Tip redakcii
 

Vaše nové prsia si teraz môžete pozrieť aj v 3D už pred zákrokom

Vďaka tejto novinke vás po plastike nečaká nepríjemné prekvapenie. Počítač vám ukáže aj to, ako vaše prednosti vyniknú v plavkách.

25. mája 2012, 10:00

Túžite po zväčšení pŕs, no bojíte sa, či budete s výsledkom po operácii spokojná? S 3D vizualizáciou, ktorú poskytuje bratislavský Interklinik, môžete pokojne zabudnúť na všetky obavy. Plastický chirurg vám už pri konzultácii spraví tri fotografie hrudníka – spredu, z ľavého a z pravého profilu. Po prenesení do počítača softvér za pár sekúnd zhotoví 3D model vášho trupu. A teraz sa začína tá pravá „zábava“. Spoločne s lekárom si v počítači vyskúšate, ako by určité veľkosti implantátov sedeli na vaše prsia a na vašu telesnú konštrukciu.

Táto metóda má veľkú výhodu – aj keby ste sa za iných okolností dožadovali implantátov veľkosti XXL, pri vizualizácii sama uznáte, že to pri vašich 50 kilách nie je ono a rozhodnete sa možno pre menšiu, no omnoho prirodzenejšiu veľkosť. Potom prichádza na rad katalóg implantátov, kde si zvolíte taký, aký vám vyhovuje – a vo veľkosti, akú ste si vybrali na základe vizualizácie. Druhý postup je opačný – po konzultácii s chirurgom zvážite, aká veľkosť košíčkov by bola pre vás najvhodnejšia. A v 3D vizualizácii sa už môžete tešiť pohľadom na to, ako budete vyzerať s plným dekoltom.

Ak zatúžite vidieť, či by to predsa len nebolo lepšie s košíkom o číslo väčším, stačí pár klikov a máte predstavu! Samozrejme, záleží nám na tom, aby naše prsia pôsobili prirodzene za každých okolností – a v každej polohe. Lekár vám preto ukáže, ako sa vám budú vynímať spredu, zboku, aj keď si ľahnete. Vychytávkou je simulácia v rôznych typoch oblečenia. Dopredu sa tak môžete tešiť, ako sa vaše vynovené prednosti budú „tváriť“ v plavkách, v obtiahnutom tričku, v šatách s hlbokým výstrihom... Šikovné, však?

Dvakrát poistený úspech

Aké je riziko, že 3D obrázok v počítači nebude celkom zodpovedať realite? Plastický chirurg Norbert Rácz tvrdí, že sa nemáte čoho obávať. Istú odchýlku môže spôsobiť elasticita vašej pokožky, ktorá je individuálna a, samozrejme, s nou program nevie počítať. No lekár sa nespoľahne len na počítačový obrázok a napriek tomu, že to môže vyzerať pri vizualizácii dokonale, samozrejmosťou je, že urobí všetky potrebné testy a merania. Aby vám v najmenšom nehrozilo, že vás výsledok nemilo prekvapí. Ak vás 3D vizualizácia zaujala, so svojím hrudníkom ste spokojná, no predsa len by ste chceli čo-to vylepšiť – máte sa na čo tešiť. Interklinik bude čoskoro aplikovať tento špeciálny softvér aj na tvárové plastiky. Dopredu teda uvidíte, či vám menší nos či plnšie pery skutočne pristanú. Pretože nie všetko, po čom túžime, by bola zmena k lepšiemu.

Skôr než si ľahnete pod skalpel

Každá plastická operácia je iná a odlišujú sa aj predoperačné pokyny, ktoré vám poskytne váš lekár. Niekoľko zásad však treba dodržiavať v každom prípade:

  • Ak ide o lokálnu anestéziu, musíte sa pred operáciou najesť, ak ide o zákrok v celkovej anestézii, nesmiete pred ním jesť a piť šesť hodín, aby sa zabránilo vdýchnutiu vývratkov.
  • Ak fajčíte, aspoň dva týždne pred operáciou a po nej by ste si mali dať od cigaretky pauzu. Fajčenie môže spôsobiť spomalenie hojenia.
  • Neužívajte lieky, ktoré obsahujú kyselinu salicylovú, lieky na riedenie krvi a protizápalové lieky. Mohli by zhoršiť krvácanie.
  • Počas operácie nesmiete mať v tele žiadny zápal.
  • Pred zákrokom si musíte odlakovať nechty, odstrániť umelé nechty aj mejkap a odložiť všetky šperky, príčesky aj pírsingy. To isté platí aj o zubných náhradách a protéze.

Autor: EMMA/ Naďa Uličná
 


 

 
 

Vaše diétne tipy

NAHRADÍ CUKOR aj TUK. Nejde o žiadny zázrak, ale opäť o niečo, čo nám ponúka príroda

Neviete sa rozhodnúť medzi medom, stéviou či javorovým sirupom? Skúste...
 

Neuveriteľné! Toto jedli hollywoodske hviezdy na galavečere odovzdávania ocenení Zlatý glóbus!

Pozrite sa, čo skončilo na ich rozmaznaných jazýčkoch. Žeby im nezáležalo...
 

Brzda pre roztiahnuté žalúdky: Skúste sa desať dní stravovať podľa zakladateľa makrobiotiky

Máme za sebou polovicu januára a vy stále nezačali s diétou, hoci ste si to...
 

TIPY od fitnestrénerov: Tieto dobroty môžete jesť bez výčitiek

Manželia Tina a Vlado Zlatošovci ponúkajú vo svojej knihe aj zdravé recepty....
 

Teraz to vyjde! Začínate nový rok chudnutím? Takto dosiahnete trvalé výsledky

To, ako definitívne skoncovať s nadváhou a tukovými vankúšikmi alebo...