Tieto tri dámy sa rozhodli s nami schudnúť

Tri ženy, tri rôzne typy postavy, ale s rovnakým cieľom – o desať týždňov byť štíhlejšia. Nenechajte si to ujsť!

Tieto tri dámy sa rozhodli s nami schudnúť

Tri ženy, tri rôzne typy postavy, ale s rovnakým cieľom – o desať týždňov byť štíhlejšia.
Autor: Laura Witteková

 

Oľga Repčáková, 36 rokov, Košice

V strese sa prejedám

„Vždy som bola štíhla ani tehotenstvo mi postavu nepokazilo,“ hovorí sympatická rozvedená mama 12-ročnej dcéry, s ktorou žije sama. Pred pol rokom prišla Oľga o prácu. Priznáva, že to bolo ťažké a smutné obdobie.

Navyše už roky trpí nedostatkom sebavedomia. „Cítim sa nepríťažlivá, tučná, nezaujímavá,“ vyratúva východniarka. Pred časom sa pokúsila schudnúť Dukanovou diétou. Zhodila tri kilá, no potom prišiel stres a povinnosti a Oľga snahu zmeniť sa vzdala. „Kedysi som v strese chudla, dnes sa prejedám. Za posledný rok som pribrala desať kíl,“ povzdychne si.

Zdá sa však, že jej svitá na lepšie časy. Nielenže sa jej konečne podarilo nájsť si prácu, ale s Báječnou Ženou môže byť už onedlho štíhlejšia. „Túžim vyzerať a cítiť sa dobre. Som ochotná urobiť pre to všetko a tento projekt je pre mňa motiváciou,“ tvrdí odhodlane Oľga.

 

 

chudnutie

Výška: 164 cm

Váha: 80 kg

Hrudník: 108 cm

Pás: 99 cm

Boky: 112 cm

 

Monika Holocsiová, 41 rokov, Hradisko

Potrebujem naštartovať

Monika už má jednu pozitívnu skúsenosť s chudnutím za sebou. Pred jedenástimi rokmi sa zbavila vyše 20 kíl. Úpravou stravy a cvičením schudla z 95 kilogramov na 70, a to približne len za štyri mesiace. Na zmenu v životnom štýle ju vtedy nahovorila kamarátka.

„Postavu som si roky dokázala udržať. No potom som sa presťahovala za láskou do hlavného mesta, otehotnela som a kilá išli hore,“ spomína mama šesťročného chlapca. Dôvod naberania na váhe vidí práve v zmene bydliska, tehotenstve a strese, že pri sebe nemá rodinu. V cudzom meste sa skrátka cítila stratená.

Prečo sa rozhodla zareagovať na výzvu v našom časopise? „Potrebujem, aby ma niekto naštartoval, pomohol mi a prinútil ma so sebou niečo robiť. Cez zimu som strašne zlenivela,“ vysvetľuje s úsmevom.

chudnutie

Výška: 173 cm

Váha: 110 kg

Hrudník: 126 cm

Pás: 113 cm

Boky: 127 cm

 

Gabriela Caunerová, 53 rokov, Bratislava

Odmalička bojujem s nadváhou

„Denne zápasím s výčitkami, že nemám práve najideálnejšie miery,“ prezrádza Gabika. Vitálna Bratislavčanka odmalička neúspešne bojuje s nadváhou. „Odhodlanie mi vydrží tak tri dni a potom zhreším. Navyše sa vždy nájde nejaký dôvod, pre ktorý chudnutie odkladám na neskôr, na pondelok, po sviatkoch...“ priznáva a sebakriticky dodáva, že jej chýba pevná vôľa a motivácia – tú stratila hlavne po smrti manžela pred tromi rokmi.

Pozitívne ju síce ovplyvnila dcéra, ktorej sa podarilo zhodiť dvadsať kilogramov, ale: „Rozhodla som sa cvičiť podľa nej, cítim však, že bez trénera to nie je ono.“

Výzvu v Báječnej Žene berie pani Gabriela ako stávku samej so sebou. Ide jej predovšetkým o to, aby sa naučila správne stravovať, nielen o úpravu hmotnosti. „Prvýkrát som sa do niečoho podobného zapojila. Konečne by som rada dokázala, že keď niečo začnem, tak to aj vydržím,“ tvrdí.

chudnutie

Foto: Laura Witteková

Výška: 160 cm

Váha: 74 kg

Hrudník: 98 cm

Pás: 86 cm

Boky: 110 cm

Pozrite si Video, v ktorom vám každá z dám povie o sebe niečo viac. Vyspovedali sme aj výživového poradcu Ivana Galla a osobnú trénerku Luciu Medekovú. Počas nasledujúcich týždňov vám budeme prinášať exkluzívne foto a videoreportáže, v ktorých vás naučíme, ako správne cvičiť a zároveň budeme monitorovať úspechy týchto odvážnych dám:

Sledujte náš web!

Autor: Báječná žena/Alena Jurisová
 
 
 
 

© 2014 SPOLOČNOSŤ 7 PLUS, s. r. o. / Štatút súťaže

Tieto tri dámy sa rozhodli s nami schudnúť
Báječná žena/Alena Jurisová