Tip redakcii
 

Takto si doprajete krásne opálenie aj bez slniečka

Kazí vám svetlá pleť pohodový pocit z vášho letného outfitu? Kým ju prirodzene sfarbí slniečko, pomôžte si samoopaľovacím prípravkom.

19. júna 2012, 07:00
Ilustračná fotografia

Ilustračná fotografia

Autor: Profimedia.sk

Píling je základ

Aj bez niekoľkohodinového „opekania“ môžete byť krásne bronzová. Stačí na to asi 30 minút a kvalitný samoopaľovací prostriedok. Ešte predtým však svoju kožu dôkladne „obrúste“. Píling odstráni odumreté kožné bunky, vyhladí prípadné nerovnosti a „bronz“ ľahšie priľne k vašej pokožke. Rovnomerne ju zafarbí, a tak na nej nevzniknú mapovité útvary. Ale pozor, tesne po nom je pleť podráždená. Počkajte, kým sa upokojí, inak vám naskáču škvrny. Pri každom pílingu je čas, ktorý koža potrebuje na znormalizovanie, odlišný. Dožičte jej aspoň polhodinu.

Ako na samoopaľovanie?

Samotné použitie prípravku nie je zložité. Dodržte návod a dôkladne ho všade, aj v záhyboch, roztrite. Chcete mať istotu, že nebudete „pruhovaná“, samoopaľovací krém sa vám zdá príliš hutný či výrazne sfarbený? Zmiešajte ho v dlani so svojím klasickým pleťovým mliekom, až potom naneste na telo. Počkajte 10 až 20 minút a celý proces zopakujte ešte raz. Dofarbia sa tým prípadné nerovnosti a dosiahnete jednoliaty, sýty odtieň.

Ako často?

Samoopaľovacie mlieko môžete používať tak často, ako sa vám páči. Ale neplatí: Čím častejšie sa budete natierať, tým hnedšia budete! Maximálne dosiahnete taký odtieň, aký proklamuje krém. Samoopaľovací prípravok je vlastne farba, ktorá sfarbí iba rohovú vrstvu pokožky. Do hlbších častí neprenikne, preto aj alergické reakcie sú pri ňom skôr ojedinelé. A koľko vydrží? Len čo sa odlúčia sfarbené zrohovatené bunky, je „po opálení“.

Je vhodný na suchú pleť?

Ak je len suchá, ale inak zdravá, vhodne zvolený samoopaľovací prípravok by vám nemal ublížiť. Dôležitý je základ, do ktorého je farba vložená. Mal by byť mastný, hydratačný. Najlepšie s vitamínom E, olivovým, jojobovým alebo s akýmkoľvek iným výživným olejom. Ak to nestačí, počkajte aspoň hodinu, kým sa farebné pigmenty stabilizujú, a kožu ešte premastite klasickým krémom.

V tehotenstve a pri dojčení

Samoopaľovacie krémy môžu používať aj tehotné a dojčiace matky, lebo nepreniká do mlieka. Prsia si ním však priamo nenatierajte a zabráňte aj priamemu kontaktu dieťaťa s prípravkom!

Po epilácii

Laseru farba neprekáža. Pri voskoch je lepšie najprv epilovať a po upokojení použiť samoopaľovacie mlieko. Môžete to urobiť aj opačne, ale pri strhávaní sa odlučujú aj rohové bunky, preto si strhnete aj nadobudnutý bronz. A to asi nechcete.

Solárium a samoopaľovacie prípravky

Obe veci síce kombinovať môžete, ale opäť nie tesne po sebe. Dodržte spomínané časové odstupy. A vždy je lepšie prirodzené slnko ako umelý žiarič.

Nezničí mi tetovanie?

Nie! Pri tetovaní je farba uložená hlboko vo väzivovej vrstve kože, kam samoopaľovací prípravok neprenikne. Výsledok je rovnaký ako pri prirodzenom opálení.

Čo môžete a čo nemôžete po bronzeri?

  • Pleťové mlieka a krémy môžete aplikovať už po pol hodine od natretia.
  • Polhodinová pauza platí tiež pre parfumy, mejkap, púder a celú dekoratívnu kozmetiku.
  • Horšie je to s mydlom, so šampónom a so všetkým, čo by farbu mohlo z kože vymyť alebo mechanicky odstrániť. Tu počkajte minimálne dve až tri hodiny.

Môžem ísť na slnko aj tesne PO?

Ak sa napriek bronzu dôkladne nakrémujete a nezabudnete na vysoký UV filter, tak áno. A nebojte sa, opaľovací krém vašu kožu nepodráždi. Najprv jej však dajte čas, aby sa upokojila a zafixovala farbu. Ideálne sú dve hodiny.

Pri opaľovaní pozor"

Kožu vytónovala len farba, nie pigment. Hoci je na slnku bronzová, vždy použite ochranný krém s dostatočne vysokým UV faktorom.

Autor: Báječná žena/ Dana Úradníčková

video

 


 

 
 

Vaše diétne tipy

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Už dala dole 3 kilá! Erika Barkolová prezradila svoj chudnúci plán

Moderátorka na vlastnej koži skúša, či je pravda, že po štyridsiatke idú...
 

Sexi fotky: Zuzana Belohorcová nafotila ďalšie šteklivé zábery, pozrite sa na jej telo!

Vypracovala si síce ukážkovú figúru, no jej manžel je na nervy. Vieme prečo....
 
 
Takto si doprajete krásne opálenie aj bez slniečka
Báječná žena/ Dana Úradníčková