Tip redakcii
 

Založili bábkové divadlo: Pavel Michalka si s manželkou Mirkou plní sny

Uvažoval o herectve, no tento sen si začal plniť spolu s manželkou až nedávno. Čím si získala moderátora Pavla Michalku (38) jeho vyvolená?

09. januára 2017, 00:00
O mnohých tragédiách, ktoré uvádza v Krimi, sa mu hovorí ťažko.

O mnohých tragédiách, ktoré uvádza v Krimi, sa mu hovorí ťažko.

Autor: TV JOJ

Pavol sa narodil v Bratislave, no vyrastal v Hlohovci. Jeho otec chemik dostal miesto v Slovliku v Leopoldove. „Tam sme žili rok, potom sme sa presťahovali do Hlohovca. Naši tam žijú dodnes,“ vysvetľuje sympatický moderátor, ktorý má brata dvojča.

Do 14 rokov sa vraj na seba tak podobali, že ich nevedel rozoznať ani vlastný otec. „Keď chcel, aby jeden z nás vyniesol odpadky a netušil, kto pred ním stojí, povedal: Peťo, Paľo, smeti! Vedel, že keď povedal obe mená, nepomýli sa,“ smeje sa Pavol.

Bál som sa písomky z matematiky

Tvrdí, že svoju podobu s bratom nezneužívali v tom zmysle, že by sa vydávali jeden za druhého. Celú základnú aj strednú školu však sedeli v jednej lavici. Malo to dve výhody. Po prvé, mal pri sebe rodinného príslušníka, po druhé, jeho bratovi Petrovi išli lepšie predmety ako matematika či chémia, kým Pavlovi zas slovenčina a dejepis. Navzájom si pomáhali.

„Raz sme mali na základnej škole písať písomku z matematiky. Veľmi som potreboval od brata poradiť, lebo som sa bál, že test nedopadne dobre. Lenže, učiteľka to asi vytušila a posadila ma do inej lavice,“ spomína Pavol. Všetky veci si však naschvál nechal pri bratovi. „Začalo sa to tým, že si musím ísť po ceruzku, potom po pravítko... až nakoniec učiteľka rezignovala a nechala ma sedieť na mojom mieste,“ dodáva moderátor.

Zámerne som robil chyby

Pavol Michalka prekvapuje tvrdením, že chcel byť hercom. Prečo teda študoval na gymnáziu? Hoci chcel ísť pôvodne na konzervatórium, otec z jeho nápadu nadšený nebol, herectvo nevnímal ako seriózne povolanie. Preto na prijímacích skúškach na gymnázium zámerne robil gramatické chyby.

„Skončilo sa to tak, že môj brat patril k najlepším a ja k najhorším uchádzačom. Spravil som aj talentové skúšky na konzervatórium, no keďže som bol na svoj vek pomerne útly a hľadali urastenejších chlapcov, odporučili mi, aby som šiel do deviatej triedy, ktorá vtedy ešte nebola povinná, a prihlásil sa opäť o rok. To som nechcel,“ hovorí Michalka.

Rozhodol sa, že urobí opravné skúšky na gymnázium. Tentoraz patril k najlepším. Počas strednej školy mu učarovala filozofia, preto sa rozhodol študovať ju na Filozofickej fakulte UK v Bratislave spoločne so slovenským jazykom a literatúrou. Tvrdí, že aj keď ešte nemal jasno v tom, čomu sa chce v živote venovať, dodnes ťaží z toho, čo sa na vysokej škole naučil. „Mali sme aj fonetiku a fonológiu, učili sme sa správne rozprávať a vyslovovať,“ pochvaľuje si Pavol.

Je mi zle z tragédií

V rádiu začal pracovať už počas vysokoškolského štúdia. Pred ôsmimi rokmi mu zavolali z Televízie JOJ a pozvali ho na kamerové skúšky do vznikajúcej relácie Krimi. Spomína: „Zhodou okolností hľadali partnera k mojej moderátorskej kolegyni Stanke Jakubíkovej, s ktorou som predtým pracoval v rádiu, ona ma odporučila. Dodnes som jej za to vďačný.“

Pavol priznáva, že stále sa ťažko vyrovnáva s príspevkami, ktoré sa týkajú neprávostí páchaných na deťoch či nepríjemných situácií niektorých rodín. Vie, že to nie sú vymyslené príbehy, ale realita a tragédie, ktoré prežívajú skutoční ľudia. Zároveň sa vo svojej práci snaží nájsť aj nejaké pozitíva.

„Pri príspevku o vážnej dopravnej nehode dúfam, že diváci si uvedomia, že za volantom netreba hazardovať. Nie vždy sa nešťastie stane pre neprimeranú rýchlosť, neraz práve preto, že vodič precenil svoje sily. A teší ma aj to, ak sa ozve niekto, že chce pomôcť človeku či rodine, o ktorej sme vysielali,“ približuje Michalka, ktorý dodnes okrem televízie moderuje aj v rannom vysielaní rádia Vlna.

