Tip redakcii
 

Odložte ťažké zimné vône, vyberieme vám sviežu letnú

Viete, ktorá hodina je na nákup parfumu najlepšia a ktorá najhoršia? Poradíme vám!

01. mája 2012, 08:00

Pri výbere novej vône sa riaďte nielen svojím čuchom, ale aj biorytmom a pH vašej pokožky. Čuch je na vrchole svojej aktivity o 13. hodine. Ale pozor, len po ľahšom obede. Pred testovaním sa vyhnite pikantným a chuťovo výrazným jedlám, cigaretám a alkoholu. Skreslili by vnímanie vôní. To isté platí aj pre náročné cvičenie, masáž a ideálne nie je, ani keď ste tesne po chorobe, v strese alebo máte „svoje dni“.

Šetrite pokožku

Základný výber urobte na papierových pásikoch. Na kožu si streknite až vône, ktoré u vás postúpili do užšieho výberu. A aj to maximálne 2-3. Odíďte aspoň na polhodinu von z obchodu, vôňa sa zatiaľ rozvinie. Prvé ľahké tóny odídu a ostane len základ parfumu. Zistíte, či je naozaj taký, aký hľa dáte, a či ladí s vašou po - kož kou. Ak áno, dokúpte si k nemu aj pleťové mlieko a sprchovací gél. Je dobré, ak sa vôňa vrství a nekombinuje. Samotná aplikácia potom závisí od jej intenzity, príležitosti, na akú sa chystáte, a aktuálneho počasia. Zvyk naniesť parfum na pulzné body je síce fajn, ale ak je vonku ostré slnko a vy si parfum dáte za uši alebo na krk, riskujete podráždenie a farebné zmeny na koži. Ak teda ne chce te skončiť s novými pigmentovými fliačikmi, všetkým miestam, kto ré mienite vystaviť slnečným lúčom, sa pri parfumovaní vyhnite.

Vyznáte sa v nich?

  • PARFUM Je najintenzívnejší, podiel vonných látok v ňom je od 15 do 40 percent. Aj úplne malé množstvo stačí na to, aby vašu kožu krásne prevoňal.
  • EDP Táto skratka znamená Eau de Parfum čiže parfumovú vodu. Ja to druhá najsilnejšia vôňa. Podiel vonných látok v nej je 12 až 15 percent.
  • EDT Z francúzskeho Eau de Toilette, čiže toaletná voda. Je slabšia ako parfum aj ako parfumová voda. Podiel vonných látok v nej je 6 až 12 percent.
  • EDC Znamená Eau de Cologne, čiže kolínsku vodu. V nej je obsah vonných látok iba okolo 4 až 6 percent.

3x bezpečne

  • V slnečných dňoch použite radšej telovú hmlu alebo vonný hydratačný sprej. Sú ľahšie, neobsahujú alkohol a vo väčšine prípadov ani látky, ktoré sú fototoxické.
  • Ak je vonku horúco a ostré slnko, uberte z množstva parfumu a streknite ho iba na tie miesta kože, ktoré budú pod látkou. Prípadne ho aplikujte na odev. Ale pozor na hodváb a svetlé tkaniny!
  • Chystáte sa do záhrady? Vyhnite sa sladkým a ovocným vôňam, inak riskujete štípance a žihadlo. Hmyz má tieto vône najradšej.

Riaďte sa podľa hodiniek

6.00 – 7.00 V krvi pomaly stúpa hladina pohlavných hormónov. Je veľká pravdepodobnosť, že vôňa, po ktorej práve teraz siahnete, bude výrazne erotická a ťažšia. Takže, ak máte v pláne niečo ľahké na leto, toto časové rozpätie obíďte.

7.00 – 9.00 Čas, v ktorom sú najaktívnejšie vaše črevá, je pascou pre gurmánky a všetky ženy, ktoré držia diétu. Ak medzi ne patríte, v tomto čase vás budú najviac priťahovať sladké a ovocné vône. Ak už máte doma zopár podobných, vráťte sa do obchodu, až keď bude vaša chuť do jedla uspokojená.

9.00 – 13.00 O deviatej sa aktivizuje vaša myseľ, slezina, pankreas, zlepšuje sa obranyschopnosť aj vstrebávanie živín. Čím bližšie k jednej po obede, tým lepší čas na nákup parfumu.

13.00 – 15.00 Toto je ten správny čas, keď by ste mali vziať parfumériu útokom. Váš čuch je vo vrcholnej forme, takže je veľká pravdepodobnosť, že si vyberiete naozaj taký parfum, aký hľadáte.

15.00 – 17.00 Ak ste svoj nákup nestihli v pred chádzajúcom časovom rozpätí, nezúfajte, ani toto nie je najhoršie. Jediným mínusom je fakt, že príliš veľký nával energie o piatej vás môže zviesť k unáhlenému a rýchlemu nákupu.

17.00 – 6.00 Podvečer, večer a skoré ráno sú na výber novej vône nevhodné.

Autor: Báječná žena/ Dana Úradníčková

video

 


 

 
 

Vaše diétne tipy

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Už dala dole 3 kilá! Erika Barkolová prezradila svoj chudnúci plán

Moderátorka na vlastnej koži skúša, či je pravda, že po štyridsiatke idú...
 

Sexi fotky: Zuzana Belohorcová nafotila ďalšie šteklivé zábery, pozrite sa na jej telo!

Vypracovala si síce ukážkovú figúru, no jej manžel je na nervy. Vieme prečo....
 
 
Odložte ťažké zimné vône, vyberieme vám sviežu letnú
Báječná žena/ Dana Úradníčková