Tip redakcii
 

10 najnezdravších diét: Čokoládu či cestoviny radšej neskúšajte

Zaručených receptov ako schudnúť už bolo napísaných toľko, že by vystačili na niekoľko hrubých kníh. Jedna vec sú zhodené kilá, no druhá je, čo to urobí s vašim zdravím. Zostavili sme pre vás rebríček tých najmenej zdravých diét.

28. decembra 2012, 09:00

Autor: Toptenz.com

Ak ste ochotná pre krásu, a teda aj pre postavu, urobiť čokoľvek, ani nečítajte ďalej. No ak je vo vašom hodnotovom rebríčku stále na prvej priečke zdravie, pozrite sa, čím si ho môžete ľahko zničiť aj sama. Nie všetky diéty musia byť drastické, no tieto vo vašom tele rozhodne zanechajú spúšť.

10. Prehistorická diéta

Vychádza z predpokladu, že jesť môžete všetko to, čo si dokázali praľudia naloviť. Veď tí boli predsa štíhli, tak prečo by sa to s rovnakou stravou nepodarilo aj nám, no nie? Dovolené je akékoľvek chudé mäso, pretože mamuty a dinosaury boli určite chudé mäso. Tiež si môžete dovoliť ryby, zeleninu a ovocie. Prísny zákaz platí na čokoľvek s cukrom, olejom, mliekom, zrnami a strukovinami. A dôvod prečo takto nechudnúť? Stačí snáď fakt, že prehistorickí ľudia sa dožívali priemerne 15 rokov.

9. Cestovinovo- čokoládová diéta

Dve jedlá, ktoré máte povolené sú jasné. No poznáte staré známe: Ak niečo znie veľmi dobre na to, aby to bola pravda, tak to asi pravda nebude? Toto je ten prípad. Keďže si kalórie na nevyhnutné prežitie dodáte v podobe sladkostí a cestovín, ktoré sú tiež prevažne zo sacharidov, nemôžete piť nič iné ako čistú vodu. Prísny zákaz máte dotknúť sa alkoholu, no pukance sú dovolené. Z dlhodobého hľadiska, ak by ste sa takto stravovali, tak vám v tele chýbajú dôležité živiny. Ale podľa niekoho sa dá prežiť aj len na cukroch.

slepaci kuraci vyvar

8. Kurací vývar

Je bezpochyby dobrým jedlom, ešte viac ho oceníte po noci strávenej s alkoholom, no prosíme vás, takto nechudnite! Akákoľvek diéta založená na tom, že pijete prakticky len vodu, nie je v poriadku. Opäť by vám v tele chýbali dôležité látky a radšej pomlčíme o tom, čo by litre vývaru spôsobili s vašim trávením.

7. Zen diéta

Svojho času šlo o veľmi populárny spôsob, ako sa zbaviť prebytočných kilogramov. Princípom bolo jesť potraviny len v ich prirodzenej forme, bez tepelnej úpravy. Výrazne ste museli obmedziť mäso, niektoré druhy zen diét ho zakazovali úplne ako aj mliečne výrobky. Mäso však obsahuje bielkoviny potrebné na chemické procesy v našom mozgu a tiež na fungovanie svalov. Ak teda chcete skončiť pripútaná na lôžku, pretože sa nebudete môcť ani pohnúť, tak smelo do toho. Veď vlastne vám to aj tak bude jedno, pretože budete „načisto osprostená“.

6. Dvanásťdňová grepová diéta

Môžete jesť všetko, ak počas dňa vypijete šťavu z ôsmych grepov ku každému jedlu. Znie to opäť príliš dobre na to, aby to bola pravda. Šťava má údajne naštartovať metabolizmus a spáli všetok tuk a kalórie, aj v prípade, že by ste jedli trojnásobne viac ako bežne. Táto diéta nie je taká nezdravá ani tak pre ten grep, ako skôr pre tvrdenie, že môžete zvyšok stravy preháňať. Preháňať sa totiž nemá nikdy nič.

5. Hot-dogová diéta

Tak tá môže byť populárna len v Amerike! Navyše, nikto netuší, prečo sa tak volá, keďže párok v rožku máte povolený len počas druhého dňa na večeru. Inak jete cottage syry, tuniaka, ovocie, zeleninu. Čo je však veľmi zvláštne, každý večer máte zjesť kopček vanilkovej zmrzliny. Upodozrievame, že práve jej výrobca rozšíril do sveta takýto nezmysel.

4. Magnetická diéta

Základom tohto stravovania je pochopiť, ktoré potraviny priťahujú zdravie, a ktoré choroby. Negatívny magnetizmus pre telo vraj má cukor, cholesterol a biela múka. Zdravie zas priťahuje ovocie, zelenina, celé zrná, chudé mäso a potraviny s antioxidantami. Zatiaľ to znie ako stará známa vyvážená strava, ktorá skutočne funguje. Pri tejto diéte však máte aj meditovať a preprogramovať si myseľ. A to už je z iného súdka.

3. Diéta podľa krvnej skupiny

Tento spôsob zhadzovania kíl letel aj u nás na Slovensku. Problém je, že na niekoho to sedieť môže a na niekoho nie. Je to presne ako s horoskopmi. Niekto je typický lev a sedí na neho každá charakteristika znamenia, no určite existujú aj ľudia narodení v rovnaký dátum s celkom odlišnou povahou. Ide totiž o to, že každý potrebuje iný príjem kalórii a má nejaké stravovacie návyky, ktoré sa nedajú totálne otočiť len preto, že máte krvnú skupinu B. Na konci tejto diéty bolo preto veľa ľudí vyčerpaných, unavených, no i podvyživených.

2. Dychová diéta

Na toto by ste hádam nenaleteli! Vraj stačí pri jedení správne dýchať a potom nie je problém, aj keby ste sa natlačili slaninou o polnoci každý deň. Táto diéta fungovala na dýchacích cvičeniach, za ktoré ste si zaplatili nekresťanské peniaze, aby vás to odborníci naučili robiť správne. A potom stačilo pri obede v reštaurácii dýchať o život, až si okolostravníci mysleli, že ide o záchvat. Čím viac vzduchu ste pohltali spolu so skutočným jedlom, tým viac ste si naplnili a oblbli žalúdok a chudli.

dieta

Foto: Toptenz.com

1. Pásomnicová diéta

Čo je veľa, to je veľa. V dvadsiatych rokoch 20. storočia sa predávali tabletky, ktoré obsahovali zárodky pásomnice, ktorá parazituje v črevách a ľudia, ktorí s ňou spolunažívajú, doslova chradnú pred očami. Diéta bola prepracovaná tak dokonale, že sa predávali aj lieky na zabitie pásomnice, a tie ste si naordinovali, keď ste schudli dostatočne. Čo je na tomto „stravovaní“ zvrátené, snáď netreba ani popisovať.

Autor: glanc.sk

video

 


 

Vaše diétne tipy

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Už dala dole 3 kilá! Erika Barkolová prezradila svoj chudnúci plán

Moderátorka na vlastnej koži skúša, či je pravda, že po štyridsiatke idú...
 

Sexi fotky: Zuzana Belohorcová nafotila ďalšie šteklivé zábery, pozrite sa na jej telo!

Vypracovala si síce ukážkovú figúru, no jej manžel je na nervy. Vieme prečo....
 

Kalkulačka kalórií

Koľko ste zjedli?

Chcete udržať denný príjem kalórií na uzde? Vypočítajte si energetickú hodnotu svojho jedla.
 
 
10 najnezdravších diét: Čokoládu či cestoviny radšej neskúšajte
glanc.sk