Tip redakcii
 

Za mlada škaredé káčatká a pozrite, aké kočky z nich vyrástli

Aj vy ste sa v mladosti trápili svojim výzorom? Pripadali ste si nepríťažlivá, tučná alebo príliš chudá? Pozrite sa, aké kočky vyrástli zo žien, ktoré boli v mladosti sivými myškami...

17. apríla 2012, 07:00

Júlia, (41 ) asistentka v svadobnom salóne, Limbach

Ak vám niekto obézny hovorí, že mu jeho kilá neprekážajú, klame. Aj ja som si to iba nahovárala.

Odmalička som bola poriadna guľka. Vždy mi chutilo jesť, takže v ôsmej triede si ma nechala zavolať lekárka a povedala mi, že musím schudnúť. Vážila som vyše osemdesiat kíl. Ani sa nečudujem, že ma v škole volali Tučko. Lenže neskôr mi to už jedno nebolo. Chcela som sa páčiť chalanom a strašne som závidela mojej štíhlej kamarátke, že ju chcú a mňa nie. Vlastne ani neviem, ako je možné, že som si s mojou váhou vôbec našla manžela. Po dvoch tehotenstvách som pribrala ešte viac a v tridsiatke som vážila stovku.

Samozrejme, že som skúšala všetky možné diéty, lenže keď kilá odchádzali príliš pomaly, od zlosti som sa vrhla na chladničku. Nenávidela som tie faldy tuku okolo tela, krk zrastený s hlavou, tri brady a obrovské prsia. Do zrkadla som sa radšej ani nepozerala. Načo? Aby som tam videla tlstú veľrybu v neforemnom čiernom vreci, pretože so svoju váhou som si na seba nemohla kúpiť žiadne pekné oblečenie? Ak vám niekto tučný hovorí, že jeho kilá neprekážajú, klame.

Aj ja som si to nahovárala, lebo v skutočnosti som veľmi chcela byt štíhla. A keď som sa raz postavila na váhu, ktorá ukázala číslo 132, niečo sa vo mne zlomilo. Pochopila som, že potrebujem pomoc a musím začať chudnúť s odborníkmi. Tisíckrát som sa chcela vzdať, stálo ma veľa potu aj síl, aby som si odriekla pizzu alebo grilovanú klobásu, ale vydržala som. Za dva roky zo mňa odišlo šesťdesiatdva kíl. Váhu si stále udržiavam tak, že trikrát týždenne cvičím a dávam si pozor na to, čo jem.

Je mi síce trochu ľúto, že som svoju mladosť prežila ako tučná veľryba a najradšej by som vyhodila všetky staré fotky, ale konečne som sa začala mať rada. Dnes sa cítim pekná, konečne som sebavedomá, môžem si kúpiť moderné oblečenie a už nikdy nedovolím, aby som zase pribrala. Lebo byť štíhlou ženou je úžasné.

 

Monika, (21 ) študentka, Partizánske

Radšej som sa neusmievala, aby si nikto nevšimol moje krivé zuby...

Už ako osemročná som bola štrbavá a mala som veľké krivé zuby, ktoré vyzerali ako lopaty. Aha, ide Zajac, tak sa mi celé roky posmievali spolužiaci. Veľmi som chcela nosiť strojček, lenže zubárka to odmietla, vraj musím počkať, či sa zuby nevyrovnajú samy. A kým z mojich spolužiačok vyrastali poriadne kočky, za ktorými sa chalani išli zblázniť, mňa si žiadny nevšímal. Bola som pre nich iba malá štrbavá Monča. Urobila by som všetko na svete, len aby som bola krajšia, preto som raz išla ku kaderníčke s fotkou Pink, nech ma tak ostrihá.

