Tip redakcii
 

Osvedčené beauty rady - skutočne fungujú?

Dajú sa vôbec dodržiavať všetky kozmetické prikázania? A budem vďaka nim krajšia? To som sa rozhodla vyskúšať.

20. mája 2012, 10:00

Nájdete ich všade. Rady, ako sa starať o pleť, čo robiť, aby ste porazili prvé vrásky na tvári, a ktoré finty použiť, aby sa vlasy nádherne leskli. A tak určite dobre viete, že očný krém sa musí do pokožky jemne vklepkať, aby sa nenatiahla. Ten proti celulitíde treba vmasírovať do kritických partií v smere zdola nahor. A drobnosti a očista tváre pleťovou vodou, či natieranie dekoltu špeciálnym prípravkom, by mali byť pre každú ženu samozrejmosťou. Nuž, uvidíme.

Sobota

Začínam v deň, keď má každá žena na seba viac času a už pri rannej sprche myslím na každý detail. „Šampónu stačí len kvapka a treba ho rozmiešať v dlani s vodou, až potom naniesť na hlavu. Kondicionér by sa mal vymývať striedavo teplou aj studenou vodou. Tým sa zvýši jeho účinok a vlasy sa budú krásne lesknúť,“ znejú mi v hlave tipy beauty poradkyne Maje Volkovej. No skúste s penou v očiach a vlhkou sprchou v ruke regulovať teplotu vody bez ujmy na zdraví. Au, ešte teraz na sebe cítim ten prúd vriacej vody, ktorou som si oparila hlavu len preto, aby balzam lepšie účinkoval.

Okrem hydratačného mlieka si telo dopujem aj anticelulitídnym (vraj) zázrakom, ktorý na kúpeľňovej poličke trčí od minulého leta. A evidentne nezabral, pretože mrchavá celulitída sa ma drží ako kliešť. Kým si do nôh masírujem špeciálny zmäkčovací prípravok na chodidlá, telo už mám také premastené, že by na ňom v staničnom bufete mohli vyprážať rezne. Ani pokožka na tvári nie je od macochy. Najskôr pleťová maska. Potom očný gél, po ňom vitamínové sérum, na ktoré ešte treba naniesť denný krém. Pochopiteľne, pomalým masírovaním smerom od brady až k čelu.

A špeciálnu výživu potrebuje aj dekolt, ktorý som doteraz hanebne zanedbávala. To sa musí zmeniť! Obočie a nechtové lôžka by si tiež zaslúžili trochu pozornosti, no už teraz sa moja ranná hygiena z bežnej štvrťhodiny pretiahla na 75 minút. A dobrý pocit z toho, že som pre seba čosi urobila, prehlušuje otázka členov rodiny, či dnes vôbec mám v pláne niečo uvariť. Jasné! Ak chcú mať krajšiu mamu, musí im stačiť obedovať o druhej popoludní.

Pondelok

Pri tejto skúsenosti som pochopila, že obvyklú rannú sprchu musím nahradiť večernou. Nikto, ale naozaj nikto by ma totiž neprinútil, aby som kvôli skrášľovacím procedúram vstávala o dve hodiny skôr. Veď aj spánok je pre pleť dôležitý, nie? Rovnako ako precízna aplikácia pleťových prípravkov, ktorá si podľa beauty konzultantky vyžaduje dostatok času. „Ak si na tvár nanesiete očný gél, treba aspoň minútu počkať, aby prenikol do pokožky. To isté platí aj o pleťových krémoch. Až potom je vhodné použiť mejkap,“ radí. Lenže zmysluplné vyčkávanie na to, aby všetky prípravky dôkladne vsiakli do najhlbších vrstiev epidermy, má následky. Nestíham sa učesať! Vo výťahu si iba narýchlo prehrabujem slamu na hlave, ktorá sa bez pomoci žehličky či kulmy ani náhodou nepodobá na účes. A to dcéra dobieha do školy minútu po zvonení. Čo, dopekla, robím zle?

Utorok

Mám za sebou ťažký deň a posledné, na čo sa mi chce pri večernej sprche myslieť, je dodržiavanie kozmetických pravidiel. Jasné, že som zabudla na striedanie teplej a studenej vody pri splachovaní balzamu. Aby som tento hriech odčinila, venujem vlasom aspoň výživný nezmývateľný sprej. Sľubuje, že im dodá objem.

