Tip redakcii
 

Diéty slovenských hviezd: Ako chudne Mičkovicová či Kmotríková?

Problémy s hmotnosťou majú občas aj bezchybne vyzerajúce dámy. A trápia sa diétami rovnako ako my všetky. Čo na ne zaberá?

04. marca 2013, 13:00
Heňa tvrdí, že diéty nedrží vôbec a že jediný účinný spôsob, ako si udržiava hmotnosť, je neprežieranie sa.

Heňa tvrdí, že diéty nedrží vôbec a že jediný účinný spôsob, ako si udržiava hmotnosť, je neprežieranie sa.

Autor: Archív

Heňa Mičkovicová

Recept na chudnutie: Pravidelná strava

Sympatická herečka je napriek svojmu veku (dávno po štyridsiatke) tenká ako prútik a na svedomí to vraj má nielen genetika, ale hlavne pravidelná strava. Heňa tvrdí, že diéty nedrží vôbec, jediný učinný spôsob, ako si udržať hmotnosť, je neprežierať sa. A ak už predsa len jeden deň zhreší, na druhý si dáva o to väčší pozor. „Základ je, aby to bolo vyvážené. Nedám si rezeň, koláčik a ešte aj kolu, no snažím sa jesť málo a zdravo, aby som si raz za čas mohla dať lokše s pečienkou alebo dobrý hemendex,“ smeje sa.

Heňa priznáva, že v súčasnosti rieši skôr zdravotné problémy so žalúdkom ako diétu. Nedávno jej totiž lekári zistili intolerenciu laktózy. „Vďaka“ tomu sa z jej varenia stala hotová veda a o pečive môže len snívať. „Pripravujem všetko dvakrát. Pre seba zeleninku, biele mäsko alebo rybu na vode a pre zvyšok rodiny to, na čo majú chuť,“ hovorí dvojnásobná mama a priznáva, že jej žalúdok je už dlho citlivý aj na polotovary a umelé cukrárenské výrobky. „Keď som bola pred rokmi v Amerike, myslela som, že zomriem z tej ich hroznej stravy. Namiesto behania po obchodoch som zháňala reštaurácie, kde by som sa mohla normálne najesť. A to je tam, pochopiteľne, veľmi drahé. Všetky peniaze som vtedy minula na kvalitné jedlo. Domov som si nepriniesla ani jediné tričko,“ smeje sa.

chudnutie

Andrea Pálffy Belányi

Recept na chudnutie: Bielkovinovo-zeleninové dni

Moderátorka Televízie JOJ už v minulosti pre Šarm priznala, že rekordnú hmotnosť smerom nahor nabrala ako osemnásťročná počas ročného pobytu v Anglicku. Domov sa vtedy vrátila o jedenásť kíl ťažšia, no ťažkú hlavu si z toho nerobila. Len čo nabehla na normálnu domácu stravu, kilá vraj išli postupne opäť dole. Dnes sa snaží držať si stále rovnakú hmotnosť, no priznáva, že aj ona má obdobia, keď sa ručička vychýli z normy a vtedy nabehne na svoju zaručenú diétu. Spočíva vo vynechaní sacharidov.

„Prvé dva dni jem len bielkoviny – vajíčka, biele mäso, ryby, syr cottage, tvaroh, acidko. Na tretí deň pridám zeleninu. Štvrtý mám zase čisto bielkovinový a piaty deň aj so zeleninou,“ vysvetľuje účinnú pomoc proti kilám Andrea a dodáva: „To mi väčšinou stačí na to, aby som skrotila svoju ,rozjedenosť‘ a potom sa už vrátim k pôvodnému stravovaniu, čo je v mojom prípade doobeda ovocie a potom už normálny obed, olovrant aj večera.“

Moderátorka však priznáva, že taká askétka, aby odolala dobrej čokoláde či gumeným cukríkom, rozhodne nie je. „Snažím sa držať na uzde. Samozrejme, nie vždy sa to podarí.“

chudnutie

Gabriela Drobová

Recept na chudnutie: Očistný deň

Majiteľka módnej televízie drží vraj diéty celý život a vie celkom presne, čo na jej telo funguje, keď chce pár kíl zhodiť. Tak ako teraz. „Momentálne držím takú diétu, že jeden deň v týždni, ja som si zvolila pondelok, mám úplnú očistu, čiže pijem iba vodu,“ prezrádza najnovší výmysel, vďaka ktorému plánuje do jari zhodiť štyri až päť kíl.

