Dátum: Piatok 01.07.2016 Dnes oslavuje: Diana Zajtra: Berta

Práve číta: 17324

 

 
  • Poslať e-mailom
  • Vytlačiť článok
  • Facebook
  • Napíšte nám
  • Zdielať s ostatnými

Zázračná Cambridgeská diéta: Renáta zhodila 40 kíl za štyri mesiace

Zdroj: ŠARM/ Lívia Kramárová 17. október 2012, 12:00
Foto: Archív/ Michal Šebeňa Verili by ste, že to je tá istá žena?

Štyridsaťpäťročná Renáta Drottnerová mala ešte nedávno 102 kg. Verili by ste tomu, že takto vyzerá IBA po štyroch mesiacoch chudnutia?

Zdá sa vám, že ide o paničku, ktorá si môže dovoliť vlastnú dietologičku aj fitko a nemôže mať problém byť vo forme? Pozor, zdanie klame. Nie je to tak. Renáta Drottnerová je normálna zamestnaná žena zo Serede. Do svojej štyridsiatky sa držala na váhe okolo šesťdsiatpäť až šesťdesiatosem kilogramov. Potom však prestala fajčiť, a tak rapídne pribrala. Preto potom začala sama vylepšovať svoju postavu diétami. Vyskúšala ich niekoľko. Vďaka niektorým aj schudla, ale vždy po čase pribrala niekoľkonásobne viac. ,,Vyskúšala som toho veľa. Aj deväťdesiatdňovú diétu som držala. Aj som pár kíl zhodila, ale potom som nabrala všetko naspäť a ešte aj viac.“ Keďže Renáta s manželom majú predajný stánok, do fitka nemôže chodiť pravidelne a jedálny lístok si musela vždy poskladať z toho, čo jej dovoľoval čas a miesto, kde sa práve nachádzala. Keď sa jedného dňa ručička na jej váhe zastavila na čísle 102,6, naštvala sa a povedala si: „Dosť. Takto to ďalej nejde. Keďže sama schudnúť nedokážem, musím to urobiť pod dohľadom odborníka.“ A vyplatilo sa.

Stará a nová žena

Ešte donedávna bola pani Renáta iná osoba – ťažšia o štyridsať kilogramov. Jej manžel tvrdí, že sa zmenila nielen výzorom, ale aj psychicky. „Vtedy bola často podráždená, lebo jej telo bolo zamorené a neustále unavené. Teraz je spokojná a stále vysmiata. Radosť s ňou žiť!“ smeje sa Milan Drottner, polovica úspechu v boji ťažkou váhou svojej partnerky. Svoju manželku nielenže pravidelne vozieval na kontrolu zo Serede do Bratislavy, ale celý čas ju aj veľmi podporoval. Druhou polovicou úspechu bol jej poctivý prístup k chudnutiu pod dozorom odborníčky. Mgr. Iveta Pochylá na základe vyšetrení stanovila pani Drottnerovej presné dávkovanie jedla v zázračných vrecúškach, pitný režim a kilá išli krásne dole.

,,Keď som začala s diétou Cambridge, bolo osemnásteho januára a mala som vtedy takmer 103 kilogramov. Po štyroch mesiacoch som z kliniky odchádzala ľahšia o desiatky kilogramov. V júni sa mi podarilo vážiť aj šesťdesiatdva kilogramov. Hmotnosť si doteraz držím s výkyvom pár kilogramov navyše pre zavodnenie,“ teší sa Renáta.

Keď Renáta prestala fajčiť, začala priberať. Foto: Archív

Nová mladosť

Z veľkosti 45 sa za pár mesiacov dostala na veľkosť 36, ktorú dnes nemajú ani mnohé mladé slečny. Šatník pani Drottnerová úplne vymenila, k svojim dávnym kilogramom sa už totiž vrátiť nemieni. „Neviete si predstaviť, ako sa mi zmenil život. Cítim sa veľmi dobre, vyrovnane. Som oveľa pokojnejšia, menej sa stresujem. Všetko si tak veľmi užívam, ako keby som bola o polovicu mladšia. Ľudia ma ešte donedávna na ulici nespoznávali. Nechceli mi veriť, že som to ja. Asi to bolo preto, že som to zhodila za relatívne krátky čas. Veď čo sú štyri mesiace zo života človeka,“ hovorí nadšene Renáta.

Čo je to za zázračnú diétu?

Cambridge Weight Plan bol vyvinutý vo Veľkej Británii ešte v sedemdesiatych rokoch. Je to plnohodnotná nízkosacharidová diéta. Stále sa úspešne používa pri znižovaní nadváhy a pri liečbe obezity na celom svete. Ponúka alternatívu redukcii hmotnosti prostredníctvom rôznych úrovní kalorických príjmov. Pacient prijíma len tekutú náhradu stravy vo forme nápoja alebo polievky, ktoré vyvinuli špeciálne pre túto diétu. Obsahujú nízke množstvo tukov a látky, ktoré pomáhajú tlmiť pocit hladu. Priemerne sa vďaka tejto diéte chudne za prvých osem týždňov až o 11,4 kilogramu. Ak niekto trpí nadváhou, vie, čo pre neho zdolať toľko kilogramov znamená. Ak to však má byť konečne navždy, cesta k tomu stojí za to.


 

Naj z glancu

Vaše diétne tipy

Súťaž Báječné chudnutie: Zhoďte kilá rýchlo, zdravo a pod dohľadom odborníkov

Neviete sa zbaviť zbytočných kíl a žiadna diéta nie je pre vás tá pravá? Portál...
 

Vyformujte bruško počas spánku: Stačí vám TÁTO pomôcka a kilá pôjdu dole!

Čas dovoleniek sa nezadržateľne blíži. Ak so svojou postavou stále nie...
 

Maškrťte a nepriberte: 3 dezerty, ktoré neublížia vašej postave počas diéty

Neviete odolať sladkému, no blíži sa leto a v plavkách nechcete predvádzať...
 

Prispôsobte váhu veku: Aká je cesta k štíhlosti v 30tke a po menopauze?

Kým po menopauze trochu tuku potrebujete, lebo chráni pred infarktom,...
 

Prestaňte s kilami bojovať, zbavte sa ich! TOTO sú chyby, ktoré robíte

Snažíte sa schudnúť, ale ručička na váhe sa len pomaly hýbe vytúženým smerom?...