Tip redakcii
 

Jeseň vo vlasoch musí byť sýta a farebná

Jeseň vo vlasoch musí byť sýta a poriadne farebná. Ozaj, vedeli ste, že najmodernejšie farby dávajú definitívne zbohom amoniaku a účesom vládnu 60. roky?

20. novembra 2013, 10:00
Jeseň vo vlasoch musí byť sýta a poriadne farebná.

Jeseň vo vlasoch musí byť sýta a poriadne farebná.

Autor: Branislav Šimončík

Pravá blondínka

Plavé vlasy tu vždy boli aj budú, no túto sezónu by sa svetlé pramene mali niesť v štýle 60. rokov. Áno, presne takých, aké nosili osudové talianske krásky či Brigitte Bardot. „Odtiene blond sa na jeseň zosvetľujú do chladnejších tónov, najmä do tých perleťových a diamantových,“ hovorí kaderník Ján Molnár a upozorňuje, že ak chcete držať krok s najnovšími trendmi, vaša hriva by mala už zďaleka svietiť krémovými odleskmi.

„Farba je poskladaná z viacerých odtieňov blond, ale takýto efekt sa dá dosiahnuť len u profesionála v kaderníctve. Netreba to preháňať ani so studenými efektmi, pretože to nepristane typu pokožky, akú má väčšina slovenských žien. Skôr zvýrazní nedokonalosť ich pleti.“

Dobrá rada pre blondínky: Svetlú farbu si chráňte vhodnými vlasovými prípravkami a nepoužívajte tie, ktoré obsahujú silikóny, parabény a sufláty. Tieto zložky totiž spôsobujú nánosy na vlasoch, ktoré potom vyzerajú mastné. A ak si vlasy farbíte, do salónu sa objednajte najneskôr štyri týždne od posledného farbenia, pretože potom kaderník váš odtieň na vlasoch zjednotí oveľa ťažšie.

Na aké účesy staviť?

Svetlé pramene najlepšie vyniknú v bohatých vlnách dlhých vlasov, ale trendom je aj tupírovanie a rozstrapatený efekt v štýle – práve som vstala z postele.

Prirodzená brunetka

Pri tmavších odtieňoch sa treba držať zásady, že farby by mali vyzerať sýte. S tým si dokonale poradí technika farbenia tón v tóne, ktorú profesionáli v salónoch ovládajú. „Na túto jeseň sú horúcim trendom medené, mahagónové a medové odlesky. Ten správny odtieň však najlepšie vyberie kaderník podľa typu vašej pokožky,“ radí hairstylista Ján Molnár.

Oproti sezóne jar a leto, keď sa nosili naturálne a prírodné odlesky, na jeseň treba vlasom dodať teplejší vzhľad. „Určite by som odporúčal, aby sa ženy vyhli celistvým farbám, čiže nanášaniu len jedného druhu farby. Na tmavších vlasoch to vytvára dojem helmy a pridáva na veku, pretože vaše črty stvrdnú.“ A ak stále túžite po efekte ombré, myslite na to, že musí byť nekontrastné a tón v tóne. Výrazné farebné prechody totiž už vyšli z módy.

Dobrá rada pre hnedovlásky: Keďže tmavšie farby na seba upozorňujú odleskmi, zaraďte do svojej vlasovej výbavy hydratačné prípravky. Tým, že uzavrú vlasové vlákno, podporujú jeho lesk. Pozor, ak sa rozhodnete pre zmenu z blond na tmavšiu, neskúšajte stmaviť si aj obočie, vyzerali by ste umelo a neprirodzene.

Aké strihy si vybrať?

Dlhovlásky môžu staviť na účesy s bohatými vlnami, brunetky s krátkymi vlasmi by sa mali sústrediť na dlhšiu hladkú ofinu, na ktorej sa bude odrážať krásny hnedý lesk.

Sexi červenovlásky

Ohnivú hrivu priniesla na výslnie najmä herečka Jessica Chastain, ktorá svoje červenkasté vlasy hrdo predvádza na ešte červenšom koberci. Horúcim hitom jesene sú najmä sýte medené farby s perleťovými odleskmi, ktoré s pleťou robia zázraky, pretože ju „vybielia“ a dodajú pokožke zdravý vzhľad. Samotné farbenie má podobný postup ako pri brunetkách, čiže ku korienkom sa nanáša tmavší odtieň, ktorý sa o jeden až dva odtiene zosvetľuje smerom ku končekom.

„Ak chcete zmenu na čevenkastý odtieň, kaderník by sa mal pohybovať len v stupnici dva tóny hore a dole od vašej pôvodnej farby. A ak sa rozhodnete pre sýtu medenú, myslite aj na to, že možno zmeníte názor a po zime budete chcieť menej výraznú farbu. Takéto odtiene sa totiž vďaka pigmentom vo vlasoch udržia dlhšie,“ vysvetľuje kaderník Ján Molnár.

Rada nad zlato: Ryšavky s ohnivou hrivou by sa oblúkom mali vyhnúť čistiacim šampónom. Tie z farbených vlasov ľahko odstraňujú pigment a účes potom doslova vybledne.

Aké sú ideálne strihy?

Mäkké vlny s uhladenou ofinou, ale aj účesy so „smooth“ efektom. Čiže hladké a rovné tak, aby naplno vynikol lesk vlasov.

Foto: Branislav Šimončík

Viac fotografií nájdete v našej fotogalérii.

Autor: EMMA/Danka Vilhanová

video

 


 

 
 

Vaše diétne tipy

Táto sladká strukovina vás zbaví kíl! Skúste týždňovú DIÉTU so zeleným hráškom

Prvý zelený hrášok sa už objavil v obchodoch. Vyskúšajte týždňovú diétu...
 

Chcete úspešne chudnúť? Jedzte potraviny, ktoré stimulujú hormóny sýtosti

Máte pri diéte problém s pevnou vôľou? Skúste raňajkovať ovsená kašu. Pokusy...
 

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 
 
Jeseň vo vlasoch musí byť sýta a farebná
EMMA/Danka Vilhanová