Tip redakcii
 

Naučíme vás, ako starnúť do krásy

Nezúfajte, že máte štyridsať, dve deti, nejakú tú vrásku či kilo navyše a na vašu polovičku striehne o polovicu mladšia rivalka. Poradíme vám, ako ju bez problémov tromfnete.

01. júna 2012, 09:00
Julia Roberts vyzerá dnes omnoho lepšie ako v dvadsiatke. Inšpirujte sa ňou.

Julia Roberts vyzerá dnes omnoho lepšie ako v dvadsiatke. Inšpirujte sa ňou.

Autor: Profimedia.sk

Bezchybná pleť

Zlú pleť nech si má pubertiačka bez peňazí. Vy ste dáma, ktorá má na krém a mejkap nielen tých pár eur, ale aj dostatok času. Podstatné je venovať si chvíľku. Mať sa rada, vážiť si svoju tvár, svoje vrásky, oči, ktoré prezrádzajú všetko. Či ste šťastná, nešťastná, ubolená, unavená, alebo spokojná a vyrovnaná. Naša rada: Neopaľujte sa príliš. Mladšie vyzerá svetlejšia pleť. Nechudnite príliš. Mladšie vyzerá plnšia tvár. A napokon – nepreháňajte to s mejkapom a líčením. Čím jemnejšie budete namaľovaná, tým mladšie budete vyzerať. Zadovážte si tiež rozjasňovač. Pleť vám opticky omladne aj o päť rokov.

Vlastný štýl

Móda je úžasná v časopise na mladých modelkách. Žena po štyridsiatke už musí vedieť, čo jej pristane, už si na seba nemôže navliecť hocičo a len tak sledovať reakcie okolia. Naša rada: Vytiahnite si jeden večer zo skrine všetko, čo v nej máte, a nekompromisne vyhadzujte. Zabudnite na to, že sa ešte k tričkám či k obtiahnutým šatám, ktoré tam z nostalgie skladujete už päť rokov, vrátite. Kúpte si to, v čom sa cítite pohodlne, pretože len sebavedomá žena môže priťahovať pohľady okolia.

Buďte vášnivá v kuchyni

Nevyvárajte bezducho, len aby rodina neumrela od hladu. Varte s vášňou. Používajte čili, karí, rozpaľujte v sebe život. Zrýchlite si dych, prebuďte zmysly a dajte sa unášať chuťami. Naša rada: Varte jednoduché jedlá. Diskutujte pri tom s niekým, zabavte sa pri tom. Kúpte si DVD s Nigellou a varte s ňou.

Užite si sex ako muži

Zamyslite sa, či si naozaj viete užiť sex. Nie odrobiť. Užiť. Presne tak, ako to máte rada. Podľa vás, nie podľa partnera. Naša rada: Odviažte sa, povedzte, čo chcete, už na to máte vek. Keď niečo nevyhovuje jemu, povie to nahlas. Dokážete to aj vy?

Kávičkujte s kamarátkami

Kamarátka je najlepší liek na všetko. Nie je nič lepšie, ako po práci trošku poklebetiť, vyrozprávať sa, tešiť sa s dobrou kamarátkou. Naša rada: Vyberte sa vždy do príjemných podnikov. Pekne sa oblečte, nalíčte a hneď sa vám svet bude zdať krajší.

Znovu rozsvieťte svoje oči

Kde je iskra, ktorú ste mali v očiach zamlada? Bez nej budete vyzerať ako vyhasínajúca sopka. Vo vás je však viac a ešte chcete žiť naplno. Možno práve teraz viac ako inokedy. Naša rada: Nájdite si nový objekt záujmu. Nemusí to byť zrovna mladší milenec, plne postačí napríklad zahrať si na klavíri alebo ísť si zacvičiť zumbu. Pomôže aj biely tieň do vnútorného kútika oka, pod obočie a biela vnútorná linka. Oči dostanú iskru.

Husté obočie

V hustom obočí je niečo živočíšne, čo u mužov útočí na prvú signálovú sústavu. Tak to má byť. Najskôr je pohľad, potom je všetko ostatné. Tak ním zaútočte na svoju obeť. Naša rada: Netrhajte si obočie sama. Choďte ku kozmetičke. A keď ste už túto chybu mladosti urobili a máte na tvári iba tenkú čiaru, použite zahusťovač obočia a mihalníc.

Pekné zuby a pery

Váš úsmev musí byť rozkošný. Keď sa zasmejete, muža to k vám musí ešte väčšmi pritiahnuť a nie odpudiť. A keď vás raz pobozká, musí stratiť hlavu a musí to chcieť robiť znovu a znovu. Veď si to povedzme na rovinu, čo je najvášnivejšie medzi dvoma ľuďmi? Čo zelektrizuje celé telo, čo zatemňuje mozog? Vášnivé, hlboké bozkávanie. Také si užijete iba s dokonalou dentálnou hygienou. Bez nej bude váš život ochudobnený o tie najlepšie a najromantickejšie zážitky. Naša rada: Dajte si vybieliť zuby u stomatológa a prestaňte fajčiť.

Dlhé vlasy

Kratšie pridávajú roky, dlhšie ich uberajú. Základnou chybou je, dať sa hneď po svadbe ostrihať. Naša rada: Keď vôbec na nič nemáte čas, aspoň o vlasy sa starajte a dodávajte im objem a lesk – jedným slovom – mladosť.

Buďte štíhla

Váš partner nemôže za to, že ste posledných desať rokov iba priberali. Ak ste z toho nervózna a radšej sedíte doma, ako by ste mu mali večer robiť spoločnosť niekde v bare, tak schudnite. Ak chudnúť nechcete, tak sa so svojou postavou zmierte. Majte rada svoje telo, inak si ho nedokážete užiť. Naša rada: Mužom neprekáža, ak majú ženy pár kíl navyše, ale ak sú zanedbané a depresívne. Keď už nie ste najštíhlejšia, buďte milá a tešte sa zo života.

Autor: ŠARM/ Lívia Kramárová

video

 


 

 
 

Vaše diétne tipy

Táto sladká strukovina vás zbaví kíl! Skúste týždňovú DIÉTU so zeleným hráškom

Prvý zelený hrášok sa už objavil v obchodoch. Vyskúšajte týždňovú diétu...
 

Chcete úspešne chudnúť? Jedzte potraviny, ktoré stimulujú hormóny sýtosti

Máte pri diéte problém s pevnou vôľou? Skúste raňajkovať ovsená kašu. Pokusy...
 

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 
 
Naučíme vás, ako starnúť do krásy
ŠARM/ Lívia Kramárová