Tip redakcii
 

Opeknieť sa dá už za dva dni. Výrazne

Náš test vám možno uľahčí dilemu, koľko času, peňazí a námahy ste ochotné do tohto aktu investovať.

25. júna 2012, 06:00

Botoxom

Ideálna voľba pre tie, ktoré síce veria na zdravú stravu, duševnú vyrovnanosť a to, že krása vychádza znútra, ale vrások sa chcú zbaviť za pár minút. Hoci musia počítať s tým, že jeden vpich nikdy nestačí. Keď som si pred rokom zbadala medzi očami ryhu, ktorú, samozrejme, nikto iný nevidel, rozhodovala som sa za päť minút. Nemala som chuť čakať na to, kým zaberie kaleráb s mrkvou ani pravidelná masáž od kozmetičky. Vrásku som potrebovala vyriešiť okamžite. A ospravedlnenie som si našla tiež za pár minút. „Som ďalekozraká a bez okuliarov už nedokážem prečítať ani riadok. Keď ich pri sebe nemám, krčím pri čítaní čelo. Zabránim tomu jedine tak, keď si dám do vrásky medzi oči pichnúť botox,“ vysvetľovala som kolegyni, ktorá síce súhlasne prikyvovala, no myslela si svoje.

Jeden telefonát, stodvadsať eur, dva vpichy a dva dni, kým sa čelo vyhladilo. Super, povedala som si spokojne pri pohľade do zrkadla, no o dva mesiace som pri ňom zostala stáť šokovaná. Ryha od botoxu bola síce napnutá ako struna, no vedľa nej sa mi z každej strany urobili ďalšie dve. Čelo som totiž krčiť neprestala, iba som do pohybu začala zapájať úplne iné svaly. „To znamená, že potrebujem ďalšie dávky? pýtala som sa dermatologičky a tá iba s úsmevom prikývla. „Buď ďalšie, alebo žiadne.“ Strúham teda mrkvičku, snažím sa byť v duševnej pohode a začala som pravidelne navštevovať kozmetičku.

Nechcem žiť celý život s tým, že budem mať diár plný termínov na vyhladenie každej novej vrásky. Ale aby som nebola iba kritická... Keď chcete byť bez vrások za pár dní, je to naozaj ideálne riešenie. Vyhladenie je rýchle, zaberá na sto percent a ak nebudete riešiť také maličkosti ako to, že botulotoxín je jed a jeho vylučovanie z tela doteraz nikto nevysvetlil, choďte do toho.

Užitočnými grimasami

Tvárová gymnastika ma zaujala, keď som videla, že kamarátka vďaka nej „omladla“ o päť rokov. Trochu ma odrádzalo, že ak sa ju chcem naučiť správne, treba absolvovať desať hodinových cvičení. No napokon musím uznať, že boli fakt užitočné aj príjemné. Mária Černáková, profesionálna lektorka tvárovej gymnastiky, mi totiž pri každom úkone vysvetľovala, ktoré svaly mám cítiť, a kontrolovala, či ich dostatočne napínam. Keď som ich neskôr robila sama doma, už som cítila, či cvičím správne. Do základnej zostavy patrí dvadsaťtri cvikov a spočívajú v posilňovaní svalov dekoltu, krku aj tváre.

Opakujete ich za sebou toľkokrát, ako určí cvičiteľka. Niektoré mi pripadajú ľahšie, napríklad cvik Bozk, pri ktorom vlastne posielate do vzduchu hlasné pusinky a pery získavajú objem. Niektoré sa mi zdajú náročnejšie, napríklad cvik Býk, pri ktorom dvíhate čelo hore a súčasne ho ukazovákmi tlačíte dole. Aj vďaka nemu mi však zmizli z cela vrásky. Najviac sa vždy teším na cviky, ktorým dala moja cvičiteľka vlastný názov podla hercov, ktorých jej pripomínajú. Keď povedala, že si dáme Latináka, vedela som, že mám púliť oči ako on. A keď povedala – Janžurka – znamenalo to, že sa mám naširoko usmiať a potom stiahnuť pery do typického akoby zamrznutého úsmevu Ivy Janžurovej.

