Tip redakcii
 

Dá sa rýchlo zbaviť celulitídy?

Tri prístroje, tri podobné sľuby. Rýchlo a účinne proti celulitíde. Naozaj to funguje? Vyskúšali sme za vás.

20. júla 2012, 22:00
Lívia to vyskúšala na vlastnej koži.

Lívia to vyskúšala na vlastnej koži.

Autor: Michal Šebeňa

Smooth- Shapes

... je patentovaný prístroj, ktorý na odstránenie celulitídy využíva kombináciu dynamického lasera a vákuového podtlaku.

Čo sľubuje?

Odstránenie celulitídy, vytvarovanie postavy a schudnutie bez námahy. Našla som si ho na internete na zľavovom portáli. Chcela som vyskúšať niečo sofistikovanejšie. Niečo, čo by zabralo, ale pekné nohy a zadok by mi udržalo trošku dlhšie ako iba niekoľko hodín po cvičení. Oproti iným cvičeniam bolo toto výborné hlavne preto, že som naozaj nemusela robiť vôbec nič. Iba som si ľahla na ležadlo a nechala po kritických partiách svojho tela prechádzať masážnou hlavicou. Hodinu som sa cítila ako pri výbornej masáži, ktorá pod tlakom odsáva z tela tuk. Na ošetrenie som chodila dva razy týždenne, popritom som sa snažila veľa piť, no stravu som nijako nezmenila.

Splnil očakávania?

Môj boj proti celulitíde so „smútom“ bol presne taký, ako som si ho predstavovala. Rýchly a rázny. Po každej kúre som bola hladšia a čomu som sa čudovala najväčšmi, moje nohy boli aj podľa počtu centimetrov chudšie. Všimla som si to nielen ja, ale aj moje kamarátky, ktoré nevedeli, že som sa dala na testovanie. Od poslednej kúry prešiel mesiac a za tiaľ je efekt stále rovnaký, takže môžem s istotou povedať, že to, čo reklama sľubovala, nebol iba marketingový ťah. Pred dovolenkou to teda určite odporúčam.

Počet ošetrení: 9
Cena jedného ošetrenia so zľavou: 19,90 eura

Kavitácia

... je neinvazívna liposukcia, ktorá pomocou ultrazvuku a rádiovej frekvencie rozbíja prebytočné tukové tkanivo.

Čo sľubuje?

Odsatie tuku bez skalpela a výraznú redukciu celulitídy. Na Slovensko prišla táto metóda pred takmer tromi rokmi a vyskúšala som ju hneď medzi prvými. Po ôsmich sedeniach zostať navždy bez celulitídy sa mi síce zdalo prehnané, no ak to človek nevyskúša na vlastnej koži, nevie. Samotné ošetrenie je veľmi príjemné, vy totiž iba celý čas ležíte a prístrojom vám prechádzajú po kritických partiách tela. Ošetrenie pozostáva z dvoch častí, počas prvej pol hodiny by sa mali vaše tukové bunky rozpúšťať a počas druhej odsávať. Kam? Vraj sa von z tela dostanú prirodzene močovými cestami. Preto je potrebné medzi jednotlivými kúrami veľa piť.

Splnil očakávania?

Áno, tri centimetre som zhodila v stehnách a zvlnená pokožka sa mi naozaj vzpružila. Musím však priznať, že iba dovtedy, kým som sa zdravo stravovala, veľa pila a chodila aj pravidelne do posilňovne. Čo bolo asi šesť mesiacov po ošetrení. V zime som sa opäť vrátila do „normálu.“ Ak by metóda nesľubovala odstránenie celulitídy navždy, povedala by som, že naozaj neklame, no garancia dokonalej postavy na celý život je úplný blud.

Počet ošetrení: 8
Cena jedného: asi 100 eur

Rolletic

... je masážny stroj s rotujúcimi výčnelkami, ktorý využíva jednu z hlavných metód tradičnej čínskej medicíny. Stimulačné účinky dosahuje pomocou masáže v oblastiach akupresúrnych dráh.

Čo sľubuje?

Odstránenie celulitídy, zmenšenie objemu masírovaných partií a vytvarovanie postavy. „Ide o šetrné a jemné tvarovanie postavy,“ sľubovala reklama na internetovej stránke. Nebolo to tak. Nech bolí, hlavne, že to bude mať ten správny účinok, hovorila som si počas toho, ako mi guľôčky rýchlym otáčavým pohybom masírovali zadok a stehná. Totiž všetko, čo sa od vás pri tomto type cvičenia chce, je opierať sa podľa návodu o rotujúci kotúčik takou časťou tela, ktorú chcete mať za pár dní dokonalú. Popri cvičení musíte, samozrejme, veľa piť a ideálne je, ak ho spojíte aj s iným druhom športu. Rolletic totiž nie je prístroj na chudnutie, ide skôr o akúsi mechanickú, lymfatickú masáž.

Splnil očakávania?

Výsledkami som bola naozaj nadšená, no iba tesne po cvičení. Len vtedy som totiž mala peknú, hladkú kožu. Postupne sa však moje telo vracalo do pôvodnej podoby. Záver je teda taký, že Rolletic síce splní účel, no ideálne by na ňom bolo sedieť každý deň. Ako doplnkové cvičenie je však určite dobré, pretože vám minimálne prekrví pokožku a rozprúdi lymfatický systém. Počet cvičení: 10 Cena jedného cvičenia: 5 eur

Záver

Dá sa rýchlo zbaviť celulitídy? Áno, dá, ale iba na krátky čas. Nič zrejme nie je účinnejšie než pravidelný pohyb, zdravá strava a veľa tekutín. No ak sa potrebujete zbaviť pomarančovej kože iba na dovolenku, tak si určite našetrite a choďte do toho. Ak už nič iné, minimálne vám to na chvíľu zdvihne sebavedomie.

Autor: Šarm/ Lívia Kramárová

video

 


 

 
 

Vaše diétne tipy

Táto sladká strukovina vás zbaví kíl! Skúste týždňovú DIÉTU so zeleným hráškom

Prvý zelený hrášok sa už objavil v obchodoch. Vyskúšajte týždňovú diétu...
 

Chcete úspešne chudnúť? Jedzte potraviny, ktoré stimulujú hormóny sýtosti

Máte pri diéte problém s pevnou vôľou? Skúste raňajkovať ovsená kašu. Pokusy...
 

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 
 
Dá sa rýchlo zbaviť celulitídy?
Šarm/ Lívia Kramárová