Gabika tvrdí, že ako veriaca katolíčka sa snaží pôst dodržiavať každý rok, no nie vždy je to úplne prísne. „Vtedy sa snažím nejesť mäso a nepiť alkohol,“ hovorí a prezrádza, že ručička na váhe ide u nej automaticky nadol, keď vylúči akýkoľvek alkohol. „Aj biele víno. Všetko sú to zbytočne kalórie. Všimla som si, že keď po siedmej večer nič nejem a nepijem, tak schudnem automaticky bez toho, aby som sa nejako mimoriadne trápila.“

Odborníčka na módu má oproti ostatným smrteľníkom výhodu v tom, že nemá rada sladkosti, a keďže momentálne vylúčila z jedálneho lístka aj pečivo, priznáva, že raňajkuje hlavne jogurty alebo praženicu bez chleba. Na obed má potom väčšinou cestoviny a na večeru rybu alebo šalát.

chudnutie

Adriana Kmotríková

Recept na chudnutie: Vynechať sladkosti

Pred dvomi rokmi síce schudla takmer desať kíl, no ako hovorí, je to skôr náhoda. Naštartovala ju synova vážna operácia a potom už išli kilá dole rýchlo. Odvtedy jej hmotnosť kolíše plus-mínus päť kíl, čo by mohlo byť pre niekoho veľa, no Adriana Kmotríková tvrdí, že si už na to zvykla. „Priberám a chudnem podľa stresu a toho, koľko zjem sladkostí. Čím mám väčší stres, tým viac si doprajem a potom sa to, samozrejme, okamžite prejaví,“ priznáva úprimne moderátorka a zároveň prezrádza svoj recept na zníženie hmotnosti. „Vynechať sladké, ktoré milujem,“ tvrdí jednoznačne.

chudnutie

Foto: Archív

Lenka Čviriková-Hriadeľová

Recept na chudnutie: Nejesť

„Nie som zástancom diét, lebo viem, že po ich skončení nastáva jojo-efekt,“ myslí si športová moderátorka, no priznáva, že v minulosti už vyskúšala drastickú deväťdesiatdňovú diétu, vďaka ktorej schudla päť kíl. „To bola výnimka, mojím heslom totiž je, jesť častejšie a v malých množstvách a ak chcem naozaj zhodiť tri kilá, tak jednoducho dva dni nejem,“ smeje sa.

Hoci má doma Lenka troch chlapov, snaží sa ich učiť na zeleninu a racionálne stravovanie. „Je to nadľudský výkon, no ak robím mäso, príloha je zelenina. U nás nenájdete inú múku ako celozrnnú, pečivo tiež kupujem iba celozrnné a olej používam iba olivový. Nepečiem vôbec. Nie preto, že neviem, ale celá rodina je naučená žiť bez koláčov.“

Autor: Šarm/Ivana Mandáková

video

 


 

Vaše diétne tipy

Táto sladká strukovina vás zbaví kíl! Skúste týždňovú DIÉTU so zeleným hráškom

Prvý zelený hrášok sa už objavil v obchodoch. Vyskúšajte týždňovú diétu...
 

Chcete úspešne chudnúť? Jedzte potraviny, ktoré stimulujú hormóny sýtosti

Máte pri diéte problém s pevnou vôľou? Skúste raňajkovať ovsená kašu. Pokusy...
 

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Kalkulačka kalórií

Koľko ste zjedli?

Chcete udržať denný príjem kalórií na uzde? Vypočítajte si energetickú hodnotu svojho jedla.
 
 
Diéty slovenských hviezd: Ako chudne Mičkovicová či Kmotríková?
Šarm/Ivana Mandáková