Tip redakcii
 

Akému typu žien pristane hrubé obočie a čo si o ňom myslia chlapi?

Supermodelka Cara Delevingneová, britská vojvodkyňa Kate, herečka Penelope Cruzová a mnohé ďalšie krásky sa držia hesla: žiadne ultra tenké oblúky!

26. marca 2014, 07:00
Supermodelka Cara Delevingneová a mnohé ďalšie krásky sa držia hesla: žiadne ultra tenké oblúky!

Supermodelka Cara Delevingneová a mnohé ďalšie krásky sa držia hesla: žiadne ultra tenké oblúky!

Autor: Profimedia.sk

  • Pozor, hrubé neznamená neupravené!

Radí vizážista Tomáš Vida

Aj keď je aktuálnym módnym hitom hrubé obočie, skôr ako sa preň rozhodnete, dôkladne si skontrolujte svoju tvár v zrkadle. Podstatná je veľkosť oka a sklon očnicovej kosti – oblúka. Obočie vždy tvarujte podľa nich.

Ku koncu zužujte…

Ak sú oči normálne veľké alebo skôr väčšie, pokojne si líniu a’la Cara Delevingneová či Penelope Cruzová doprajte. Ale pozor – to, že ste sa rozhodli pre široké obočie, neznamená, že ho necháte rovnako hrubé po celej dĺžke. Ak má pôsobiť upravene, musí sa ku koncu mierne zužovať a kopírovať očnicovú kosť.

Je riedke?

Nie je dosť výrazné alebo ste si ho roky predtým príliš trhali? Pomôžte si ceruzkou, farbou alebo tetovaním. Aj keď to posledné ja osobne neodporúčam. Súčasný trend síce velí hrubé, výrazné obočie, ale jedným dychom dodáva, že by malo pôsobiť maximálne prirodzene, a tetované to rozhodne nespĺňa! Vydrží síce 2 až 5 rokov, väčšinou však vyznie umelo a ak sa spraví zle, najbližšie mesiace si nepomôžete. Radšej použite ceruzku alebo farbu na obočie. Sú prirodzenejšie.

O tón svetlejšie

Čo sa týka farby, vyhnite sa čiernej a neprirodzeným krikľavým odtieňom. Pôsobia umelo a tvrdo. Radšej zvoľte o tón svetlejší odtieň ako sú vaše vlasy. Ale pozor, ak ste si ich nedávno odfarbili, zosvetlite si aj obočie. Inak vyzniete ako karikatúra z 80. rokov.

Používate ceruzku?

Nikdy ňou nekreslite celé línie, iba „čiarkujte“. Chĺpky jemne po čiarkach dokreslite medzi svoje vlastné. To ich opticky zahustí, prípadne vám pomôže domodelovať tvar, aký potrebujete. Ak sa vám nechce každý deň strácať čas, skúste farbu na obočie. Kúpite ju približne za päť eur a vydrží 7 až 14 dní. Vyberte si takú, ktorá chytá iba na chĺpky ale kožu nesfarbí. Rýchlejšie sa síce vymyje, ale je šetrnejšia a prírodnejšia, takže takmer vôbec nezaťaží obočie.

Nič pre malé oči...

Žiaľ, pre vás je široké „natur“ obočie tabu. Drobné očká tento módny hit úplne „zabije“. Aby sa váš pohľad pekne otvoril, musíte sa vyhrať s farbami a oko opticky zdvihnúť. A k tomu potrebujete nielen svetlé tiene, ale aj dostatok priestoru. Dokonale upravené zdvihnuté obočie je už iba čerešnička na torte. Stále platí, že dve tretiny jeho línie by mali ísť hore a iba posledná tretina dole. Ale opäť je to individuálne, ak je tvar a sklon očnicovej kosti menší a skôr rovnejší, logicky aj upravené obočie bude rovnejšie. Iba tak vyznie prirodzene a symetricky k ostatným črtám tváre.

Už roky nosím oblúčik...

Ak ste celý život nosili obočie do užšieho oblúka, ktorý však na vás pôsobí prirodzene a s vašou tvárou si rozumie najlepšie, nemeňte to! Trend príde a odíde a nie vždy pristane všetkým, riaďte sa svojím pocitom a okolím, tie vás nesklamú.

Čo na to profesionáli?

  • Vizážista, štylista a módny návrhár Lukáš Kimlička

Pre mňa je správne upravené obočie alfou a omegou, práve ono dodá vašej tvári rozhodujúci výraz. Najviac sa mi páči také, ktoré na konkrétnej žene vyzerá prirodzene a nepúta príliš pozornosť. A aj keď je výrazné, je vyvážené s tým, aké má oči, pery, vlasy, črty tváre… Čo sa týka trendu hrubého obočia, nevadí mi. Ja osobne preferujem výraznejšie obočie a týmto trom dámam sa veľmi hodí.

Vojvodkyňa Kate a Penelope majú tmavé vlasy, tmavé oči a výrazné mihalnice, takže u nich hrubšie obočie pôsobí celkom prirodzene. Cara je topmodelka, ktorá udáva trendy a je charakteristická práve svojím hrubým obočím. Robí ju nezameniteľnou a medzi modelkami istým spôsobom výnimočnou. Či sa to niekomu páči, alebo nie, je v tomto prípade jedno. Tu ide o to byť iná a svojská.

Dámy, prosím, toto nie!

A aké obočie mi prekáža? Najviac ma ruší vytetované obočie. Ak by sa niekde robil protest proti nemu, stojím v prvom rade. Samozrejme, sú aj výnimky, ale to je u nás skôr vzácnosť. Vrcholom sú modré a čierne, ktoré vyzerajú, akoby ste si ich nakreslili centrofixkou. O ich šialenom a neprirodzenom tvare ani nehovorím. Ale rovnako rušivé je aj zle vytrhané obočie. Napríklad tenký oblúk, ktorý pôsobí, ako keby ste si ho obkreslili podľa štamprlíka, sa už naozaj dávno nenosí!

  • Módny fotograf Branislav Šimončík

Neupravené hrubé „brežnevovské“ obočie sa hodí asi málokomu, to je fakt. Ak si ho však žena vhodne upraví, vytvaruje a učeše, môže byť pekné. Mne osobne sa však aj tak asi najviac páči prirodzený oblúčik, ktorý sa postupne zužuje.

Foto: Profimedia.sk

Autor: Báječná žena/Dana Úradníčková

video

 


 

 
 

Vaše diétne tipy

Táto sladká strukovina vás zbaví kíl! Skúste týždňovú DIÉTU so zeleným hráškom

Prvý zelený hrášok sa už objavil v obchodoch. Vyskúšajte týždňovú diétu...
 

Chcete úspešne chudnúť? Jedzte potraviny, ktoré stimulujú hormóny sýtosti

Máte pri diéte problém s pevnou vôľou? Skúste raňajkovať ovsená kašu. Pokusy...
 

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 
 
Akému typu žien pristane hrubé obočie a čo si o ňom myslia chlapi?
Báječná žena/Dana Úradníčková