Tip redakcii
 

Dajte zbohom neželaným faldíkom

Každá jedna žena si pred začiatkom leta robí vrásky zo svojej postavy a bojí sa, že do plaviek nebude fit. Existuje možnosť, že budete makať dennodenne v posilňovni alebo podstúpite procedúru s názvom kryolipolýza, ktorá vám zaručene odbúra tukové bunky.

13. mája 2012, 06:00
Kryoplipolýzu
si na vlastnej
koži vyskúšala aj česká modelka
Simona Krainová.

Kryoplipolýzu si na vlastnej koži vyskúšala aj česká modelka Simona Krainová.

Autor: Archív

Pod názvom liposukcia si každý môže vybaviť skalpel a ukrutné bolesti po náročnom chirurgickom zákroku. Existuje však aj neinvazívna liposkucia, ktorá absolútne nevyužíva ihly či skalpel a po tomto zákroku budete zaručene krásna. O čo vlastne ide? Kryolipolýza je liposukcia zmrazením tukových buniek a je absolútnym hitom vďaka tomu, že úbytok tukov dosahuje neinvazívnym spôsobom. Je veľmi vhodná pre oblasť bruška i bokov a to aj na miestach, kde tuky urputne odolávajú aj poctivému cvičeniu. Po jedinej aplikácii dochádza k úbytku minimálne 25 percent ošetrovaného tukového tkaniva.

„Kryolipolýza je prevratná, maximálne bezpečná a doposiaľ vôbec najúčinnejšia bezbolestná ‚liposukcia‘ s preukázateľnými výsledkami,“ potvrdzuje MUDr. Pavel Boček. S jeho slovami súhlasí aj MUDr. Oktavian Kuchárik, špecialista neinvazívnej medicíny a vedúci lekár v bratislavskom novootvorenom salóne krásy, ktorý zároveň varuje: „Kryolipolýza je len jedna! Nedajte sa nalákať lacnými kozmetickými prístrojmi a salónmi ponúkajúcimi procedúry pod názvom kryolipolýza za pár eur alebo na zľavových portáloch, pretože ide iba o kozmetické procedúry bez výsledkov.“

Trošku nepríjemné, no účinné

Po bezplatnej konzultácii s odborným personálom zistíte, že o nič strašné nepôjde a pri kryolipolýze si ešte aj oddýchnete. Najprv si musíte zvoliť najkritickejšiu partiu tela, ktorú by ste chceli zbaviť tukových vankúšikov. Najčastejšie to je oblasť brucha, kde sa sadlo ukladá najľahšie. Pracovníčka salónu vám podľa množstva tuku na brušku zmeria miesto ošetrenia aplikátorom, ktoré sú v troch veľkostiach. Od najmenšieho po najväčší. Keď sa zvolí požadovaná veľkosť aplikátora, odborníčka vám na požadované miesto priloží ochrannú fóliu v roztoku, ktorá vaše brucho chráni pred prúdom mrazu, ktorý odbúrava tuky.

Následne sa na fóliu priloží hlavica, ktorá vám dovnútra „vcucne“ tuk a začne sa vaša 60-minútová skrášľovacia procedúra. Prvé minúty s „čudom“ na bruchu sú trošku nepríjemné a mierne bolestivé, no pri relaxovaní a ležaní sa to dá vydržať. Po šesťdesiatich minútach podtlaku sa hlavica vypne a pracovníčka vám ju z brucha od stráni. Ak máte slabšie žalúdky, nepozerajte sa na ošetrené miesto, pretože tuk je skutočne zmrazený a je vytvarovaný do oválneho tvaru hlavice. Odborný personál zmrazenú partiu musí rozmasírovať a teplom rúk ju dostať do prirodzeného tvaru. Miesto po zákroku je veľmi studené, červené a citlivé.

Mierna bolesť by sa dala prirovnať k svalovici, ktorá trvá zhruba týždeň. Samozrejme, je to individuálne a niektoré ženy necítia absolútne nič. Výsledný efekt a úbytok tuku o 25 percent je okom viditeľný až po ôsmich týždňoch. Pri „rekonsvalencencii“ treba dodržiavať pitný režim a denne dostávať do tela 2 – 3 litre vody či minerálky. Dôvodom je to, aby sa tuky prirodzeným spôsobom vyplavili von z tela. Nemusíte sa báť, obličky ani iné orgány to nezaťažuje. Procedúru nie je nutné opakovať, pretože tukové bunky sa odbúrajú nadobro, no ak by ste predsa chceli kryolipolýzu absolvovať znova, tak sa to dá až po dvoch mesiacoch od prvého ošetrenia. Cena zákroku sa pohybuje od 380 – 780 eur, no všetko závisí od veľkosti aplikátora.

Autor: PLUS Jeden deň magazín/MICHALA HUŤKOVÁ CABANOVÁ

video

 


 

 

 
 

Vaše diétne tipy

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 
 
Dajte zbohom neželaným faldíkom
PLUS Jeden deň magazín/MICHALA HUŤKOVÁ CABANOVÁ