Tip redakcii
 

Najlepšie diéty roku 2013: Takto ste zhodili najviac kíl

Pripravili sme pre vás prehľad 10 najúspešnejších diét minulého roku, s ktorými sa vám podarilo výrazne schudnúť. A čo je ešte lepšia správa, väčšinou nešlo o žiadne drastické hladovky, ale o chudnutie s vašimi obľúbenými potravinami.

06. januára 2014, 07:00
Pozrite si 10 najúspešnejších diét minulého roka.

Pozrite si 10 najúspešnejších diét minulého roka.

Autor: profimedia.sk

Banány, voda či delená strava. Počas roka 2013 ste skúšali rôzne metódy, ako si upraviť postavu a mnohé z nich aj zabrali. Tu je teda najlepšia desiatka spôsobov, ako chudnúť, ak by ste sa o to pokúšali aj v novom roku.

10. Ranná diéta s banánom a vodou

Veľmi jednoduché pravidlo a želaný efekt. Každé ráno zjete na raňajky banán a zapijete ho vlažnou vodou. Tú pijete ku každému jedlu, nejete už po 20tej hodine a chodíte spať pred polnocou. Aké jednoduché! Tak vyzerá v skratke japonská ranná banánová diéta s pohárom vlažnej vody.

9. Trojdňová diéta

Bleskových diét je niekoľko, no len máloktorá má želaný výsledok, a ešte aj bez následkov, teda jo-jo efektu. Pointa spočíva v tom, že si diétne jedlo rozložíte do troch dávok počas celého dňa a takto fungujete tri dni. Zbaviť by ste sa potom mali aspoň 4 kilogramov.

8. Mrkvová diéta

Je jasné, že počas tohto chudnutia sa zásobte kilami mrkvy, pretože ju budete jesť 5x denne v rôznej podobe. Dusenú, strúhanú s jablkom, primiešanú do jogurta alebo vo forme polievky. Za 5 dní by ste však mali byť ľahšia o 3 kilá, tak to za pokus stojí.

7. Citrónová diéta

Sľubuje podobný efekt ako mrkvová, za 5 dní dve kilá. Takže ak vám je náhodou citrón sympatickejší, skúste to radšej s ním. Funguje vraj preto, že kyslá chuť skrotí naše chuťové poháriky, a tak nebudete mať potrebu maškrtiť, ani sa prejedať. Ak idete do toho, pozrite si vzorový jedálniček.

6. Severská diéta

Pripravte sa, že na tejto diéte budete o čosi dlhšie, až 13 dní. Ale taký bude aj efekt- zhodených 5 až 8 kíl. Diéta poteší hlavne kávičkárov, pretože raňajky pozostávajú iba z tohto voňavého nápoja. Okrem toho budete jesť ovocie, obilniny, vajcia, chudé mäso a šaláty.

5. Chudnutie s ovocím

Nie je pravda, že po ovocí sa priberá. Naopak, môžete ho využiť pri chudnutí. Treba len vedieť, ktoré druhy môžete jesť, a čo je absolútne tabu. Čím je ovocie zrelšie, tým je sladšie, a teda na chudnutie menej vhodné. Pri tejto diéte je teda najvhodnejší ananás a grapefruit. Platí tu tiež pravidlo, že vhodná je akákoľvek červená farba, čiže melón, jahody, maliny alebo čerešne.

4. Dukanova diéta

Táto diéta spôsobila celosvetový boom, tak prečo si ju neosviežiť. Rozdelená je na 4 fázy: útočnú, výletnú, konsolidačnú a stabilizačnú. Prvá, útočná fáza je najťažšia a budete sa pri nej musieť najviac obmedzovať. To preto, aby si telo rýchlejšie zvyklo. Dostanete zoznam povolených potravín, inak jete koľko chcete, takže hlad nehrozí. Len upravenie stravy.

3. Chudnutie s horúcou vodou

O tom, že voda je zázrak, ste už asi počuli. A že je dôležitá pri chudnutí, o tom tiež niet pochýb. Ale žeby zázrak robila, keď je horúca. Nuž, ak vypijete liter denne, pôjde kilo dole. Za pokus to stojí, najmä ak máte na výber z troch rôznych variant.

2. Bielkovinová diéta

Hoci trvá mesiac, určite váz zaujme to, že zhodiť môžete až 8 kíl. Zaujme vás aj to, že nie je finančne náročná. Základ je držať sa hlavného pravidla, a to zjesť maximálne 3 000 kJ za deň a telu dodať bielkoviny, dostatok zeleniny, celozrnných výrobkov a vody. Tento režim treba dodržiavať päťkrát denne.

1. Nová delená strava

Diéta, ktorej základom je správna kombinácia potravín, je obľúbená po celom svete a mnohí s ňou dosiahli výrazný úbytok hmotnosti. Delená strava bežne povoľuje ovocie, pečivo či ryžu. Ak však tieto potraviny vo svojom jedálnom lístku obmedzíte, budete chudnúť ešte ľahšie.

Autor: glanc.sk

video

 


 

Vaše diétne tipy

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Už dala dole 3 kilá! Erika Barkolová prezradila svoj chudnúci plán

Moderátorka na vlastnej koži skúša, či je pravda, že po štyridsiatke idú...
 

Sexi fotky: Zuzana Belohorcová nafotila ďalšie šteklivé zábery, pozrite sa na jej telo!

Vypracovala si síce ukážkovú figúru, no jej manžel je na nervy. Vieme prečo....
 

Kalkulačka kalórií

Koľko ste zjedli?

Chcete udržať denný príjem kalórií na uzde? Vypočítajte si energetickú hodnotu svojho jedla.
 
 
Najlepšie diéty roku 2013: Takto ste zhodili najviac kíl
glanc.sk