Tip redakcii
 

Epilácia chĺpkov už nebolí

Vyskúšali ste trvalú epiláciu podpazušia, ktorá mala byť údajne bezbolestná a pritom vás ošetrenie ukrutne bolelo? Na vlastnej koži som vyskúšala najnovší prevratný prístroj dovezený z Ameriky a môžem vám zaručiť, že je skutočne bezbolestný.

17. marca 2012, 06:00
Hollywoodske hviezdy si musia
hladké podpazušie tiež strážiť.

Hollywoodske hviezdy si musia hladké podpazušie tiež strážiť.

Autor: Profimedia.cz

Keď som prišla do estetického centra v Pezinku, išla som tam s malou dušičkou. Ešte nikdy som totiž nepočula, že reklamovaný bezbolestný prístroj by bol skutočne bezbolestný. Z môjho okolia som zakaždým dostala odpoveď, že každý jeden prístroj na trvalú epiláciu chĺpkov v podpazuší ukrutne bolí. Až v spomínanom centre mi ukázali tento nový prístroj a po vyskúšaní som ostala príjemne prekvapená.

Žiadnu bolesť som totiž necítila. Hlavica, ktorou mi pracovníčka centra robila ošetrenie, sa mi akoby prisala ku koži, máličko ju povytiahla a o niekoľko sekúnd pustila. Jediné, čo som cítila, bolo, akoby mi slabučko natiahli kožu. Je to, ako keď zapnete vysávač a koniec hadice si priložíte ku koži. Skrátka, o bolesti nemohlo byť ani reči. Celá procedúra oboch podpazuší trvala menej ako päť minút. Po skončení ošetrenia som v podstate necítila nič. Koža ma ani nepálila, ani neštípala, ani nesčervenala. Akoby som nepodstúpila žiadne ošetrenie.

Päť ošetrení stačí

Podstúpila som dokopy päť ošetrení, no už po prvej procedúre som pocítila výraznú zmenu. Medzi prvým a druhým ošetrením uplynul mesiac a ja som použila žiletku len dvakrát. Medzi druhým a tretím ošetrením som si podpazušie oholila len jedenkrát za mesiac a odvtedy som už bez chĺpkov. Opýtala som sa odborníčky MUDr. Aleny Pallovej zo spomínaného estetického centra, po akom dlhom čase sa človek zbaví chĺpkov úplne.


Už po prvej epilácii som cítila výraznú zmenu. Chĺpky mi dorástli už len minimálne.
Foto: Jozef Mikláš

„Počas prvého ošetrenia vieme zničiť priemerne 30 – 40 percent ochlpenia. Prvé tri ošetrenia síce znamenajú stopercentnú redukciu ochlpenia, ale len dočasnú. Existujú ešte tzv. spiace chĺpky a tie nám dorastajú každý druhý až tretí mesiac. Takže ešte jedno až dve ošetrenia na spiace chĺpky odporúčame podstúpiť takisto v mesačných intervaloch.“


Druhé ošetrenie trvalo rovnako krátko ako prvé, no po druhej epilácii som sa už viac holiť nemusela.
Foto: Jozef Mikláš

Prípravky proti poteniu. Áno či nie?

Zaujímalo ma, či po epilácii laserom môžem používať prípravky proti poteniu a či mi nehrozí nejaká reakcia na tieto prípravky. „Nie, neuškodí to. Pri tomto prístroji je dokonca súčinnosť ošetrenia taká, že keď sa ničia chĺpky v podpazuší, pozastaví sa aj potenie. Aj keď len dočasne, no je tam znížená účinnosť potných žliaz. V ten deň, keď má prebiehať ošetrenie, si však netreba dávať do podpazušia nič. Nemal by tam ísť ani žiadny krém, ani deodorant či samoopaľovacie krémy. V krémoch sa totiž niekedy vyskytnú také častice, ktoré by mohli s laserom reagovať. Deň pred ošetrením však môžu klienti používať akýkoľvek prostriedok proti poteniu,“ odpovedala MUDr. Pallová.

Ceny jednotlivých ošetrení

  • podpazušie (50 eur)
  • bikiny (50 eur)
  • chrbát (100 – 200 eur)
  • hrudník (100 eur)
  • brucho (100 eur)
  • predkolenia (90 eur)
  • stehná (150 eur)
  • ramená (80 eur)

Ako prístroj funguje

Nový prístroj na bezbolestnú epiláciu pochádza z Ameriky a pracuje na princípe diódy. Fantastické na ňom je, že na epiláciu stačí použiť len tretinu energie než pri iných prístrojoch. „Tretinu energie je možné použiť preto, lebo prístroj je vybavený vákuovo prispôsobenou hlavicou.Tá nasaje do seba časť kože a vtedy chĺpky nie sú kolmo na laserové žiarenie, ale ležia. Preto laser detekuje väčšiu časť pigmentovanej plochy vlasu. Predtým sa používali energie na 30 jouloch a s týmto prístrojom stačí len na ôsmich jouloch, takže človek epiláciu takmer vôbec necíti. Každé ošetrenie je dvojnásobne až trojnásobne účinnejšie a oveľa menej bolí,“ vysvetlila MUDr. Alena Pallová z estetického centra.

Autor: PLUS Jeden deň magazín/JANA KADLEČÍKOVÁ
 


 

 
 

Vaše diétne tipy

Počuli ste už o hubovej káve, hubovom latte a hubovom kakau? Oplatí sa ich vyskúšať!

Máte problémy so srdcom, alebo tlakom? Riešte to kávou. Samozrejme, bezkofeínovou....
 

Strava ma vyliečila, tvrdí autorka stravovacieho hitu Antónia Mačingová. Naozaj to funguje u každého?

„Keď ma lekárka otestovala, zistila, že som alergická hádam na všetko…...
 

TAKTO to robí Dara Rolins! Ženy sa chcú obliekať ako ona, mať jej postavu aj frajera. Speváčka svoje finty netají

Návod, ako vyzerať skvele, poskytla Dara Rolins (44) opäť vo svojom novom...
 

Ryža pri chudnutí? Prečo nie! Táto 1 surovina zníži jej obsah kalórií

Zahájili ste boj s kilami navyše? Ak ste na druhú koľaj dočasne odsunuli...
 

SCHUDLA 45 kíl a dnes si už na sladkosti ani nespomenie. Miriam prezradila, ako sa jej to podarilo

V šou Extrémne premeny Slovensko sa podarilo zmeniť životný štýl aj bývalej...