Lenže keď kaderníčka povedala hotovo, skoro mi oči vypadli z jamiek. Na hlave som mala veľké hniezdo ofŕkané trochou melíru a vyzerala som príšerne. Keď som doma plakávala, prečo nie som pekná a prečo sa mi všetci v škole smejú, mama ma vždy utešovala tým, že pre ňu som to najkrajšie dievčatko. Všetko sa zmenilo v mojich pätnástich rokoch. Našla som si brigádu, zo zarobených peňazí som si začala kupovať moderné oblečenie a myslím, že som trošku opeknela.

Zuby sa mi naozaj vyrovnali a keď po mne začali pokukovať chalani a volali ma na diskotéky, vracalo sa mi aj stratené sebavedomie. Bývalí spolužiaci zo základnej školy ma dnes nespoznávajú a tie najväčšie krásavice z triedy, ktorým som vtedy tak závidela, teraz nosia strojčeky, majú sto kíl, kočíkujú dve deti a nevedia si nájsť ani poriadnu prácu, lebo sa hrnuli do vydaja a kašlali na školu. Ale bolo to na niečo dobré. Naučila som sa, že nikoho nesmiem posudzovať podľa toho, ako vyzerá. Sama som si tým prešla a dobre viem, čo cíti človek, ktorý si pripadá ako škaredé káčatko. A čo je na tom najlepšie? Dnes mi ľudia hovoria, vraj je na mne najkrajší môj úsmev.

Foto: Branislav Šimončík

Janka, (23) administratívna pracovníčka, Trnava

Ako dieťa som snívala o tom, že keď budem veľká, našetrím si na plastiku nosa.

Do očí mi to síce nikto nikdy nepovedal, ale aj tak som si už ako dieťa pripadala veľmi škaredá. Zdalo sa mi, že z tváre mi trčí iba veľký nos. Bola som veľmi chudá, nevedela som, ako pribrať a radšej som nosila iba veľké svetre, len aby som svoje kostnaté ruky a nohy zakryla. Nenávidela som fotenia, lebo keď som sa potom videla na fotke, mala som pocit, že každý si na mne všíma iba môj nosisko. Dokonca som snívala som, že si raz našetrím toľko peňazí, aby som si ho dala zmenšiť. A celé detstvo som bola presvedčená, že ja sa nikdy nevydám, lebo ma žiadny chlapec nebude chcieť.

Niekedy v pätnástich som si začala farbiť vlasy na červeno, aby som od tejto chybičky krásy odpútala pozornosť a naozaj mi to trošku pomohlo. Najmä v sebavedomí. Postupne som rifle a chlapčenské mikiny vymenila za minisukne aj podpätky a z tej sivej myšky som vyrástla. Nos sa mi síce nezmenšil, ale už to tak neriešim, a radšej si dám záležať na tom, aby som mala pekný účes, mejkap a moderné oblečenie. Vlasy som si z ohnivej farby zase nechala odrásť na moju prirodzenú blond a konečne sa sama sebe páčim.

A hoci som na strednej škole nepatrila medzi vychýrené krásavice a vždy som sa bála, že si muža nikdy nenájdem, vlani som sa vydala. Ako prvá z triedy. Nad tým, že som si niekedy chcela nechať operovať nos, sa dnes ba smejem, už sa mi totiž nezdá taký hrozný. Zo škaredého káčatka som vyrástla na ženu, ktorá je so sebou spokojná.

Foto: Branislav Šimončík

Autor: EMMA/ Danka Vilhanová

video

 


 

 
 

Vaše diétne tipy

Táto sladká strukovina vás zbaví kíl! Skúste týždňovú DIÉTU so zeleným hráškom

Prvý zelený hrášok sa už objavil v obchodoch. Vyskúšajte týždňovú diétu...
 

Chcete úspešne chudnúť? Jedzte potraviny, ktoré stimulujú hormóny sýtosti

Máte pri diéte problém s pevnou vôľou? Skúste raňajkovať ovsená kašu. Pokusy...
 

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 
 
Za mlada škaredé káčatká a pozrite, aké kočky z nich vyrástli
EMMA/ Danka Vilhanová