Tip redakcii
 

Iveta Malachovská má pás tenší o 6 centimetrov!

Bude to už osem týždňov, čo moderátorka Iveta Malachovská prijala ponuku nášho denníka vyformovať si postavu zmenou stravovacích návykov a špeciálnym cvičebným programom. A výsledky sa dostavili! Iveta má dnes postavičku ako lusk a ako sama vraví, stačí len chcieť!

28. apríla 2012, 08:00
Ťažko na cvičisku ( vľavo - 2. marec
2012 ):
Iveta sa do chudnutia
napriek všetkému
pustila s úsmevom. Ľahko na bo jisku ( vpravo - 25. april
2012): Pred takouto postavičkou
padne na kolená každý.

Ťažko na cvičisku ( vľavo - 2. marec 2012 ): Iveta sa do chudnutia napriek všetkému pustila s úsmevom. Ľahko na bo jisku ( vpravo - 25. april 2012): Pred takouto postavičkou padne na kolená každý.

Autor: ROBO HOMOLA, JENA ŠIMKOVÁ. fotomontáž: pluska.sk

Celý nápad vznikol veľmi spontánne, keď k nám do redakcie prišla riaditeľka súťaže Miss Universe Silvia Chovancová Lakatošová. Mnohým kolegyniam padla sánka, pretože Silvia vyzerala neuveriteľne dobre. Niežeby dovtedy nemala postavu, ktorej závideli aj oveľa mladšie dievčatá, ale tentoraz bolo zjavné, že Silvia na sebe popracovala akosi viac. Zistili sme, že za tým netreba hľadať žiaden vynález na štíhlu líniu. Krásna riaditeľka len zmenila spôsob stravovania a zverila sa do rúk osobnému trénerovi. V priebehu ôsmich týždňov na sebe videla zmeny, ktoré mnohým vyrazili dych. Slovo dalo slovo, a tak sme sa rozhodli, že denník PLUS Jeden deň si v praxi overí, či je táto metóda chudnutia ozaj taká účinná. Lenže, koho nahovoriť, aby sa popasoval s kilečkami navyše? Rozhodli sme sa, že to skúsime s Ivetou Malachovskou. A známa moderátorka hodenú rukavicu prijala s nadšením.


Ťažko na cvičisku ( 2. marec 2012 ): Iveta sa do chudnutia napriek všetkému pustila s úsmevom.
Foto: ROBO HOMOLA

Jedla viac ako pred diétou

Keď sme Ivetu oslovili, či by vyskúšala spôsob formovania postavy, nezaváhala ani na sekundu. Po týždni tohto absolvovania programu konštatovala: „Jem viac ako doteraz.“ Dnes prezrádza viac. „Jedla som 6-krát denne, snažila som sa dodržiavať predpísanú gramáž. Všetko som si presne vážila. Stále som jedla a tie porcie boli na začiatku skutočne veľké. Z týždňa na týždeň sa postupne znižujú,“ povedala nám zjavne spokojná moderátorka.

Pochvaľuje si aj pestrosť jedálneho lístka, ktorý vôbec nie je fádny. „Milujem ovsené vločky, jedla som ich aj predtým, takže keď sa v ňom vyskytovali, pre mňa to zmena nebola,“ prezradila nám. „To, čo som vnímala ako zmenu, bol spočiatku istý stereotyp. Takže keď k ovseným vločkám pribudla praženica s cibuľkou a čiernym chlebíkom, bolo to super spestrenie,“ povedala nám. Zo začiatku bola vraj trochu rozpačitá, či bude jedlo chutné.


Ľahko na bo jisku ( 25. april 2012): Pred takouto postavičkou padne na kolená každý.
Foto: JENA ŠIMKOVÁ

„Ale zistila som, že na obed si môžem dať kuracie, morčacie či hovädzie mäso, rybu… Môžem jesť varené zemiaky, ryžu. Objavila som špaldové cestoviny, ktoré sú vynikajúce!“ pochvaľuje si Iveta a dodáva, že zjedla zrejme viac brokolice ako za posledný rok. „Kombinovala som ju najmä s karfiolom a bola som prekvapená, ako mi chutí!“ teší sa a zdôrazňuje, že vďaka tomuto stravovaciemu a cvičebnému programu získala veľmi dobré návyky.

Cvičenia nájdete tu:

Iveta Malachovská dala dolu dve kilá za týždeň>>>

Iveta Malachovská: Štíhla za 8 týždňov>>>

Iveta Malachovská začína chudnúť očistou>>>

Ide o centimetre

Zaujímalo nás, koľko Iveta schudla za ten čas, no prekvapila nás odpoveďou: „Nepociťujem váhový úbytok, ale centimetrový. Vyšli mi krivky. Váha nie je smerodajná. Keď som začala s programom, nemala som nadváhu. Mala som aj dobrú svalovú hmotu. Merali mi cukor, tuk a všetko bolo v norme,“ vysvetľuje Iveta a dodáva: „Nepotrebovala som schudnúť, ale vytvarovať postavu. A to sa mi podarilo. Teraz si zapínam opasok na posledné dierky, šaty, ktoré som mala predtým problém dopnúť, dnes zapnem bez problémov. Minimálne 6 cm som išla dolu v páse. Navyše, mám veľmi veľa energie. A dobrý signál pre mňa je, že napriek tomu, že veľa cvičím, vôbec nemám svalovicu. Cvičebný program, ktorý mi tréner postavil, považujem za najväčší benefit tejto zmeny. Je to veľmi dynamické cvičenie – crossfit – robia to americkí vojaci. Posilňujem vlastným telo. Robím 100 kľukov, 50 drepov, 40 sklápačiek… Minúta pauza a zas. Cítim sa báječne!“ vychvaľuje program Iveta.

Čo na to okolie?

Keďže PLUS Jeden deň pravidelne prinášal správy o tom, ako sa Ivete darí zhadzovať kilečká, boli sme zvedaví, ako jej snahu a zmenu vnímalo okolie. „Jasné, že si ma stále šacujú,“ smeje sa moderátorka a nezabudne podotknúť: „Každý má možnosť so sebou niečo robiť. Stačí chcieť. Je totiž veľa ľudí, ktorí len rozprávajú o tom, ako by chceli, a nič pre to nerobia. A potom ešte treba vydržať. Motivovala som pár žien, a to ma teší. Vďaka športu mám pocit, že život je krajší,“ uzatvára Iveta.

Autor: PLUS Jeden deň/Marika Studeničová

video

 


 

Vaše diétne tipy

Táto sladká strukovina vás zbaví kíl! Skúste týždňovú DIÉTU so zeleným hráškom

Prvý zelený hrášok sa už objavil v obchodoch. Vyskúšajte týždňovú diétu...
 

Chcete úspešne chudnúť? Jedzte potraviny, ktoré stimulujú hormóny sýtosti

Máte pri diéte problém s pevnou vôľou? Skúste raňajkovať ovsená kašu. Pokusy...
 

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Kalkulačka kalórií

Koľko ste zjedli?

Chcete udržať denný príjem kalórií na uzde? Vypočítajte si energetickú hodnotu svojho jedla.
 
 
Iveta Malachovská má pás tenší o 6 centimetrov!
PLUS Jeden deň/Marika Studeničová