Oba mi spravia náladu. Vám sa možno bude zdať smiešne, že spočiatku som mávala po hodinách tvárovej gymnastiky svalovicu, najmä na cele a pri ústach. Teraz cvičím už tretí mesiac každý druhý deň zhruba dvadsať minút a svalovicu nemávam. Keďže sa v zrkadle vidím denne, neviem výsledok posúdiť. Mám dojem, že sa mi akoby roztvorili oči a nemám už zvädnuté viečka. Určite mi celkom zmizli vrásky na cele a zmiernili sa mi vrásky nad koreňom nosa aj nosovo-ústne vrásky. Celkovo sa mi zdá, že mám menej ovisnutú tvár. Všimla si to aj kamarátka, ktorá ma nevidela asi šesť týždňov. Navyše mám z cvičenia pocit relaxu. Takže v nom mienim pokračovať.

Cena: Ak cvičíte v skupine piatich až desiatich ľudí, vyjde vás kurz na 75 eur. Individuálne stojí 162 eur.

Tabletkami na krásu

Som čistý skeptik, pokiaľ ide o zázračné skrášľovacie kúry bez námahy a bez veľkých peňazí. Preto som o Viscoderme nemala veľké ilúzie. Dostala som svoju súpravičku – perleťové kapsuly za 17 eur s tým, že treba jest pravidelne jednu až dve denne a krém za 21 eur, ktorý mi odporúčali aplikovať skôr večer, pretože je hnedý a farbí. Tak som si v krátkosti prebehla, čo nimi dosiahnem. „Kolagén, kyselina hyalurónová a chondroitínsulfát sa priamo zabudovávajú do štruktúry kože, regenerujú ju a stimulujú tvorbu jej stavebných zložiek. Získavajú sa špeciálnym výrobným postupom, ktorý umožňuje ich perorálne vstrebávanie a vysokú biologickú dostupnosť. Pycnogenol je jeden z najsilnejších prírodných antioxidantov, ktorý chráni kožu pred voľnými radikálmi a UV žiarením. Bráni degenerácii kolagénových a elastických vlákien a podporuje mikrocirkuláciu v koži...“

No dobre. A tak som ho začala užívať. Dva mesiace nepretržite, podotýkam. Pre mňa nevyhovujúca psychológia tohto prípravku spočíva v tom, že užívate, užívate, a výsledok sa nedostavuje okamžite. Keď ma bolí hlava, dám si tabletku, do pätnástich minút je po bolesti. To je pre mňa funkčné. Takto, bohužiaľ, tabletky na krásu nefungujú. A preto som oveľa viac verila tomu hustému hnedému krému. Hnedý je preto, že obsahuje rumanček pravý. Super, ak máte sivú pleť ako ja, dodal jej farbu, ktorá vydržala aj na druhý deň. Toto bol môj prvý objav. Čisto subjektívny, samozrejme. Ale čo tabletky? Majú podporiť vlastnú tvorbu kyseliny hyalurónovej a kolagénu. To si mám ako všimnúť? Môj pocit zostal – ich účinky na sebe nepozorujem. Keď mi o pár týždňov kolegyňa povedala, že mám nejakú vyhladenejšiu tvár, pozrela som na ňu so skepsou, – však vie, že testujem, a robí si žarty, nie? Lenže ona nevedela.

Tak som sa začala pozorovať nanovo. A všimla som si, že vrásky síce nezmizli, ale moja pleť nie je taká suchá, je hladšia a vláčnejšia. Ako typický skeptik som to, samozrejme, hneď pripísala letu a opáleniu a že sa cítim dobre a bla bla bla, ale niekde z podvedomia prenikla do mojej hlavy aj myšlienka, že tie tabletky možno fakt fungovali.

Autor: ŠARM/ Galina Lišháková, Ivana Mandáková, Ingrid Jarunková

video

 


 

 
 

Vaše diétne tipy

Táto sladká strukovina vás zbaví kíl! Skúste týždňovú DIÉTU so zeleným hráškom

Prvý zelený hrášok sa už objavil v obchodoch. Vyskúšajte týždňovú diétu...
 

Chcete úspešne chudnúť? Jedzte potraviny, ktoré stimulujú hormóny sýtosti

Máte pri diéte problém s pevnou vôľou? Skúste raňajkovať ovsená kašu. Pokusy...
 

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 
 
Opeknieť sa dá už za dva dni. Výrazne
ŠARM/ Galina Lišháková
Ivana Mandáková
Ingrid Jarunková