Tip redakcii
 

Ste hruška, jablko alebo presýpacie hodiny? Chudnite podľa typu postavy

Trápite sa chudnutím a kilá stále nejdú dolu? Možno ste iba zle odhadli svoj typ postavy. Chudnúť by ste totiž mali podľa toho, či ste jablko, hruška, mrkva, alebo valec!

25. apríla 2012, 08:00

Autor: profimedia.sk

Každý typ postavy je iný, pri každom sa sadielko usádza na inom mieste a každý typ postavy chudne alebo, naopak, priberá oveľa rýchlejšie v iných partiách. Zistite, kto ste, a chudnite podľa toho. Verte, že to pôjde oveľa jednoduchšie.

Presýpacie hodiny

Jennifer Lopezová

Foto: profimedia.sk

Postava, kde je tuk rozmiestnený na hrudníku, zadku, vonkajšej a vnútornej strane stehien, a dokonca aj na bruchu. Ak tieto ženy priberajú, tak rovnomerne na celom tele, čo je do istej miery výhoda, pretože nikdy nemajú asymetrickú postavu. Buď sú chudé, alebo tučnejšie. Ich metabolizmus je však pomalší a bez kontroly jedálneho lístka sa im hmotnosť veľmi rýchlo zvýši.

Ako schudnúť?

Tu je naozaj dôležité sledovať glykemický index a sústrediť sa hlavne na ovocie zeleninu, semienka, kuracie mäso a ryby. Ľudia s postavou typu presýpacích hodín by mali úplne vylúčiť mliečne výrobky, rafinovaný cukor, biele pečivo, cestoviny aj ryžu. Pre tento typ postavy sú vhodné vytrvalostné športy ako spinning, chôdza a beh. Posilňovňa je zas vhodná na spevňovanie stehien.

Valec

Christina Hendricksová

Foto: profimedia.sk

Rovnako ako jablko má sklony k priberaniu v oblasti brucha a stehien, no dobrá správa je, že vďaka rýchlemu metabolizmu sa kíl celkom ľahko zbavuje. Oveľa viac ako na nadbytok kilogramov trpí valec na ochabnuté svalstvo.

Ako schudnúť?

Valec by mal zo svojho jedálneho lístka vylúčiť hlavne sladkosti a biele pečivo, naopak, oveľa častejšie by mal prijímať listovú zeleninu a všetko s vysokým obsahom železa. Žena s postavou valca by mala v športe vylúčiť aérobne aktivity, a keď, tak najviac dvakrát týždenne. Zamerať by sa mala na anaérobne aktivity, to znamená pravidelné návštevy posilňovne. Valec totiž nemusí radikálne chudnúť, iba vďaka vhodnej strave zhadzuje na tých správnych miestach.

Hruška

Adele

Foto: profimedia.sk

Zvyčajne máte úzke plecia a menšie prsia, tukové zásoby sa ukladajú hlavne v oblasti bokov a stehien. Na rozdiel od jablka, ktoré má štíhle nohy, pri tomto type postavy je väčší predpoklad na vznik celulitídy. Ľudia s typom postavy hrušky chudnú oveľa ťažšie než jablko, no nikdy by nemali držať radikálne diéty. Príjem kalórií v prípade, že chcú zhodiť, by sa mal pohybovať okolo 1 500 kcal denne.

Ako schudnúť?

Tento typ postavy by mal zároveň s chudnutím spevňovať, preto je veľmi dôležitý beh, bicykel a posilňovanie. Vo fitku sa však nesústreďte iba na nohy, aby vaša postava pôsobila symetricky, treba zväčšovať aj hornú časť tela, čo znamená sústrediť sa na chrbát a ramená. Čo sa týka stravy, úplne vylúčte mastné, vyprážané, alkohol a sladkosti. Jedzte veľa zeleniny a pite veľa vody, čo by malo slúžiť ako prevencia pred celulitídou.

Jablko

Jennifer Hudsonová

Foto: profimedia.sk

Pás máte väčší ako boky a tukové zásoby sa vám ukladajú hlavne v oblasti pásu a žalúdka. Ženy s postavou jablka majú štíhle nohy a väčšiu hornú polovicu tela. Tuk sa ukladá v nej, preto sú tieto typy často náchylné na kardiovaskulárne ochorenia. Hoci sa vám možno zdá, že pri postave typu jablka je veľkým problémom mať štíhle brucho, ste na omyle. Tento typ môže správnym stravovaním a cvičením zhodiť a vyrysovať sa oveľa rýchlejšie než napríklad hruška.

Ako schudnúť?

V prvom rade obmedzte príjem pečiva a múčnych výrobkov. Zamerajte sa na zeleninu a mäso. Dostatočný príjem rastlinných potravín je pri tomto type postavy veľmi dôležitý. Zo športov je vhodný pomaly beh, aerobik, rýchla chôdza a tenis. Všetko minimálne trikrát týždenne.

Autor: Šarm/Ivana Mandáková

video

 


 

Vaše diétne tipy

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Už dala dole 3 kilá! Erika Barkolová prezradila svoj chudnúci plán

Moderátorka na vlastnej koži skúša, či je pravda, že po štyridsiatke idú...
 

Sexi fotky: Zuzana Belohorcová nafotila ďalšie šteklivé zábery, pozrite sa na jej telo!

Vypracovala si síce ukážkovú figúru, no jej manžel je na nervy. Vieme prečo....
 

Kalkulačka kalórií

Koľko ste zjedli?

Chcete udržať denný príjem kalórií na uzde? Vypočítajte si energetickú hodnotu svojho jedla.
 
 
Ste hruška, jablko alebo presýpacie hodiny? Chudnite podľa typu postavy
Šarm/Ivana Mandáková