Tip redakcii
 

Chudnite ako Madonna: Vyskúšali sme S-Body

V obleku s hadičkami a elektrickými impulzmi priamo do svalov sa chudne omnoho rýchlejšie. Prišla na to Madonna aj profesionálni športovci.

10. augusta 2012, 09:00
Prístroj vo veľkom
využívajú aj profesionálni
športovci. Bratia
Kličkovci, hádzanárky či
kickboxerky sú pravidelnými
používateľmi.

Prístroj vo veľkom využívajú aj profesionálni športovci. Bratia Kličkovci, hádzanárky či kickboxerky sú pravidelnými používateľmi.

Autor: Michal Šebeňa

Novodobou alternatívou, ako za neuveriteľne krátky čas dosiahnuť viditeľné výsledky, je EMS, teda elektromyostimulácia svalov. Cvičenie S Body vyzerá síce komplikovane, ale v podstate ide o prešpekulovanú vec. Metódu pôvodne vyvinuli pre astronautov, aby mohli cvičiť aj vo vesmíre. Potom sa na ňu „namotali“ profesionálni športovci ako boxeri Kličkovci či nestarnúca Madonna. Od roku 2004 ju v Nemecku využívajú aj obyčajní ľudia, ktorí si takto upravia postavu doslova rýchlosťou blesku. „Používame špeciálnu vestu, kde sú umiestnené elektródy, cez ktoré do tela prúdi elektrina. Napätie je však veľmi malé, od štyroch do dvanástich voltov. Netreba sa báť, nie je to nebezpečné," vysvetľuje šéf bratislavského štúdia Juraj Németh a dodáva: „Pri cvičení S Body cvičia aj tie svaly, na ktorých nie sú elektródy. Cvičenie je dobré na cielené formovanie postavy, redukciu tuku a na spevnenie tela. Výsledky cítia skôr muži. Po treťom cvičení už potrebujú o číslo menšie nohavice, ženy potrebujú aspoň šesť cvičení. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že po desiatich návštevách odíde päť až desať kíl,“ vysvetľuje Németh. Treba prísť dvakrát do týždňa a medzi tréningmi si dať dvojdňovú pauzu na potrebnú regeneráciu svalov. Stačí dvadsať minút

Cvičenie trvá len dvadsať minút, potom nasleduje desaťminútová príjemná uvoľňovacia masáž. Celý čas je pri klientovi profesionálna trénerka, ktorá nastavuje

prístroj a ukazuje mu jednotlivé cviky. Pred cvičením sa pije iónový a potom proteínový nápoj. „Cviky sú jednoduché a ľudia niekedy neveria, že aj účinné. Ale potom sú spotení a zničení. Raz k nám prišiel pán, ktorý takisto neveril, a po dvanástich minútach sme museli vypnúť prístroj, taký bol zničený," zabáva sa. S Body je však vhodný aj pre nešportovcov a ľudí s veľkou nadváhou. Tí najskôr len ležia či sedia a elektrické impulzy im precvičia svaly. Po treťom tréningu už v podrepe začínajú hýbať rukami a postupne cvičia ako aktívni športovci. Tejto metóde by sa mali vyhnúť ľudia s kardiostimulátorom, so závažnými neurologickými ochoreniami, s problémami so srdcom a tehotné ženy. Na jedno však nesmieme zabudnúť. Nech sa už pustíme do cvičenia s akokoľvek účinným prístrojom, rovnako dôležité je upraviť stravovacie návyky.

S Body na vlastnej koži

Priznám sa, že testovať S Body som išla s istými obavami. Predsa len, dať si do tela púšťať elektrický prúd mi nepríde ako tá najlepšia kratochvíľa. Ale čo by človek neurobil pre čitateľov. Najskôr som sa navliekla do tesného bavlneného úboru na cvičenie a trénerka Zuzka na mňa z rozprašovača striekala horúcu vodu. Potom som sa zapla do prístroja, s ktorého trčali hadice, a cítila som sa ako v sci-fi filme. Po úvodných slovách to prišlo a Zuzka začala pridávať výboje.

Foto: Michal Šebeňa

V päťsekundových intervaloch sa striedali fázy impulzov, keď som musela napnúť svaly a fázy uvoľnenia. Nečudujem sa, že ľudia mávajú svalovú horúčku, však už len vydržať v základnej pozícii v podrepe niekoľko minút je zaberačka. Problém sa u mňa dostavil, keď púšťali impulzy aj v oblasti hrudného koša, vtedy ma zachvátila taká bolesť a úzkosť, že sme túto časť radšej nadobro celkom vynechali. Vo svižnom tempe som odcvičila dvadsať minút a potom som si ďalších desať poležala. Príjemné mravčenie je úplne ako elektroliečba. Podľa šéfa Juraja Németha sú stavy úzkosti a strachu len psychická záležitosť, ktorá sa po dvoch-troch tréningoch odbúra.

Aj keď takéto cvičenie vyzerá na prvý pohľad priam absurdne, verím tomu, že sa ním dajú reálne dosiahnuť dobré výsledky. Mne púšťali tie najslabšie impulzy a aj tak som bola potom spotená ako myš a na druhý deň som mala svalovicu na stehnách, chrbte aj na rukách.

Autor: ŠARM/ Marína Dobošová

video

 


 

Vaše diétne tipy

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Už dala dole 3 kilá! Erika Barkolová prezradila svoj chudnúci plán

Moderátorka na vlastnej koži skúša, či je pravda, že po štyridsiatke idú...
 

Sexi fotky: Zuzana Belohorcová nafotila ďalšie šteklivé zábery, pozrite sa na jej telo!

Vypracovala si síce ukážkovú figúru, no jej manžel je na nervy. Vieme prečo....
 

Kalkulačka kalórií

Koľko ste zjedli?

Chcete udržať denný príjem kalórií na uzde? Vypočítajte si energetickú hodnotu svojho jedla.
 
 
Chudnite ako Madonna: Vyskúšali sme S-Body
ŠARM/ Marína Dobošová