Tip redakcii
 

Monika Haklová na klinike estetickej medicíny: Nechala sa vylepšiť

Monika Haklová z Farmy si dala namiešať špeciálny kokteil. Tentoraz v ňom nebol alkohol, ale vitamíny. „Človek nemladne, ale starne a na Farme som sa dosť zničila. Nemala som tam krémy, ani sme sa v podstate poriadne neumývali,“ vysvetľuje žena, ktorú niektorí konkurenti v reality show volali zosušená alebo múmia.

03. júla 2012, 07:00
V týchto dňoch už Monika Haklová opäť žiari. Môže za to aj podstúpený zákrok – mezolift.

V týchto dňoch už Monika Haklová opäť žiari. Môže za to aj podstúpený zákrok – mezolift.

Autor: Michal Šebeňa

Dnes však mama troch detí opäť žiari. Môže za to návšteva kliniky, ktorá sa venuje estetickej medicíne. A Šarm bol exkluzívne pritom.

„Prišla som sa dať do poriadku. Na vitamínové bomby do kože chodievam dosť často a naozaj mi pomáhajú. Vyhladia mi vrásky a nie je to nič nebezpečné. Žiadny botox ani nič, z čoho by som stratila mimiku. Dúfam, že budem vyzerať zas ako osemnástka,“ usmieva sa Monika, ktorá je konečne spokojná a šťastná. A opäť krásna. Neváhala preto podstúpiť mezolift, pri ktorom sa do kože dostáva výživný kokteil pomocou ihličky. „Vďaka vpichom sa dostane priamo dovnútra. Teraz mám výrazné vrásky aj vpadnuté líca. Toto mi ich vyplní a budem opäť ako predtým. Dnes nebudem môcť ísť na slnko, ale zajtra už budem bez vrások,“ tešila sa pred zákrokom. „Pokiaľ takéto možnosti sú, prečo ich nevyužiť? Prečo si nepomôcť, ak je možnosť? No chcela by som vyzerať prirodzene, nie ako nejaká maska.“

Špeciálny kokteil

„Zvýšený stres spôsobuje tvorbu voľných radikálov, ktoré môžu spôsobiť poškodenie elastínových a kolagénových vlákien. Preto pleť môže byť ochabnutejšia. Na Farme nechýbal alkohol, cigarety či pobyt na slnku bez ochranného faktora, ktorý vytvoril na pleti škvrny. Pleť potrebuje revitalizáciu po náročnom období. Monikina pleť je presušená, sú tam aj pigmentácie, ktoré však teraz nemôžeme odstrániť. Odporučím jej len krém s ochranným faktorom 50, keď pôjde na dovolenku, aby sa jej ešte nezhoršili. Dodáme pleti výživu, aby sme na jeseň mohli pigmentácie odstrániť,“ zhodnotila na úvod doktorka Alexandra Novotná a rozhodla sa unavenú tvár farmárky rozjasniť a oživiť pomocou mezoliftu, na ktorý nedá dopustiť ani Erika Judínyová.

Foto: Michal Šebeňa

Kokteil sa mieša individuálne. Pre mladšie ročníky sú v ňom len vitamíny a pre staršie sa pridáva najskôr nezosieťovaná kyselina hyalurónová a potom aj zosieťovaná. Tá okrem hydratácie a výživy zároveň stimuluje bunky, ktoré tvoria kolagén, a tak nastane aj jeho vlastná produkcia. Výsledok sa dostaví okamžite a už na druhý deň sú viditeľné výsledky. Pre trvalejší efekt je potrebné zákrok opakovať každý desať dní trikrát po sebe. Odporučila by odborníčka na estetickú medicínu Monike aj iné zákroky? „O tom sa porozprávame medzi štyrmi očami. To, čo chceme, povieme, a to, čo nechceme, si necháme pre seba. Ale výsledok každého zákroku by nemal byť príliš markantný. Monika bude vyzerať lepšie, bude sa cítiť lepšie, ale nepribudnú jej obrovské pery či zjavná umelá zmena,“ usmieva sa doktorka a vzápätí už mieša kokteil a chystá si potrebné náčinie. „Pleť vydezinfikujem, nanesiem sprej, ktorý ju trochu znecitlivie a potom kokteil pomocou malých vpichov aplikujem do povrchu kože. Máme nové ihly – magic needles –, nemalo by to byť ani bolestivé, lebo sú veľmi tenké,“ pochvaľuje si, zatiaľ čo Monika čaká na procedúru.

Dokonalá pred letom

Leto nás už síce zasiahlo, no ešte stále je čas podstúpiť nejaký estetický zákrok. Doktorka Novotná hovorí, že pred letnými mesiacmi sú populárne najmä štyri zákroky. „Je to mezolift v kombinácii s mikroihličkovou rádiofrekvenciou, ktorú Monike odporučím. Popularite sa teší aj nová metóda Scarlet, kde sa do kože vsunú dvadsaťštyrikarátové ihličky, prehrejú ju infrazívnym teplom a ona sa napne. Docieli sa tak liftingový efekt. Klientky prichádzajú aj na botulotoxín, pre slnko totiž viac vraštia čelo, čím sa zosilňujú mimické zlozvyky. Štvrtou je kyselina hyalurónová na vyplnenie rôznych rýh a vrások.“

Prinúti aj snúbenca?

„Po prvýkrát som tu bola pred dvoma rokmi. Vždy si pekne poležím a oddýchnem. Len snúbenec Martin sa vždy chytá za hlavu, koľko zas bude platiť. Keďže však zarábame spolu, zákrok si platím aj ja, len ten rozpočet je potom vyšší. On zatiaľ na žiadnom nebol, ale dnes som spozorovala, že už má zvráskavené viečka, tak by som ho sem poslala,“ plánuje Monika a nič netušiaci Martin ju zatiaľ čaká v čakárni.

„Monika sa ma každý deň pýta, či je tlstá, či má dobré viečka a podobné otázky. Vždy jej poviem, že ak má pocit, že jej to prekáža, nech si to dá urobiť. Ale väčšinou preháňa a poviem jej, že robí hlúposti,“ zabáva sa Haklovej partner. Sám by sa však do rúk estetickej medicíny nezveril. „Mám pocit, že chlap tam nepatrí, to sú záležitosti pre ženy alebo pre isté typy mužov, napríklad metrosexuálov. A to ja nie som,“ dodáva rozhodne.

Autor: Šarm/ Marína Dobošová

video

 


 

 
 

Vaše diétne tipy

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Už dala dole 3 kilá! Erika Barkolová prezradila svoj chudnúci plán

Moderátorka na vlastnej koži skúša, či je pravda, že po štyridsiatke idú...
 

Sexi fotky: Zuzana Belohorcová nafotila ďalšie šteklivé zábery, pozrite sa na jej telo!

Vypracovala si síce ukážkovú figúru, no jej manžel je na nervy. Vieme prečo....
 
 
Monika Haklová na klinike estetickej medicíny: Nechala sa vylepšiť
Šarm/ Marína Dobošová