Streda

Stále čakám, že okolie si na mne všimne nejaké pozitívne zmeny, ale nič, vôbec nič sa nedeje. „Dnes vyzeráš akosi unavene,“ skonštatuje kolegyňa a mne svitne, že som v rannom strese úplne vynechala krycí korektor, ktorým si maskujem kruhy pod očami. Fakt ich mám akési väčšie. Čudujete sa? To nekonečné večerné mazanie každej pleťovej bunky mi zaberá toľko času, že do postele sa nedostanem skôr ako pred polnocou. Ale kráse treba čosi obetovať.

Štvrtok

Už druhý deň si si nevzala tie vitamíny na krajšiu pleť, karhá ma moje čierne svedomie. Má pravdu, okrem toho som si včera večer zabudla vypeelingovat telo aj ošetriť dekolt. Sorry, ale fakt sa nedá myslieť na všetko. Na čo však myslieť musím, je mejkap, bez ktorého von zásadne nechodím. Len to s tým líčením neprežeň – hovorím si v duchu, keď si veľmi starostlivo pomocou hubky vtieram do pleti krycí krém s UV filtrom a pri tom mám pred očami moju kamarátku. Tá myslí každé ráno na svojho šéfa, ktorý ju raz upozornil, že je príliš zmaľovaná.

Piatok

Ráno už cielene švindľujem. Jemné vklepkávanie pleťových prípravkov? Ale prosím vás! Skúste sa sústrediť na poctivú mikromasáž ošného okolia, keď musíte reagovať na vety typu – Mamíííí, kde mám ten fialový sveter? Mamíííí, nevidela si môj telefón? A celučičkú minútu čakať na vsiaknutie krému do pokožky? Toľká stratu času... Vstrebaný, nevstrebaný, bleskovo na tvár nahodím mejkap, pri čom mi úplne vypadne pravidlo, že som si ním mala pretrieť aj ušné lalôcčky. Bože, už zase meškáme! Ešteže som si nezabudla nakrémovať ruky a naniesť balzam na pery.

„A prečo máš namaľované len jedno oko?“ položí mi dcéra cestou vo výťahu zákernú otázku. Som ja ešte normálna?! No nič, cestu do práce musím vydržať s imidžom jednookého Billa. Ešteže mám v kabelke slnečné okuliare. Ja viem, pre vrásky zo žmúrenia by som ich mala mat na nose, a to nonstop... Pri večernej hygiene zámerne vypúšťam anicelulitídny gél aj krém na chodidlá. Že budem mať na stehnách pomaranče a na nohách drsnú kožu? No a čo, nie som predsa žiadna modelka. A odmietam pre to obetovať spánok. Aj tak si nikto nevšimol, že by som zrazu zázračne rýchlo omladla a opeknela.

„Takéto zmeny nevidieť zo dňa na deň,“ tvrdí Maja Volková. „Ale keď sa žena o pleť dôkladne stará, vrásky sa jej objavia neskôr a pokožka zostane dlhšie pružnejšia a hladšia.“ Ak by však chcela naozaj poctivo dodržiavať všetky múdre beauty rady, musí dať v práci výpoveď, deti šupnúť opatrovateľke a venovať sa iba vlastnému šľachteniu. A koľké z vás si taký luxus môžu dovoliť? Ja som sa rozhodla, že si nateraz adoptujem aspoň jednu radu. Mojich vlasov sa žehlička nedotkne skôr, kým ich poctivo nenatriem nejakým ochranným zázrakom. Jasné, že kozmetické tipy budem čítať aj naďalej. Veď tie strany sú také pekné! Ale na rozdiel od zodpovedných čitateliek sa budem držať len tých menej náročných.

Autor: EMMA/ Danka Vilhanová

video

 


 

 
 

Vaše diétne tipy

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Už dala dole 3 kilá! Erika Barkolová prezradila svoj chudnúci plán

Moderátorka na vlastnej koži skúša, či je pravda, že po štyridsiatke idú...
 

Sexi fotky: Zuzana Belohorcová nafotila ďalšie šteklivé zábery, pozrite sa na jej telo!

Vypracovala si síce ukážkovú figúru, no jej manžel je na nervy. Vieme prečo....
 
 
Osvedčené beauty rady - skutočne fungujú?
EMMA/ Danka Vilhanová