poskytla Dara Rolins (44) opäť vo svojom novom...
 

Ryža pri chudnutí? Prečo nie! Táto 1 surovina zníži jej obsah kalórií

Zahájili ste boj s kilami navyše? Ak ste na druhú koľaj dočasne odsunuli...
 

SCHUDLA 45 kíl a dnes si už na sladkosti ani nespomenie. Miriam prezradila, ako sa jej to podarilo

V šou Extrémne premeny Slovensko sa podarilo zmeniť životný štýl aj bývalej...