Písala mojej mame

Svoju manželku Mirku spoznal Pavol ešte počas vysokej školy vďaka svojej láske k divadlu. Jeden z profesorov ho nominoval do medzinárodného projektu, ktorý robil mím Milan Sládek v bratislavskom divadle Aréna a Mirka, vyštudovaná bábkoherečka, bola v tom čase členkou jeho súboru.

„Všimol som si jej oči a na prvý pohľad som sa zamiloval. Ona dnes tvrdí, že si ma takisto všimla, no nemal som pocit, že by sa okamžite zamilovala,“ smeje sa Pavol. Chvíľu sa stretávali, potom sa roky nevideli. Mirka síce mala na Pavla telefónne číslo, on ho však medzičasom nechal svojej mame.

„Raz mi mama hovorí, že mi píše nejaká slečna a v správach spomína Drakulu, čo bol vtedy veľmi populárny muzikál a my sme si občas spievali piesne z toho predstavenia. Vďaka tomu som vedel, že je to Mirka. No mama správy vymazala, a tak som musel čakať, kým sa opäť ozve,“ spomína na okamih, ktorý ho s manželkou spojil.

Stretli sa a po roku sa vzali. Budúci rok v marci budú mať štrnáste výročie sobáša. Majú spolu tri deti, 12-ročnú Paulínku, o tri roky mladšieho Mirka a ročnú Peťku. Všetky deti sa narodili v septembri. Pavol a Mirka si okrem rodičovských plnia divadelné ambície. Pred časom založili v bratislavskej mestskej časti, v ktorej žijú, bábkové divadlo pre deti s názvom Divadelná formácia UŽ.

Pečiem bábovky a bublaniny

Starší súrodenci sa na najmladšieho člena rodiny veľmi tešili, dokonca k tomuto kroku rodičov sami pobádali. S Peťkou sa hrajú, nosia ju na rukách, kŕmia ju – ako hovorí Pavol, je to idylka.

Bude aj štvrté dieťa? „Manželka by veľmi chcela, ja zatiaľ o tom ešte trochu premýšľam,“ odpovedá moderátor s tajomným úsmevom. So staršími deťmi sa rád učí, dokonca nielen slovenčinu, vraj je sám prekvapený, koľko si toho pamätá aj z neobľúbenej matematiky. Moderátor sa bez frflania zapája i do domácich prác.

„Relaxujem pri umývaní riadu. Hoci máme umývačku, vždy sa nájde niečo, čo treba umyť v rukách. A keďže deti tvrdia, že som expert na sladké, pripravujem im palacinky, pečiem bábovky a bublaniny,“ uzatvára so smiechom Pavol Michalka.

Vizitka

Vek: 38
Bydlisko: Bratislava
Stav: ženatý, manželka Mirka (40)
Deti: Paulínka (12), Mirko (9), Petra (1)

Kde ho môžete vidieť?
Pavol Michalka už vyše osem rokov moderuje spravodajskú reláciu Krimi Televízie JOJ. Okrem toho pracuje v rádiu Vlna, kde uvádza ranné správy. Ak by ste chceli vidieť jeho herecký talent, zoberte svoje deti a zájdite na niektoré z predstavení Divadelnej formácie UŽ v bratislavskej Dúbravke.

Hudobník a herec Tomáš Matonoha: Na gitaru som chcel baliť dievčatá!

Autor: BÁJEČNÁ ŽENA/ Alena JURISOVÁ

video

 


 

 
 

pluska správy

Najvyššia daň za adrenalín! Po tragédii v Česku sa natíska otázka: je geocaching bezpečný?

Geocacheri hľadajú na rôznych miestach v mestách či v prírode schované...
 

Princ Harry je na zožratie. Pozrite si tieto fotografie a skúste povedať, že nebude skvelým otcom!

Jeho starší brat princ William má už troch potomkov, rad je teraz na Harrym....
 

Bola parfumérsky génius. Bohužiaľ, predčasne ju zabila rakovina

Tak, ako existuje haute couture v obliekaní, existuje svet haute parfumerie....
 

Prezradil návod na šťastný vzťah: Rytmus odhalil, prečo mu láska s Alagič funguje!

Pozrite sa, ako zamilovaný reper nazval svoju nežnú polovičku. Servítku...
 

Jedovatá burina: Pozor na lastovičník, môže vážne poškodiť oči!

Lastovičník vás zbaví nielen bradavíc, ale aj kliešťov a vošiek. Narábajte...
 

Vaše diétne tipy

Táto sladká strukovina vás zbaví kíl! Skúste týždňovú DIÉTU so zeleným hráškom

Prvý zelený hrášok sa už objavil v obchodoch. Vyskúšajte týždňovú diétu...
 

Chcete úspešne chudnúť? Jedzte potraviny, ktoré stimulujú hormóny sýtosti

Máte pri diéte problém s pevnou vôľou? Skúste raňajkovať ovsená kašu. Pokusy...
 

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 
 
Založili bábkové divadlo: Pavel Michalka si s manželkou Mirkou plní sny
BÁJEČNÁ ŽENA/ Alena JURISOVÁ