Dátum: Pondelok 24.10.2016 Dnes oslavuje: Kvetoslava Zajtra: Aurél

Práve číta: 38263

 

 
  • Poslať e-mailom
  • Vytlačiť článok
  • Facebook
  • Napíšte nám
  • Zdielať s ostatnými

Vaše nové prsia si teraz môžete pozrieť aj v 3D už pred zákrokom

Zdroj: EMMA/ Naďa Uličná 25. máj 2012, 10:00

Vďaka tejto novinke vás po plastike nečaká nepríjemné prekvapenie. Počítač vám ukáže aj to, ako vaše prednosti vyniknú v plavkách.

Túžite po zväčšení pŕs, no bojíte sa, či budete s výsledkom po operácii spokojná? S 3D vizualizáciou, ktorú poskytuje bratislavský Interklinik, môžete pokojne zabudnúť na všetky obavy. Plastický chirurg vám už pri konzultácii spraví tri fotografie hrudníka – spredu, z ľavého a z pravého profilu. Po prenesení do počítača softvér za pár sekúnd zhotoví 3D model vášho trupu. A teraz sa začína tá pravá „zábava“. Spoločne s lekárom si v počítači vyskúšate, ako by určité veľkosti implantátov sedeli na vaše prsia a na vašu telesnú konštrukciu.

Táto metóda má veľkú výhodu – aj keby ste sa za iných okolností dožadovali implantátov veľkosti XXL, pri vizualizácii sama uznáte, že to pri vašich 50 kilách nie je ono a rozhodnete sa možno pre menšiu, no omnoho prirodzenejšiu veľkosť. Potom prichádza na rad katalóg implantátov, kde si zvolíte taký, aký vám vyhovuje – a vo veľkosti, akú ste si vybrali na základe vizualizácie. Druhý postup je opačný – po konzultácii s chirurgom zvážite, aká veľkosť košíčkov by bola pre vás najvhodnejšia. A v 3D vizualizácii sa už môžete tešiť pohľadom na to, ako budete vyzerať s plným dekoltom.

Ak zatúžite vidieť, či by to predsa len nebolo lepšie s košíkom o číslo väčším, stačí pár klikov a máte predstavu! Samozrejme, záleží nám na tom, aby naše prsia pôsobili prirodzene za každých okolností – a v každej polohe. Lekár vám preto ukáže, ako sa vám budú vynímať spredu, zboku, aj keď si ľahnete. Vychytávkou je simulácia v rôznych typoch oblečenia. Dopredu sa tak môžete tešiť, ako sa vaše vynovené prednosti budú „tváriť“ v plavkách, v obtiahnutom tričku, v šatách s hlbokým výstrihom... Šikovné, však?

Dvakrát poistený úspech

Aké je riziko, že 3D obrázok v počítači nebude celkom zodpovedať realite? Plastický chirurg Norbert Rácz tvrdí, že sa nemáte čoho obávať. Istú odchýlku môže spôsobiť elasticita vašej pokožky, ktorá je individuálna a, samozrejme, s nou program nevie počítať. No lekár sa nespoľahne len na počítačový obrázok a napriek tomu, že to môže vyzerať pri vizualizácii dokonale, samozrejmosťou je, že urobí všetky potrebné testy a merania. Aby vám v najmenšom nehrozilo, že vás výsledok nemilo prekvapí. Ak vás 3D vizualizácia zaujala, so svojím hrudníkom ste spokojná, no predsa len by ste chceli čo-to vylepšiť – máte sa na čo tešiť. Interklinik bude čoskoro aplikovať tento špeciálny softvér aj na tvárové plastiky. Dopredu teda uvidíte, či vám menší nos či plnšie pery skutočne pristanú. Pretože nie všetko, po čom túžime, by bola zmena k lepšiemu.

Skôr než si ľahnete pod skalpel

Každá plastická operácia je iná a odlišujú sa aj predoperačné pokyny, ktoré vám poskytne váš lekár. Niekoľko zásad však treba dodržiavať v každom prípade:

  • Ak ide o lokálnu anestéziu, musíte sa pred operáciou najesť, ak ide o zákrok v celkovej anestézii, nesmiete pred ním jesť a piť šesť hodín, aby sa zabránilo vdýchnutiu vývratkov.
  • Ak fajčíte, aspoň dva týždne pred operáciou a po nej by ste si mali dať od cigaretky pauzu. Fajčenie môže spôsobiť spomalenie hojenia.
  • Neužívajte lieky, ktoré obsahujú kyselinu salicylovú, lieky na riedenie krvi a protizápalové lieky. Mohli by zhoršiť krvácanie.
  • Počas operácie nesmiete mať v tele žiadny zápal.
  • Pred zákrokom si musíte odlakovať nechty, odstrániť umelé nechty aj mejkap a odložiť všetky šperky, príčesky aj pírsingy. To isté platí aj o zubných náhradách a protéze. 

Naj z glancu

Pluska video

Koniec nudy v saune!

Najnovšie z módy

Košeľa alebo blúzka? Vyberte si tú správnu a naučte sa ju kombinovať

Sú výborné spoločníčky do práce, ale aj na voľný čas. Jesenné stylingy vám...
 

Košeľa alebo blúzka? Vyberte si tú správnu a naučte sa ju kombinovať

Sú výborné spoločníčky do práce, ale aj na voľný čas. Jesenné stylingy vám...
 

Máte veľkosť XL? Zabudnite na čiernu a využite trendy vo svoj prospech

Môžete sa so svojimi kilami obliecť podľa najnovšej módy? Čo sa smie a čo...
 

TARTAN žije! Pridajte k nemu kožušinu, džínsovinu alebo úplet! Neviete ako?

Chytľavá červená, žltá a modrá presvedčí aj vás. Na farebnosti v tejto sezóne...
 

Zažiarte ako diva na prehliadkovom móle

Dokonalé tvary, výrazné vzory, kontrastné materiály – takýto tón udáva...