Tip redakcii
 

Doprajte si bohatú hrivu rýchlo a lacno

Nezáviďte tým, ktoré príroda obdarila bohatou hrivou. Už ju môžete mať aj vy. Za pár drobných a za pár minút.

10. júna 2012, 09:00
Cena:
3 eurá za 1 prameň.
V tomto prípade
kaderníčka napojila
100 prameňov.

Cena: 3 eurá za 1 prameň. V tomto prípade kaderníčka napojila 100 prameňov.

Autor: MICHAL ŠEBEŇA

Je mnoho metód predlžovania. Ako všetko v živote, každá má svoje pozitíva aj negatíva. Celkom bez chyby nie je nijaká. Jedna je drahá, iná náročnejšia na údržbu, ďalšia zase príliš ničí vlasy. Aj keď bude každá kaderníčka o tej svojej tvrdiť opak, zaručiť vám môžeme iba to, že čím viac vlasov už nadpojila, tým má viac skúseností a vy budete spokojnejšia. My vieme, ako sa vyhnete zbytočnému sklamaniu z výsledku a ako sa stanete krásnou rýchlo a lacno.

Zlá kaderníčka – hotová pohroma

Je to zdanlivo nedôležitá informácia pri nestrihaní a nefarbení. Inak sa však na to budete pozerať, keď budete plakať nad plným umývadlom svojich vlastných vlasov, padajúcich pod ťarchou zle upevnených chuchvalcov. Preto si vyberte profesionálku, ktorá nadpojila už také kopy vlasov, že sa nebojí ukázať vám niektorú svoju klientku. My sme na ukážku zmeny imidžu oslovili dve naslovovzaté. Profesionálnu školiteľku vlasovej tvorby Timeu Tungliovú- Vörösovú a vizážistku Veroniku Vargovú. Timea klientku zmenila pomocou mikroringov a Veronika pomocou klipových príčeskov. Obe patria medzi žiadané odborníčky, pretože vlasy prerábajú roky a ich rukám sa zverujú nielen zmenychtivé dámy, ale aj vychytené celebrity.

                                                                                             PRED                                                                            PO

Nebuďte násilná

Verte kaderníčke, ak vám povie, že dlhé vlasy nie sú pre vás. Nechcite ich len preto, že potrebujete okamžite omladnúť kvôli novému milencovi a máte na ne. Upokojte sa, prehodnoťte realitu a najmä – nerobte to pre niekoho iného, ale pre seba. Aby ste po prípadnom rozchode od zúrivosti nedostali chuť vyšklbať si ich. Zamyslite sa nad tým, či sa o vlasy nadpojené „napevno“ dokážete starať. Ak športujete, napríklad často plávate, nemusí vám vyhovovať potrebná starostlivosť. Pre vás budú zrejme vhodnejšie „snímacie“ klipové príčesky.

Po nadpojení vlasov si nezabudnite dať účes profesionálne doupravovať. „Vlasy treba pristrihnúť, začesať, akoby zakamuflovať, aby boli na nerozoznanie od vlastných,“ hovorí školiteľka vlasovej tvorby Timea Tungliová- Vörösová. Nebojte sa toho. Nebanujte, že skracujete to, čo ste práve zaplatili. Vaše nové vlasy nemôžu vyzerať neupravene ako zmoknutá konská hriva. Potrebujú tvar.

Ktorá metóda?

Ak naozaj túžite po poriadnej hrive, položte si jednoduchú otázku, na ako dlho, a vyberte si medzi odpoveďou A alebo B. A: ide vám o príležitostné skrášlenie alebo B: chcete sa tváriť, že sú to vaše vlasy. Vybrali ste si možnosť A? Je to ľahšia a kratšia cesta zvládnuteľná s lacnými klipovými príčeskami. Ak možnosť B, choďte ku kaderníčke, poraďte sa s ňou, objednajte si správny odtieň svojich budúcich vlasov, dĺžku a metódu uchytenia „napevno“.

                                                                                              PRED                                                                              PO

Doma bez kaderníka

Vizážistka Veronika Vargová odporúča predlžovať vlasy pomocou „klipových“ príčeskov. Za pár minút sa dokážete zmeniť sama bez pomoci kaderníka a navyše sa viete rovnako rýchlo vlasov aj zbaviť. „Dámy na to nepotrebujú nijakú zručnosť, iba zapnúť ,pukačky‘, ktoré príčesky držia na vlastných vlasoch.“ Okrem klasických príčeskov existujú aj klipové ofiny alebo chvosty.

Ako na to?

„Najlepšie je oddeliť vrchnú časť vlasov a klip napojiť len na spodnú časť. Pred samotným pripevnením príčesku je vhodné vlasy od korienkov natupírovať. Získate tak istotu, že sa vám príčesky nezošmyknú. Keď ich pripevníte hneď od korienkov, nebude vás ani nič ťahať. Nemusíte zakaždým použiť všetky príčesky, ktoré obsahuje jeden balík. Stačí len zopár. Narábať s nimi môžete ako s vlastnými. Bez problémov ich môžete žehliť, kulmovať, natáčať, navyše – ak vás omrzia, zložíte si ich.“

Nadpájanie v salóne

Predlžovanie „natrvalo“ absolvovala klientka Timey v salóne. Zručnej kaderníčke to trvalo zhruba dve hodinky. „Výhodou mikroringov a panenských vlasov je, že vlasy vyzerajú ako vlastné, nijako vás neobmedzujú a sú skoro neviditeľné. Na prepájanie stačí zájsť každé dva až tri mesiace. Mikroringy zvládnu všetky účesy. Týmto spôsobom nadpájam vlasy aj náročným klientkám, ktoré nemajú veľa času starať sa o seba, ale chcú byť pekné celý deň, nielen príležitostne,“ dodáva Timea.

Autor: ŠARM/ Lívia Kramárová

video

 


 

 
 

Vaše diétne tipy

Táto sladká strukovina vás zbaví kíl! Skúste týždňovú DIÉTU so zeleným hráškom

Prvý zelený hrášok sa už objavil v obchodoch. Vyskúšajte týždňovú diétu...
 

Chcete úspešne chudnúť? Jedzte potraviny, ktoré stimulujú hormóny sýtosti

Máte pri diéte problém s pevnou vôľou? Skúste raňajkovať ovsená kašu. Pokusy...
 

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 
 
Doprajte si bohatú hrivu rýchlo a lacno
ŠARM/ Lívia Kramárová