Tip redakcii
 

Upravte sa ako speváčka Cindy Lauper

V našom fotoseriáli z vás tento týždeň vyčaruje vizážistka speváčku Cindy Lauper. Tu je návod, ako na to.

21. júna 2012, 08:00
Upravte sa ako Cindy Lauper

Upravte sa ako Cindy Lauper

Autor: LÝDIA JUŠKOVÁ

Milé mladé čitateľky tejto rubriky, vy neviete, kto je táto pani? V osemdesiatych rokoch minulého storočia patrila medzi svetovú špičku. Vydala 50 miliónov albumov, má Grammy, Emmy, MTV VMA, pochytala toľko cien, koľko len v muzikantskom svete existuje. Keď voľakedy pobehovala po javisku s tými chudými nohami a so žltými vlasmi, vyzerala ako pojašené a drzé dievčisko, čo si za pár rokov vykričí svoj drahocenný hlas. Nestalo sa, aj keď veľa nechýbalo a skoro oň prišla. Päťdesiatdeväťročná Newyorčanka Cindy Lauper stále spieva, ale na javisku je už o trošku pokojnejšia.

Celým životom tejto dámy je hudba. Okrem toho je všestrannou hudobníčkou, herečkou, ale aj spisovateľkou. O tom, že spievať naozaj vie, dokázala napríklad na Broadwayi ako Jenny v Žobráckej opere. Málokto však tuší, že študovala maľbu. Zrejme k nej nemala taký vzťah ako k muzike, lebo školu opustila a jej najväčším priateľom sa stala gitara od sestry. V súčasnosti píše Cindy svoju autobiografiu. Bude to zaujímavé čítanie, lebo sa v nej určite dotkne svojho celoživotného zastávania gejov, lesbičiek a bisexuálov. Moniku sme na premenu museli prehovárať. Mala nekonečné množstvo dôvodov, prečo nie. Stále si myslela, že si robíme žarty.

My sme to však s ňou mysleli smrteľne vážne. Jej postoj zmenila až fotografia predlohy. Keď ju uvidela, pošteklila ju myšlienka vyzerať jeden deň ako slávna speváčka a súhlasila. Bol to boj, ale pozrite sa na výsledok. Nemohol byť lepší!

Milé dámy, na líca a čelo som naniesla tmavší mejkap, pod oči, do stredu čela a na bradu svetlejší.

Na líčka si dávajte pozor. Začnite s jemnejším nanášaním, aby ste to neprehnali a nemali ich príliš červené. Pozrite si smer nanášania farby, je v ňom zámer, ktorý vám opäť opticky zmení tvár.

Foto: Lýdia Jušková

Obočie som jemne prešla hnedou ceruzkou vhodnou pre blondínky – sivohnedej farby. Oči som najskôr zhora aj zdola okontúrovala tmavohnedou ceruzkou. Potom som na pohyblivé viečko naniesla tmavosivý tieň, ktorý som napokon ohraničila čiernou líniou. Ceruzkou som ešte jemne prešla popod spodné mihalnice, ktoré som napokon dolíčila čiernou špirálou.

Foto: Lýdia Jušková

Pery som len jemne podľa predlohy vyplnila leskom.

Foto: Lýdia Jušková

Cindin účes môžeme len tušiť. Nevieme, ako vyzerá zozadu. My sme si vymysleli tento. Vezmete pás vlasov, ktorý obtočíte okolo svojej osi a pripnete. Keď popripínate všetky pramene, vznikne z toho jeden veľmi pekný organizovaný chaos vhodný pre elegantné a moderné dámy.

Foto: Lýdia Jušková

Autor: ŠARM/ Lívia Kramárová, Veronika Vargová
 


 

 
 

Vaše diétne tipy

Počuli ste už o hubovej káve, hubovom latte a hubovom kakau? Oplatí sa ich vyskúšať!

Máte problémy so srdcom, alebo tlakom? Riešte to kávou. Samozrejme, bezkofeínovou....
 

Strava ma vyliečila, tvrdí autorka stravovacieho hitu Antónia Mačingová. Naozaj to funguje u každého?

„Keď ma lekárka otestovala, zistila, že som alergická hádam na všetko…...
 

TAKTO to robí Dara Rolins! Ženy sa chcú obliekať ako ona, mať jej postavu aj frajera. Speváčka svoje finty netají

Návod, ako vyzerať skvele, poskytla Dara Rolins (44) opäť vo svojom novom...
 

Ryža pri chudnutí? Prečo nie! Táto 1 surovina zníži jej obsah kalórií

Zahájili ste boj s kilami navyše? Ak ste na druhú koľaj dočasne odsunuli...
 

SCHUDLA 45 kíl a dnes si už na sladkosti ani nespomenie. Miriam prezradila, ako sa jej to podarilo

V šou Extrémne premeny Slovensko sa podarilo zmeniť životný štýl aj bývalej...