Tip redakcii
 

Chudnite ako Madonna: Vyskúšali sme S-Body

V obleku s hadičkami a elektrickými impulzmi priamo do svalov sa chudne omnoho rýchlejšie. Prišla na to Madonna aj profesionálni športovci.

10. augusta 2012, 09:00
Prístroj vo veľkom
využívajú aj profesionálni
športovci. Bratia
Kličkovci, hádzanárky či
kickboxerky sú pravidelnými
používateľmi.

Prístroj vo veľkom využívajú aj profesionálni športovci. Bratia Kličkovci, hádzanárky či kickboxerky sú pravidelnými používateľmi.

Autor: Michal Šebeňa

Novodobou alternatívou, ako za neuveriteľne krátky čas dosiahnuť viditeľné výsledky, je EMS, teda elektromyostimulácia svalov. Cvičenie S Body vyzerá síce komplikovane, ale v podstate ide o prešpekulovanú vec. Metódu pôvodne vyvinuli pre astronautov, aby mohli cvičiť aj vo vesmíre. Potom sa na ňu „namotali“ profesionálni športovci ako boxeri Kličkovci či nestarnúca Madonna. Od roku 2004 ju v Nemecku využívajú aj obyčajní ľudia, ktorí si takto upravia postavu doslova rýchlosťou blesku. „Používame špeciálnu vestu, kde sú umiestnené elektródy, cez ktoré do tela prúdi elektrina. Napätie je však veľmi malé, od štyroch do dvanástich voltov. Netreba sa báť, nie je to nebezpečné," vysvetľuje šéf bratislavského štúdia Juraj Németh a dodáva: „Pri cvičení S Body cvičia aj tie svaly, na ktorých nie sú elektródy. Cvičenie je dobré na cielené formovanie postavy, redukciu tuku a na spevnenie tela. Výsledky cítia skôr muži. Po treťom cvičení už potrebujú o číslo menšie nohavice, ženy potrebujú aspoň šesť cvičení. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že po desiatich návštevách odíde päť až desať kíl,“ vysvetľuje Németh. Treba prísť dvakrát do týždňa a medzi tréningmi si dať dvojdňovú pauzu na potrebnú regeneráciu svalov. Stačí dvadsať minút

Cvičenie trvá len dvadsať minút, potom nasleduje desaťminútová príjemná uvoľňovacia masáž. Celý čas je pri klientovi profesionálna trénerka, ktorá nastavuje

prístroj a ukazuje mu jednotlivé cviky. Pred cvičením sa pije iónový a potom proteínový nápoj. „Cviky sú jednoduché a ľudia niekedy neveria, že aj účinné. Ale potom sú spotení a zničení. Raz k nám prišiel pán, ktorý takisto neveril, a po dvanástich minútach sme museli vypnúť prístroj, taký bol zničený," zabáva sa. S Body je však vhodný aj pre nešportovcov a ľudí s veľkou nadváhou. Tí najskôr len ležia či sedia a elektrické impulzy im precvičia svaly. Po treťom tréningu už v podrepe začínajú hýbať rukami a postupne cvičia ako aktívni športovci. Tejto metóde by sa mali vyhnúť ľudia s kardiostimulátorom, so závažnými neurologickými ochoreniami, s problémami so srdcom a tehotné ženy. Na jedno však nesmieme zabudnúť. Nech sa už pustíme do cvičenia s akokoľvek účinným prístrojom, rovnako dôležité je upraviť stravovacie návyky.

S Body na vlastnej koži

Priznám sa, že testovať S Body som išla s istými obavami. Predsa len, dať si do tela púšťať elektrický prúd mi nepríde ako tá najlepšia kratochvíľa. Ale čo by človek neurobil pre čitateľov. Najskôr som sa navliekla do tesného bavlneného úboru na cvičenie a trénerka Zuzka na mňa z rozprašovača striekala horúcu vodu. Potom som sa zapla do prístroja, s ktorého trčali hadice, a cítila som sa ako v sci-fi filme. Po úvodných slovách to prišlo a Zuzka začala pridávať výboje.

Foto: Michal Šebeňa

V päťsekundových intervaloch sa striedali fázy impulzov, keď som musela napnúť svaly a fázy uvoľnenia. Nečudujem sa, že ľudia mávajú svalovú horúčku, však už len vydržať v základnej pozícii v podrepe niekoľko minút je zaberačka. Problém sa u mňa dostavil, keď púšťali impulzy aj v oblasti hrudného koša, vtedy ma zachvátila taká bolesť a úzkosť, že sme túto časť radšej nadobro celkom vynechali. Vo svižnom tempe som odcvičila dvadsať minút a potom som si ďalších desať poležala. Príjemné mravčenie je úplne ako elektroliečba. Podľa šéfa Juraja Németha sú stavy úzkosti a strachu len psychická záležitosť, ktorá sa po dvoch-troch tréningoch odbúra.

Aj keď takéto cvičenie vyzerá na prvý pohľad priam absurdne, verím tomu, že sa ním dajú reálne dosiahnuť dobré výsledky. Mne púšťali tie najslabšie impulzy a aj tak som bola potom spotená ako myš a na druhý deň som mala svalovicu na stehnách, chrbte aj na rukách.

Autor: ŠARM/ Marína Dobošová
 


 

Vaše diétne tipy

NAHRADÍ CUKOR aj TUK. Nejde o žiadny zázrak, ale opäť o niečo, čo nám ponúka príroda

Neviete sa rozhodnúť medzi medom, stéviou či javorovým sirupom? Skúste...
 

Neuveriteľné! Toto jedli hollywoodske hviezdy na galavečere odovzdávania ocenení Zlatý glóbus!

Pozrite sa, čo skončilo na ich rozmaznaných jazýčkoch. Žeby im nezáležalo...
 

Brzda pre roztiahnuté žalúdky: Skúste sa desať dní stravovať podľa zakladateľa makrobiotiky

Máme za sebou polovicu januára a vy stále nezačali s diétou, hoci ste si to...
 

TIPY od fitnestrénerov: Tieto dobroty môžete jesť bez výčitiek

Manželia Tina a Vlado Zlatošovci ponúkajú vo svojej knihe aj zdravé recepty....
 

Teraz to vyjde! Začínate nový rok chudnutím? Takto dosiahnete trvalé výsledky

To, ako definitívne skoncovať s nadváhou a tukovými vankúšikmi alebo...
 

Kalkulačka kalórií

Koľko ste zjedli?

Chcete udržať denný príjem kalórií na uzde? Vypočítajte si energetickú hodnotu svojho jedla.